Walka z pokrzywami

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Gimbo
50p
50p
Posty: 60
Od: 16 kwie 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Na forum ktoś podawał przepis na walkę z chwastami: woda + ocet + sól + płyn do mycia naczyń.

Przetestowałem to w jednym miejscu i po kilku dniach trawa uschła. Na działce spryskałem większą powierzchnię, ale jeszcze nie znam efektów, bo tam nie byłem.

Może warto spróbować coś takiego? Później ewentualnie przekopać i powinno pomóc.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Na pokrzywy oprysk z "Bofixu 260 EW", trawy nie bierze. Osobiście preferuję wyrywanie, bo rzeczywiście nawóz pokrzywowy I klasa. Aha, jeśli oprysk to przed kwitnieniem. Pozdrawiam.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Saro, kosa w ręce i koś. Jeśli będziesz zostawiać pokrzywowe zwłoki to po jakimś czasie tyle ich będzie, że pokrzywy się pod nimi uduszą. No i dżdżowniczki przyjdą na stołówkę. :D
(Oczywiście, zostaw trochę pokrzyw na gnojówkę i herbatkę. :wink: )
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Gnojówka z pokrzyw , herbatka , sałatka ,wysuszone pokrzywy to rarytas dla kur w zimie . Dawniej wywar z pokrzyw służył do mycia włosów, a teraz ludzie tępią jak mogą !!!
Bożena
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Limonkaa, teraz ludzie kupią nawozy w ogrodniczym, herbatę w delikatesach, kury dostaną kukurydzę a do mycia włosów są całe półki szamponów. Przemysł i handel muszą zarobić. Więc pokrzywa została tylko uciążliwym chwastem. :(
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Wiem , tak tylko sobie żartuję bo sama mam pokrzywy i co roku ręcznie usuwam .
Bożena
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Czy Wy sobie przy kawce albo w innych wątkach, których jest multum na forum, nie możecie pogadać o zaletach stosowania pokrzywy i dzisiejszych czasach?
Ktoś tu oczekuje pomocy jak się pozbyć pokrzywy i jaką radę dostaję? powinien sobie myć włosy i karmić kury, jesssu..
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Spokojnie Moniko, rady przecież są. Od tych najbardziej radykalnych z użyciem mocnej chemii do bardziej pracochłonnych polegających na kopaniu i wybieraniu kłączy. Nieraz gdy człowiek dowiaduje się o pożytecznym zastosowaniu jakieś rośliny, może trochę zweryfikować nastawienie do niej. I zamiast bezwzględnie tępić, wykorzysta choć trochę bezcennych darów Natury.
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, zakładam że nie.
Metode na pokrzywy jaka ostatnio poznałem od starego ogrodnika to zerwać wszystkie pokrzywy jakie rosną na działce zalać je wodą przykryć to wszystko i niech to się tam ze sobą przerobi przez 1-2 tygodnie, po tym czasie woda z tych pokrzyw będzie przegnita i zapach też nie będzie jak z perfumerii, ale po tym czasie będziemy mieć gotowy preparat na pokrzywy które polewamy właśnie tym zrobionym roztworem w miejsca gdzie rosną nasze niechciane pokrzywy, aby zwiększyć efektowność można to powtórzyć kilka razy, najlepiej wtedy kiedy jest bezdeszczowo. Podobno jest to niezawodny sposób na 'zabicie' pokrzywy pokrzywą.
Taką właśnie miksturę zamierzam zastosować i sprawdzić to czy działa,

Z tego co się jeszcze dowiedziałem to taka mikstura jest również dobra do podlewania ogródka wtedy warzywa nie chorują, a najlepsze jest to na pomidory które rosną w gruncie, nie w szklarni, ale tego nie wypróbuje bo nie mam pomidorów, może ktoś z Was skorzysta i potem napisze czy działa.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Portugalia, gnojówka z pokrzywy to rewelacyjny preparat. Ale czy zabije pokrzywy? Może nierozcieńczona spali je? ;:oj Wypróbuj i koniecznie napisz, jaki dało efekt.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Portugalia na ten temat jest post o gnojówce z pokrzyw , poczytaj a zobaczysz ile osób ją stosuje , itp. , itd.
Bożena
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Mikstura z pokrzyw już mi się zrobiła, dziś ładna pogoda jest słonecznie bezdeszczowo to złapałem za konewkę i zlałem te wszystkie miejsca gdzie rosną pokrzywy, po paru dniach zobaczymy co z tego będzie najwyżej powtórzę jeszcze kilka razy o efektach poinformuje.
Tymczasem podajcie mi jakiś dobry sposób na krety i nornice (albo link do odpowiedniego tematu) bo już 3 pudełeczko karbidu zużyłem i trochę zmalało to wszystko ale dalej ryją.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Stwierdzam że ten 'przepis-metoda' na zniszczenie pokrzyw pokrzywami (gnojówka z nich) jest wielkim niewypałem, żadna pokrzywa nie została tym sposobem zlikwidowana. Przedstawioną metodę uważam za nieskuteczną w walce z pokrzywami, eksperyment można uznać za zakończony, pzdr.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”