Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stolar
50p
50p
Posty: 86
Od: 27 lut 2009, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Polyversum WP / Fungilitic/Vaxiplant środki na szarą pleśń

Post »

Czy spotkał się może ktoś już z tym preparatem: Polyversum WP ?
Z opisu wygląda to niegłupio, czysta ekologia :). Usiłowałem znaleźć więcej informacji na temat tego "wynalazku" ale ciężko mi idzie :( Na stronie producenta wyczytałem że są również opakowania po 2 i 5 gram ( takie by mnie interesowały) lecz nie potrafię ich namierzyć, wszędzie tylko 100 gram z ceną w okolicach 200 PLN. Bedę wdzięczny za każdą informację na temat zastosowań i przydatności w/w preparatu.


Link do sklepu-reklama - zastąpiłam konkretem - nazwą preparatu,który jest przedmiotem Twojego zainteresowania
KaRo
Na działce przy szpadlu można naprawdę odpocząć :)
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Stosowałam to na truskawkach, zgodnie z instrukcją. Działa. Zjada szarą pleśń i wysusza ją, tak że częsć truskawki porażona grzybem-szarą pleśnią wysycha a pozostała jest żywa. Ale problem jest w tym że szara pleśn ma kilka rzutów, rozwija się nawet w środku i pod koniec owocowania a tym środkiem wtedy już nie opryskujemy tylko do końca kwitnienia. Opryski pomagały dopóki były stosowane, czyli na początku dojrzewania. One nie działają zapobiegawczo.
Awatar użytkownika
stolar
50p
50p
Posty: 86
Od: 27 lut 2009, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Polyversum WP

Post »

Dziękuję za odpowiedź ale nie jestem do końca przekonany czy mówimy ( piszemy :) ) o tym samym specyfiku. Ja widziałem Polversum WP ( czy tez Polyversum WG bo takie też jest tylko nie wiem czym się różną) stosowany jako dodatek do wody do podlewania czyli konewka w dłoń i naprzód. Ponoć grzybki (mikro oczywiście) zawarte w tym "eliksirze" wchodzą jakoś w (że się tak wyrażę :oops: ) współżycie z systemem korzeniowym podlewanej rośliny i dość skutecznie uniemożliwiają dostęp bardziej szkodliwym gatunkom grzybów ( czy innemu paskudztwu). Jeżeli jest to środek w pełni czysty biologicznie i w pełni ekologiczny( a tak zapewnia producent na swoich stronach) to chyba warto coś takiego użyć, zawsze trochę chemii mniej ;:63 Szkoda tylko że jest tak trudno dostępny w małych opakowaniach i że niewiele informacji krąży o nim w sieci.
Ja o tym środku usłyszałem pierwszy raz i widziałem jego zastosowanie w programie "Maja w ogrodzie" ( jeśli to reklama to proszę o wycięcie :) )gdzie jakiś mgr dość prosto i logicznie tłumaczył co to jest i jak się to stosuje . Jak pogooglałem troszkę to dopiero dowiedziałem się że ten preparat jest ekologicznie czyściutki. Szukam dalej ;:132

Pozdrawiam- Krzysiek
Na działce przy szpadlu można naprawdę odpocząć :)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Polyversum WP

Post »

Jest jeszcze więcej takich środków ,ja zastosowałem Trianum , jest dobry ,ale i drogi , wszystkie te środki stosujemy zapobiegawczo w fazie pikowania , sadzenia, żeby się zadomowiły przed atakiem chorobotwórczych grzybów .
Awatar użytkownika
stolar
50p
50p
Posty: 86
Od: 27 lut 2009, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Polyversum WP

Post »

Czyli ten środek stosuje się tylko roślin młodych, świeżo posadzonych/pikowanych ? Szkoda, myślałem że da się go z zastosować do wszystkich roślin :( Ciekawe jak jest skuteczność takich środków ale to chyba już temat na inny wątek. Dziękuję za pomoc.
Na działce przy szpadlu można naprawdę odpocząć :)
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Polyversum WP

Post »

Ja słyszałam, że można podlewać rośliny już rosnące, czyli nie tylko siewki i sadzonki. Na all pojawiło się w sprzedaży opakowanie 2g po 19,00zł, tyle że droga wysyłka, bo kurierem. Trzeba zapytać, czy nie wysłaliby listem poleconym, byłoby taniej.
Pozdrawiam. Jola.
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

Witam

Szanowni forumowicze,
Od ostatniego wpisu w tym temacie upłyneło już sporo czasu. Czy mogli byście sie podzielić własnymi doświadczeniami odnośnie stosowania Polyversum ?
Bardzo mało opinii o tym preparacie.

Pozdrawiam serdecznie
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Sprowadzałem do Niemiec by ratować ogórki na pewnej ekologicznej farmie. Niby Niemcy tacy ekologiczni a Polywersum nie znają wcale (chcieli nawet wykonać oprysk insektycydem na zgniliznę twardzikową ;:223 ) Pięknie wysuszało miejsca porażone na roślinach.
Zrobiłem też eksperyment z podlewaniem młodych roślin i serio widać było, że preparat działa. Po pierwsze podlane rosliny rosły szybciej i zaowocowały wcześniej niż podlewane tylko wodą. Później w szklarni znowu pojawiły się choroby i o dziwo nieufny Niemiec musiał przyznać rację, że Polywersum naprawdę chroni rośliny przed wszelakim choróbskiem odglebowym jak i działa w formie oprysku.
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

witam
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Może ktoś jeszcze chciałby sie podzielić swoimi doświadczeniami z Polyversum

Być może spróbuję w tym roku - tyle że w sklepach ogrodniczych trudno osiągalny
W jednym ze sklepów sprzedawca powiedział, że może sprowadzą - ale dopiero jak rozpocznie się pełnia sezonu ogórkowo-pomidorowego
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Polyversum WP

Post »

100zł nie jest aż tak dużym wydatkiem na dwa lata, a działa na większość chorób grzybowych i można stosować na wielu roślinach. Kupić można łatwo 50g za niecałe 100zł plus wysyłka sklepie wysyłkowym.
W tym sezonie już dwa razy go stosowałem i na pewno pomaga w ochronie.
szczudla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 kwie 2015, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polyversum WP

Post »

Witam wszystkich ;)
To mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość ;) Dopiero zaczynam swoją przygodę w ogrodzie ;)
Ale niestety moja drzewka co roku chorują jabłonka na parcha a gruszka na rdze.
W tamtym roku pomidorki chorowały również na szarą pleśń.
Czy możliwe jest zwalczenie lub ograniczenie tych chorób środkiem Polyversum WP tym do warzyw i owoców oczywiście ;)
Jeśli tak to czy nie jest za późno? W jaki sposób to wykonac etc. :)
Z góry dziękuje za odpowiedz :D
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Polyversum WP

Post »

Na szarą pleśń, pomidory - tak można stosować, może pomóc.
Na parcha i rdze nie pomoże. Jeżeli w poprzednich latach drzewka chorowały to do zwalczania musisz siegnąć po chemię.
(" Jeśli drzewa nie osiągnęły jeszcze fazy zielonego pąka do ochrony zapobiegawczej można wykorzystać środki miedziowe, np. CopperMax 50 WP do 1,5 kg/ha." - cytując komunikat z strony "http://www.e-sadownictwo.pl")
Pozdrawiam Serdecznie
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Polyversum WP na choroby truskawek

Post »

Polyversum-czy jest skuteczne na choroby, czy ktoś stosował ten środek i jak dużo razy można go stosować żeby nie przedobrzyć. Może ktoś już stosował go i zechciał by się podzielić wiedzą?


Proszę o poprawna pisownię/Adm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”