Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Kto chce schudnąć? I to jeszcze z radością i uśmiechem na ustach?
Oto jest sposób:
- http://www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=16297 ;:138
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Ekstra sposób ;:138 ;:138 ;:138 ;:138

Ja bez melodii wchodze na 7 piętro, ale pod warunkiem, że nie mam siat.
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

U mnie w domu znów dieta . Moja córcia ma ja od endokrynologa to 1200 calorii
ma ja stosować 1 miesiąc i zawsze tak robimy że cały dom ją stosuje ( u nas każdemu się przyda)
Jest niezła to 5 posiłków dziennie.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Potwierdzam. ;:138

:heja Polecam zmienić nawyki żywieniowe, zamiast ciągle się odchudzać.
http://www.zdrowa-dieta.info/4-nawyki-k ... estrzegac/


Najzdrowsza dietka to 1200 kcal. do 1500 kcal, jedząc mniej powrucą kilogramy jak jo-jo.

5 posiłków dziennie co 3 h = 3 główne posiłki i 2 przekąski (np. jabłko lub mały kefir)

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia !!! :tan

Tu są przykładowe zestawy ok 1200kcal:

http://www.przepisy-kuchenne.info/dieta-1200-kcal

http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Fitness/ ... ennie.html

DUŻO CODZIENNEGO RUCHU !!!

:wit
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Grzybowy
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 paź 2011, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Szybkie efekty w postaci spadku wagi i lepszego samopoczucia ma dieta polegająca na niełączeniu białek z węglowodanami w czasie jednego posiłku. Oznacza, to że na przykład nie można jeść kanapki z szynką czy serem. Odpadają także ryż, ziemniaki, kasze z mięsem czy nabiałem. Warto poczytać o tej diecie, po nie dość, że jest zdrowa to będąc konsekwentnym chudnie się bardzo szybko.
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

to mój sposób, zacząłem od wagi 103 kg udało mi sie zejść do 85 kg w ciągu 4 miesięcy, potem skoczyłem na 92 , ale teraz znów zaczynam:
1. liczę codziennie ilość kcal, mam wagę w domu wiec ważę to co jem, i potem sprawdzam kcal, czasami zjadam 1000 kcal a czasami 2000 kcal , i nadal jest to bilans energetyczny ujemny, tzn mój organizm miło 2000 kcal potrzebuje więcej bo chudnę.
2. dużo płynów, codzienne 2-3 litry wody , herbaty,
3. ruch, od jakiegoś czasu, (bo powiem szczerze gdy ważyłem 103 kg jazda na rowerze była udręka nie mówiąc o bieganiu, wiec dołożyłem sport od 95 kg ) przed wszystkim rower , gdy zimno rower stacjonarny, lub orbitrek, rower staram sie codziennie po 25-30 km , bieganie około 6 km lekki truchcik ze można rozmawiać w trakcie biegu, basen około 2 razy w tyg. zamiennie za rower,
4. Dużo warzyw i owoców, oprócz bananów i winogrona , dlatego zacząłem uprawiać pomidorki
5. pozytywne myślenie, jakiś cel w życiu,
6. nie wierze w żadne diety , sport i ilość kcal według wieku i płci, w stosunkach weglowodany 60% białka 25% tłuszcze 15% ( tak wygląda to mniej wiecej u mnie )

a jak wasze rezultaty na chwile obecna .?
MARII34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 wrz 2018, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Z dietą trzeba poeksperymentować na sobie niestety, no albo do dietetyka (nie wiem ile to kosztuje). Z drugiej strony z katarem do lekarza nie idziemy, to z nadwagą od razu też nie - nie namawiam do złego, na zdrowiu się nie oszczędza. Mi udało się schudnąć odstawiając śniadanie, wiem wiem, nie zdrowo bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia ;:170 Ale jakoś żołądek mi się wtedy przykurczył i można było dietę wprowadzać, korzystałam z dukana, ale mi jakoś białko nie służy więc przerzucam się na siłownię :heja Na tym blogu są zmoderowane, szarotka66 i rady jak szybko schudnąć ;:oj Ja tylko tej jednej próbowałam, bo jakoś ciężko mi się przekonać do innych, wolę poćwiczyć :D
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Jak szybko schudnąć 10 kg? Jeść przede wszystkim to co rośnie na działce i całkowicie zrezygnować z chleba i produktów mącznych. Sporadycznie ryby z Bałtyku i polski rzek i jezior.
Gunia90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 lut 2021, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Przeczytałam ten wątek od dechy do dechy, bo wydaje mi się być idealny. Od początku tego roku przeszłam na bio żywność, jednak z racji jej wysokich kosztów planuję wydzierżawić mały ogródek, aby zacząć jeszcze zdrowsze uprawy.

Na pewno będę tutaj zaglądać częściej, aby złapać inspirację, bo moje doświadczenie w zakresie odchudzania jest mierne. Dam radę z marchewkami, pietruszką czy innymi korzennymi roślinami, ale takie chociażby pomidory wydają mi się czarną magią.
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Ja osobiście bardzo polecam dietę paleo. Wszystkie diety ograniczające kalorie wysyłały mnie prosto do szpitala (jestem dość aktywna, codziennie ok 15 km robię i POTRZEBUJĘ KALORII, dietetycy uparcie twierdzili, że 1200-1500 kcal mi wystarczy :shock: ).

Okazało się, że przyczyną mojej rosnącej nadwagi (i to sporej, prawie 30 kg pod koniec "walki"!) był... kiepski metabolizm węglowodanów. Mając diety oparte na węglach czułam się fatalnie, nawet jedząc swoje minimum energetyczne. Odkrycie tego zajęło mi parę lat, sporo kłótni z lekarzami i jeszcze więcej badań (w większości prywatnych) :roll: .


W tej chwili jadam ile chcę, chociaż zauważyłam, że jestem głodna zazwyczaj DO 2000-2500 kcal (w zależności od tego ile ruchu miałam ostatnio). Po zjedzeniu takiej ilości jedzenia (w sumie bez znaczenia czy to sałata czy boczek, byleby kalorie się zgadzały) głód mi sam przechodzi.
Po przejściu na dietę paleo zjadam tyle samo kalorii co wcześniej, ale... schudłam już całkiem paręnaście kilo :tan .


Z tym, że mi mniej chodziło o względy wizualne, a zdrowotne - mam problemy z kolanami, wraz z nadwagą zaczęły się ciągłe mdłości (a później wymioty), uczucie słabości (w najgorszym okresie 5 km dziennie było dla mnie wyzwaniem), a dzięki dietetykom doszły częste omdlenia. Naprawdę źle znosiłam wszelkie ograniczanie diety.
Zasowka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 mar 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Ja też znam cudowną dietę. Jak mniej jem to chudnę, nie wiem dlaczego ale tak jest :D
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Gratuluję wspaniałego poczucia humoru... a teraz postaw się ze swoim żarcikiem na miejscu osoby, która jak mniej je to zaczyna dosłownie puchnąć (tycie po 2 kg tygodniowo) oraz bardzo szybko ląduje w szpitalu - bo mdleje w dowolnym miejscu, więc obcy ludzie widząc jak idę i nagle tracę przytomnosć dzwonią po karetkę. Ocucenie mnie tez jest dość ciężkie, więc ratownicy zazwyczaj po prostu zgarniają mnie na badania (nawet jeżeli oprzytomnieję w karetce to już nie bardzo chcą wypuścić na wolność) :roll: . Uroda tygodniowego trupa też mi sprawy nie ułatwia :oops: .



O tym ile szkód w organiźmie sobie narobiłam słuchając, że należy mniej jeść nie wspomnę :evil: .
Awatar użytkownika
porzeczkaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 24 lip 2012, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

W moim przypadku schudłam dzięki zmianie diety i zwiększeniu aktywności fizycznej. Zmiana diety polegała na ograniczeniu tradycyjnej polskiej kuchni, a włączeniu do diety sporej ilości warzyw, ale też i owoców (bo lubię słodkie, a zrezygnowałam ze słodyczy). Jadłam to co mi smakuje i tyle żeby się na jeść, ale zamiast schabowego z ziemniakami i jakąś surówką z majonezem jadłam pieczony filet z kurczaka z pomidorkiem i papryką ( czy inne sezonowe warzywa) lub piekłam warzywa (np. dynę, ziemniaki itp.). Ogólnie chodziło o to żeby to co jem było jak najprostsze i najmniej przetworzone, bo wtedy łatwiej było mi zapanować nad kalorycznością tych dań. Nie liczyłam wszystkiego obsesyjnie, ale starałam się nie przekraczać 1800 kalorii. Dodatkowo codziennie robiłam sobie ok godzinny spacer (marsz). Przy moim siedzącym trybie życia to była optymalna opcja. Czułam się lżejsza, mniej ospała i miałam więcej energii.

Należy jednak pamiętać, że każdy jest inny i to co działa u mnie, u kogoś innego może nie dać takiego efektu.
Pozdrawiam Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”