Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Buraczox
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 maja 2009, o 08:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Witam, postanowiłem napisa ten... nazwijmy to "poradnik",ponieważ jeszcze chyba nie ma tematu na ten temat :D. A powinien by już dawno.

Więc tak:

Dieta:
Śniadanie:
Mówisz "pewnie jakiś jogurcik"Nic z tego! Śniadanie ma by porządne!
np. 2 kanapki z szynką, pomidor, kakao.

Obiad, jak obiad, też spory
np tależ zupki :)

Kolacja, mała albo wcale.
np. kanapka z serkiem



Coś jeszcze?

Oczywiście! SPORT!

Polecam basen. Sam trenowałem jakieś 5 lat. Najlepiej, 2 razy w tygodniu. Jeśli możesz więcej to świetnie :).

Można również biegac. Na przykład co 2/3 dni wieczorkiem z 1 kilometr. To nie jest dużo.
Jeszcze coś jeszcze?
Nie. :)

Stosowałem się do tego przez miesięc. Schudłem, strałem się bardziej wysportowany i czuję się dużo lepiej.
To naprawde działa!
Pewnie myślicie, "Temat o schudnięciu, na forum o ogrodnictwie?" A ja mówie: Tak! Powinno się robi takie tematy wszędzie! Pomagajmy sobie!

Mam nadzieje że pomogłem :) Pozdrawiam :)
jkwiatek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 2 mar 2008, o 17:18
Lokalizacja: makow maz//wawa
Kontakt:

Post »

Może i szybko schudniemy ale niezdrowo
Dieta redukcyjna opiera sie na 5 posiłkach w dniu
1000-1500 kalori rozkładamy na te 5 posiłków przy czym większa liczba do pierwszych posiłków a później coraz mniej
i nie jeść wieczorem :)
Kogo ramiona silne, niech tak czyni, i gdy racja jego, niech mu ręka nie zadrży, przeto po dokonaniu zemsty chwalebnej położy się aby wypocząć w poczuciu obowiązku dobrze spełnionego
Buraczox
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 maja 2009, o 08:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

jkwiatek - o to mi chodziło, tylko że nie w 5 posiłkach, ale 3. Miom zdaniem to nie ma większej różnicy :) Ja jadłem 3 i jakoś żyje :P
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

Odchudzanie temat rzeka.
Akurat częściowo zajmuję się tym zawodowo i parędziesiąt nastolatków odchudziłam skutecznie. Prawda jest taka że bez codziennej dawki ruchu, i to typu "kardio" nie da sie dobrze schudnąć (tzn każdy ruch jest dobry i konieczny, ale jeśli mamy znaczną nadwage to lepszy jest kardio, zwłaszcza jeśli jest ciężko z dnia na dzień zmienic nawyki żywieniowe). Ruch jest ważniejszy niż znaczne ograniczenia dietetyczne, a prawda jest taka że jeżeli ktoś zjada dziennie 4 tys. kalorii, to nie przestawi się z dnia na dzień na 1500, albo się przestawi, ale po tygodniu wróci do starej diety. Dlatego dobrze jest na początek wprowadzić większą dawkę ruchu, codziennie co najmniej 15 minut wysiłku kardio, a dietę ograniczamy stopniowo- dobrze je po miesiącu dojść do poziomu 1500 kalorii dziennie, nie od razu ale właśnie po miesiącu akcji "odchudzanie".
Rzecz jasna powyzsze dotyczy osób z BMI powyzej 27, jeśli ktoś ma dwa, trzy kilo nadwagi to nawyki zywieniowe trza od razu zmieniać.
Awatar użytkownika
mała róża
50p
50p
Posty: 56
Od: 12 mar 2009, o 14:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

No to ja mam problem, a właściwie moje dziecko. W wieku 10 lat waży ponad 40 kilo (chodzi już w moich ciuchach, a do małych nie należę). Ćwiczenia odpadają, bo właśnie dziś dostała zwolnienie z w-fu od pani alergolog. Ma astmę, na rowerze szybko się męczy, ale jak to dziecko - uwielbia sobie ciągle podjadać słodycze. Zresztą apetyt ma wilczy (może po lekach?), ale za każdym razem lekarka radzi jej, żeby troszkę schudła, tylko jak? Nie chce żadnych surówek, sałatek, mało je owoców, czego w naszym żywieniu nie oszczędzam. Tłumaczenia nie pomagają. Muszę poszperać w necie na temat żywienia alergików. Może macie doświadczenia w tym temacie?
"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

Najpierw musisz obliczyc swoje tętno maksymalne- w tym celu od 221 odejmujesz własny wiek- wynik to jest twoje tetno maksymalne, i dla naszych obliczeń potraktujmy to jako 200%. Musisz teraz obliczyć z tego wyniku 175 % (175 X Twoje maksymalne; to co wyjdzie podziel przez 200). To jest tętno potrzebne do wysiłku kardio. Ćwiczysz mniej więcej w ten sposób: 5 minut rozgzrewki do poziomu tętna około 120/ min; potem 2 minuty na poziomie kardio (tętno musi być takie jak policzyłaś wczesniej), 2 minuty odpoczynku na poziomie 120/ min, znów 2 minuty na poziomie kardio- i tak w sumie około 5-6 razy. Taki cykl nazywa się interwał (wysiłek kardio- odpoczynek) i dobrze jest zrobić kilka takich interwałów. Trudno jest na początku wyczuc ile tego wysiłku ma byc, dlatego dobrze jest pójść na siłownię i sprobować to zrobic np na bieżni, rowerku. Po kilku razach juz wiadomo mniej więcej jak intensywny to musi byc wysiłek, i można go robić nawet wbiegając codziennie po schodach w bloku- dwie minuty pod górę (kardio), dwie minuty odpoczynek (szybkie zbieganie w dół)- niby banalne, a jednak przynosi efekty. Rzecz w tym że wysiłek kardio "podkręca" metabolizm i organizm zaczyna szybciej spalać.
Aha na koniec musi być znów 5-6 minutowe "wyciszenie" na poziomie 120!
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

Napisz na prv ile masz wzrosu i ile ważysz.
Najlepiej jest jeśli taki wysiłek jest codziennie + dwa razy w tygodniu dłuzszy wysiłek o umiarkowanej intensywnośc- typu basen, szybki marsz, bieganie itp. Ale 15 min, a lepiej pół godziny kardio powinno byc codziennie.
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

To i ja spróbuję podnieść swój metabolizm :D
Fajnie wszystko opisane, wystarczy się jedynie dostosować...oby przyniosło pożądane efekty.
Pozdrawiam, Paula
betititi
50p
50p
Posty: 56
Od: 18 lis 2008, o 01:58
Lokalizacja: Kraków

:)

Post »

Witam
A czy jazda na rolkach wspomaga odchudzanie?
Czy przynosi efekty?
" Drogowskazy mogą zrobić z szosy labirynt"(Stanisław Jerzy Lec)
Kwiaty w domu Beti.
Saraaa

Post »

Każdy ruch pomaga w odchudzaniu :D Jazda na rolkach znakomicie i dosyć szybko wyszczupla przede wszystkim łydki :wink:
betititi
50p
50p
Posty: 56
Od: 18 lis 2008, o 01:58
Lokalizacja: Kraków

:(

Post »

szkoda,ze nie brzuch:(
Ogólnie to tylko ta część ciała stanowi mój problem...:(
ALe tak wlasnie myślała, że nogi, pośladki...
" Drogowskazy mogą zrobić z szosy labirynt"(Stanisław Jerzy Lec)
Kwiaty w domu Beti.
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Może ktoś z Was zna jakaś dietę aby nie chodzić głodnym a pomimo to zrzucić te 5 kg bo tyle chce mniej więcej zrzucić :wink: tak dla zdrowotności.Dużo się ruszam ,w gruncie rzeczy non stop jakby tak spojrzeć na mój plan dnia,odżywiam się zdrowo,jem dużo warzyw ,owoców mniej bo naczytałam się ze cukier jest zabójczy tak samo jak i sól.
Jestem po dwóch operacjach wiec nie mogę forsować jeszcze brzuszka za bardzo ...a waga jak stanęła tak stoi :roll: :roll: :roll: ...przy diecie SB ładnie mi spadło parę kilogramów ,3 dni temu zaczęłam dietę kopenhaską ale jest ona tak wyniszczającą organizm dietą że odpuściłam.
Tak jak pisałam chodzi mi zaledwie o 5 kg,by wrócić do wagi jaka miałam kiedyś. Mam 3 posiłki dziennie ,ale zmora jest kawa latte która pije na potęgę...dwie dziennie to minimum.Słodyczy nie jadam ...jakieś propozycje?
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

5 posiłków dziennie to podstawa by coś zgubić zdrowo i nie było efektu jojo i straty w organizmie.

Na śniadanie godzina 7:00 jogurt naturalny (mały kubeczek) niesłodzony z płatkami owsianymi (lub inny posiłek złożony ze zdrowych węglowodanów i białek)

Godzina 9:00 dwie kanapki pełnoziarnistego pieczywa z masłem jajkiem i pomidorem lub z polędwicą i pomidorem (lub inny posiłek z kwasami, olejami i witaminami np pełnoziarniste kanapki z zielonym pesto i szynką parmeńską)

godzina 12 pierwsza połowa obiadu (szykujemy jedną porcję ale jemy na dwa razy po połowie)

100g mięsa lub ryby
150g warzyw
mało pieprzu i soli
(ziemniaków nie używamy -zbędne źródło weglowodanów, można ryż albo pełnoziarniste makarony lub makaron ryżowy)
(inwencja twórcza dowolna, byle mięso sauté i bez zbędnych tłuszczów oraz sosów)

godzina 15 druga część obiadu (druga połowa z przygotowanego)

godzina 18 kolacja dobre białka i tłuszcze które pozwolą nam na odbudowanie organizmu przez noc.
np 100g sałatki greckiej

do całego dnia butelka niegazowanej wody mineralnej (1,5l) i herbata zielona lub biała w ilościach nieograniczonych.

Stosowałem na sobie z wymiernymi zadowalającymi efektami. Dieta ułożona przez trenera dietetyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”