MOSPILAN

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Ponek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 maja 2022, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Dziękuję Gienia za rady, muszę niestety prysnąć na buraczki, bo mam plagę tego dziadostwa, na drzewach owocowych również jest tego sporo. Dzisiaj rano zabiłem z drzewek około 30 mszyc póki co działam naturalnie ale to jest jak walka z wiatrakami...
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8511
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: MOSPILAN

Post »

Ponek , zwróć uwagę na pH wody do oprysku . W twardej wodzie znacznie spada skuteczność Mospilanu .
G2000
100p
100p
Posty: 133
Od: 5 kwie 2020, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Można połączyć Mospilan i Magnicur Gold? Na najbliższe dni zapowiadają jakieś przelotne opady i burze i być może jutro będzie "okienko" w opadach. Chciałbym za jednym zamachem opryskać dwoma środkami.
Tak na marginesie są jakieś dane jak szybko wchłania się, zaczyna działać jakiś środek? Np. ile czasu Mospilan musi "poleżeć" na roślinie zanim wniknie i oprysk będzie można uznać za skuteczny?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MOSPILAN

Post »

Cytat "Czego nie można mieszać w jednym opryskiwaczu?
Ograniczenia w mieszaniu środków ochrony roślin oraz ich łączniu z nawozami obejmują między innymi:

mieszanie preparatów siarkowych z olejowymi;
mieszanie herbicydów zawierających 2,4 D z siarczanem miedzi;
mieszanie środków miedziowych z kwasem fosforowym, z mocznikiem, saletrą wapniową oraz nawozami z dodatkiem manganu.
Przepisy nie zabraniają mieszania środków ochrony roślin, jednakże producent ponosi ryzyko strat, jakie może wywołać złe wykonanie zabiegu."
https://www.syngenta.pl/blog/srodki-och ... ego-unikac
Jak chcesz to próbuj. Możesz zaryzykować tym bardziej, że ten preparat zawiera tylko jedną substancję czynną (trifoksystrobina - tak jak zato) i mospilan też jedną (acetamipryd). Byłby pewnie problem gdyby było ich dwie albo nawet trzy, a są takie środki. To już na Twoją odpowiedzialność
Pozdrawiam! Gienia.
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

G2000 spokojnie możesz pomieszać. Mospilan po godzince już zadziała. Wiadomo, że im dłużej tym lepiej, ale czasami nie da się wstrzelić inaczej w pogodę.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8511
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: MOSPILAN

Post »

Też miałam ten problem czy mogę do Mospilanu coś dodać na grzyba . U mnie przeszła
burza z gradem , chciałam zabezpieczyć uszkodzenia . Szukałąm info na forum sadowników i
jedynie trafiłam , że może to wpłynąć na skuteczność .Z mieszania zrezygnowałam a szkoda
bo dzisiaj znowu ma padać . Rośliny mocno uszkodzone .
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Mieszanie mospilanu ze środkami grzybowymi to standard. Ten środek miesza się praktycznie ze wszystkim i nie zauważyłam żeby zmniejszało to jego skuteczność, a sadownicy gdyby chcieli każdym środkiem pryskać osobno to by z traktorów nie wysiadali o kosztach paliwa nie wspominając.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8511
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: MOSPILAN

Post »

Jagusia , serdeczne dzięki . Ja tej informacji tak długo szukałam a wystarczyło zapytać na swoim forum . :oops:
A nawóz można dodać , np.Kristalon ?
jagusia111

Re: MOSPILAN

Post »

Z nawozami już nie jest tak prosto. Niektóre kombinacje mogą teoretycznie obniżać skuteczność środka, mogą też wytrącić się np. jakieś osady. Ja osobiście mieszam różne różności i się za bardzo tym nie przejmuję. Ewentualnie jak mam wątpliwości to robię próbę na niewielkiej ilości w jakimś naczyniu. Jak się nie zważy to mieszam.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8511
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: MOSPILAN

Post »

Dzięki jeszcze raz , dodałam Kristalonu , na wzmocnienie po gradzie .
Mogłam zrobić próbkę , ale było już prawie ciemno i byle szybciej .
deathrider665
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 cze 2022, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mospilan a truskawka

Post »

Witam!
Mam pytanie. W sobote robiłem oprysk mospilanem na mszyce na drzewku obok truskawek. Na pewno trochę środka zawiało na truskawki. Dogrzebałem się w internecie, że karencja powinna wynosić 14 dni. Tak jest faktycznie?
Pozdrawiam
jagusia111

Re: Mospilan a truskawka

Post »

Tak, w takich sytuacjach sprawdza się folia malarska. Trzeba okryć truskawki i po sprawie.
Awatar użytkownika
wrocek
50p
50p
Posty: 68
Od: 12 wrz 2021, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MOSPILAN

Post »

Witam, ile czasu można przechowywać rozrobiony Mospilan? Ojciec w zeszłą sobotę pryskał nim coś na działce i trochę mu go zostało, więc zlał go do butelki i schował w kącie w zacienionym miejscu. Miałem niedawno atak wełnowców korzeniowych w sukulentach domowych i chciałbym podlać je tym roztworem. Nada się jeszcze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”