Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Kuba_B
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Bez chemii się niestety nie obejdzie. Tzn da się, ale nie skutecznie i szybko. Ja używam profesjonalnych środków, są skuteczniejsze i dużo szybciej działają niż te z supermarketu, a są praktycznie w tej samej cenie. Np do czyszczenia kuchenki wystarczy mi jeden środek, raz w tygodniu spryskuję całość w jej okolicy (kafelki, szklaną pokrywę i samą kuchenkę), po kilku minutach wycieram i wszystko schodzi bez żadnych mleczek, proszków itp. Opakowanie 500ml za niecałe 11zł a wystarcza mi na pół roku. Dałbym linka ale nie wiem czy mogę? :oops:

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem forum.
Zmieniam login/Adm.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Zgadzam się z przedmówcą że najszybsze sprzątanie domu to takie, kiedy nie trzeba nic sprzątać. W praktyce sprowadza się to do tego że każda rzecz w mieszkaniu ma swoje wyznaczone, tradycyjne miejsce, na które po użyciu niezwłocznie trafia.
Jeżeli się nie zapuści zlewu, kuchenki, blatów, kafelek to do utrzymania ich wszystkich w czystości wystarcza kropla Ludwika rozpuszczona w zwykłej wodzie.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Dodam jeszcze z własnego doświadczenia: żeby sprzątać skutecznie warto (od pewnego wieku) założyć okulary, jak ma być szybko okulary są zbędne.
Dorota
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Za bardzo przydatny wynalazek do sprzątania uznaję pincetę anatomiczną o długości 30 cm. W sklepie ze sprzętem medycznym kosztuje 20 zł. Ja kupuję w hurtowni po kilka jednorazowo o parę groszy taniej. Jest to świetny prezent.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Pinceta anatomiczna????
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

dziadek22 pisze:Za bardzo przydatny wynalazek do sprzątania uznaję pincetę anatomiczną o długości 30 cm. W sklepie ze sprzętem medycznym kosztuje 20 zł. Ja kupuję w hurtowni po kilka jednorazowo o parę groszy taniej. Jest to świetny prezent.
A do czego ich używasz ? I czemu kupujesz kilka naraz? Na prezenty czy też są to narzędzie jednorazowe ? :)
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

W domu do podnoszenia drobnych rzeczy z podłogi. Dziadkom ciężko się schylać. Idealna jak coś wpadnie w szparę.
Na działce do zbierania kamyczków i ślimaków. Przy pikowaniu do wkładania sadzonki do otworu w ziemi. Do odrywania mumii z gałęzi. ...
Pincety łatwo się gubią. Na przykład w kompoście. Jak widzę że gościowi tak pinceta pasuję to daję mu w prezencie. Zalety pincety docenia się po siedemdziesiątce, a czasami niestety wcześniej.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

A ja polecam środki czystości z firmy FmGroup. Nie robię tu żadnej reklamy, po prostu są świetne i nie śmierdzą :wink:
Pozdrawiam ;)
Jantes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 lut 2022, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Fajnie byłoby sobie ogólnie również ułatwić sprzątanie ;) Moja mama ma łazienkę w kolorze brązowym w mocnym połysku. I narzeka na te płytki codziennie bo dosłownie codziennie musi je wycierać. Czy macie jakieś pomysły na to jak wykończyć mieszkanie ale jednocześnie ograniczyć potrzebę sprzątania do minimum?
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Podłogi wyłożyć dużymi płytkami (efektownie wygląda i mniej fug). Warto też zainwestować w ogrzewanie podłogowe.
Żadnych dywanów (albo chociaż jak najmniej).
Okna duże i bez szprosów .
Przewidzieć szafy wnękowe i jak najwięcej schowków, żeby móc upychać niepotrzebne (chwilowo) przedmioty
Odkurzacz centralny.
Pomieszczenia gospodarcze (garaż, kotłownia, drewutnia itp, ale też wiatrołap , garderoba ) wyłożyć ściany płytkami ceramicznymi (można zapomnieć o konieczności malowania co 3-4 lata zabrudzonych powierzchni ścian).
To tak na początek przy planowaniu budowy domu
jagusia111

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Ja zmieniając płytki na ścianach w kuchni przywiozłam sobie kilka próbek ze sklepu i sprawdzałam, na których najmniej widać zacieki i brud. Wybór padł na białe, delikatnie strukturalne i jestem z nich mega zadowolona, ale z fugą już dałam plamę. Wybrałam waniliową i widać na niej każdą plamkę. Teraz wybrałabym jakąś ciemniejszą.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Płytki w miejscach wrażliwych (podłoga i ściany w wiatrołapie , kuchni, hallu itp) warto wybierać rektyfikowane . stosować minimalną ( a nawet ciut mniej) fugę.
Fuga zawsze powinna być ciemniejsza od płytki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”