Walka z pokrzywami

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Kryss
50p
50p
Posty: 56
Od: 26 mar 2016, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łobez / zach-pom

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Witam i przepraszam za "odgrzewanie kotleta" jeśli tutaj jest to problemem.
Mam problem z pokrzywami w miejscu gdzie ich nie potrzebuję. Była wcześniej mowa o czarnej folii, aby ją zdusić. Ja chciałbym rozłożyć na nich grube kartony, a na nie wysypać ziemię, którą i tak muszę wysypać, aby wyrównać teren. Czy myślicie, że kartony + ziemia zduszą pokrzywę, a zwłaszcza jej rozłogi? Bo zieleninę to raczej na pewno.
Pozdrawiam
Krystian
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Nie, nie uduszą. Zielone zniknie na chwilę :wink: , karton rozmięknie i się rozłoży i wtedy zielone ruszy ze zdwojoną siłą. :tan
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Kryss

Korzenie pokrzyw bardzo łatwo wyciągnąć z ziemi.Szczególnie teraz jak jeszcze sporo wilgoci.Nie ma chyba lepszego sposobu na pozbycie się ich.
Nie piszę o oprysku R ( dla mnie to przysłowiowa płachta na byka )
Mam u siebie sporo pokrzyw i mam zamiar je wykorzystać ile się da.
zielonamalina
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 wrz 2019, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Walka z pokrzywami

Post »

Jeśli nie ma tam roślin użytkowych to teren skosić, zanim pokrzywy zakwitną - można wykorzystać jako ściółkę lub po wysuszeniu dać na kompost.
Widłami ogrodniczymi rozluźnić ziemię, ale nie przekopywać. Przykryć szeroko grubą, czarną folią budowlaną. Jeśli nad ziemią sterczą twarde kawałki łodyg to można położyć pod spód kartony, żeby nie podziurawiły folii.
Na folię położyć coś, żeby w miarę dobrze przylegała i żeby jej wiatr nie porwał.
Jesienią zdjąć folię i ostrożnie lekko przekopując ziemię usuwać korzenie pokrzyw, niestety ręcznie. Ale zwykle ziemia jest już pulchniejsza, części zielone najczęściej rozłożone i korzenie pokrzyw w miarę dobrze widoczne. Mogą być jeszcze rachityczne, bladozielone młode pędy, ale nie przeszkadzają przy usuwaniu korzeni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”