Mech - czym zwalczać?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
donia_81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 15 kwie 2011, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zioła w ogrodzie oraz mech w ogrodzie

Post »

Niestety nie posiadam :( Póki co udało mi się samodzielnie zrobić "odstraszacz" na mszyce - woda i pokrzywy :) Jest jakiś szybki sposób na zrobienie kompostu? Mam akurat powycinane rośliny z ogródka przed domem, niestety są mokre i przemarznięte trochę. Gdzieś bym mogła to przechować i może coś by z tego wyszło ... Proszę o wskazówki:)
Aha mam w posiadaniu coś co ma przypominać korę ale więcej tam kłujących drewienek :) Tego chyba nie rozsypywać ?
Awatar użytkownika
karol
200p
200p
Posty: 401
Od: 28 lis 2011, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Re: zioła w ogrodzie oraz mech w ogrodzie

Post »

Na pewno z tego można zrobić kompost, ułożyć to gdzieś w niewidocznym miejscu i wyrzucać na to resztki domowe,ściętą trawę,drobne drewno . Ja co roku mam z takiego kompostowania około 8 taczek kompostu, który przesiewam i rozwożę po działce.
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: zioła w ogrodzie oraz mech w ogrodzie

Post »

Jak chcesz mieć szybko kompost, to kup sobie w ogrodniczym preparat do kompostowania. Bez tego dodatku możesz czekać na kompost i 2 lata, a z przyśpieszaczem już po 3 miesiącach można uzyskać w miarę przerobiony kompost. Z tym, że zimą to kompost słabo się rozkłada.
Pozdrawiam. Jola.
donia_81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 15 kwie 2011, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zioła w ogrodzie oraz mech w ogrodzie

Post »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Póki co kupiłam wapno, niby takie na wiosnę ale z racji, że prawie cały czas pada i temp dodatnia, wysypałam kuleczki tą część ogródka gdzie dość mokro i jest dużo mchu. Zobaczymy czy pomoże :)
tommroz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 lip 2011, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Mech czym zwalczać

Post »

Witam

Mam trawnik 3 letni wcześniej miałem małe siedliska mchu w zacienionej części trawnika w tej chwili mech zaczyna wchodzić na cały trawnik niezależnie czy jest zacieniony czy nie.
Pryskałem różnymi środkami ale niestety żaden nie podziałał na długo po kilku tygodniach znowu zaczął się rozwijać.

Czy jest jakiś środek skutecznie usuwający mech z trawnika ???
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech na trawniku

Post »

Nie środek, tylko warunki do rozwoju. Jak mu będzie dobrze to będzie rósł. A ty będziesz pryskał. To już wiesz...

Mech dobrze ma:
- na kwaśnym - sprawdzić pH, dać dolomit czy popiół z drewna;
- na ubogim w minerały - można też popiół + azot jeśli trzeba - a zresztą generalnie zadbać o nawożenie (i nie zapominać o powyższym bo im kwaśniej tym mniej minerały przyswajalne);
- na zbitym (i przez to zbyt wilgotnym) - aerator lub choćby widły, nakłuć dziurki na 8 cm (można głębiej) po czym posypać trawnik piaskiem i rozgrabić równo;
- w zbyt nisko koszonym - kosić wyżej, 5-7 cm najmniej. Można też rzadziej, dać trawie trochę porosnąć. Niech ma szansę w konkurencji.

Mech może też świadczyć o małej ilości żelaza - dodać można, są i nawozy takie i środki konkretnie na mech na bazie siarczku żelaza. A widziałem i zastosowanie rdzy czy łuski hutniczej, przez profesjonalistów. Drobnej oczywiście, nawet mogą być opiłki. Leżą potem na wierzchu i mchom szkodzą.
Oczywiście przed zabiegami mech ile można wygrabić.
:wit
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech na trawniku

Post »

Rossynant pisze:Nie środek, tylko warunki do rozwoju. Jak mu będzie dobrze to będzie rósł. A ty będziesz pryskał. To już wiesz...
Ta odpowiedź powinna trafić gdzieś na Top Listę w widoczne miejsce.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Mech na trawniku

Post »

Jest i druga prawda za sto punktów: jak nie chcesz mieć mchu w trawie, to nie walcz z mchem tylko zadbaj o trawę!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech na trawniku

Post »

maryann pisze:Jest i druga prawda za sto punktów: jak nie chcesz mieć mchu w trawie, to nie walcz z mchem tylko zadbaj o trawę!
To co napisał Rossynant to nie jest dbałość o trawę?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Mech na trawniku

Post »

Zaimek "mu" tyczył mchu. Ale oczywiście chodzi o to samo- tylko inny punkt widzenia, a zatem i sposób myślenia o swoim trawniku.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech na trawniku

Post »

maryann pisze:Zaimek "mu" tyczył mchu. Ale oczywiście chodzi o to samo- tylko inny punkt widzenia, a zatem i sposób myślenia o swoim trawniku.
No właśnie chciałem pociągnąć za język i usłyszeć ten inny punkt widzenia. :wink:
Więc jaki to punkt widzenia?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Mech na trawniku

Post »

Jeden: zaszkodź mchowi.
Drugi: zadbaj o trawę.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech na trawniku

Post »

maryann pisze:Jeden: zaszkodź mchowi.
Drugi: zadbaj o trawę.
No tak, ale tu rozmawiamy ;:4 konstruktywnie, a nie hasłowo ;:333 więc proszę o konkrety :)
Są 2 punkty, proszę je rozwinąć. Chętnie się zagłębię w lekturę :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”