Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z narzędzi marki Gardenic, które są obecnie dostępne w Biedronce? Jeśli tak, to jakie macie zdanie na ich temat? Przede wszystkim chodzi mi o siekierę.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

Chodzi Ci o tą z "włókna szklanego" za 50 zł ? Nie ma szans, żeby w tej cenie nawet chińczyk za miskę ryżu zrobił produkt dobrej jakości. Same materiały w hurcie będą kosztować więcej. Ja osobiście bym nie kupił tej chińszczyny, a fiskarsa. Nie stać mnie na kupowanie badziewia :wink: A co do fiskarsa, to mam siekierkę X25 i w 3 soboty porąbałem brzozę, która miała 30 metrów wysokości bez większego wysiłku :D Jak byś się zastanawiał nad sensem "przepłacania" to zerknij: https://www.youtube.com/watch?v=BVdEZEUC3Ig :lol: (Oczywiście nie używałem :) )

EDIT: Mam jeszcze X10 do krojenia szczapek w kotłowni. Tnie aż miło i prawie nie czuć tej masy :wink:
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

No właśnie czytam na temat narzędzi na tym forum i ogólnie na internecie. I dochodzę do wniosku, że tak naprawdę najlepszą firmą jest Fiskars (chociaż sporo pozytywów wyczytałem o Gardena i Covala).
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

Jeśli kupujesz siekierę to szczerze mogę Ci polecić fiskarsa. Nie wiem jak oni dobrali kąt cięcia itd. ale rezultat powala ;) O ile drewno jest bez sęków, to rozłupuje się prawie za dotknięciem :) Oczywiście przy dużych kawałkach trzeba się bardziej napracować, ale są dwie opcje: albo przejdzie albo się odbije :) Łupałem też kawałki pnia o średnicy ok 1 metra wysokości 25 cm, niepokręconego. Pierwsze cięcie zazwyczaj przechodziło po drugim zamachu zza 4 liter, a reszta już za każdym razem :heja
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

Mój M z ciężkim sercem i bez większego przekonania kupił kiedyś Fiskarsa ale od pierwszego użycia się do niej przekonał. Powiedział że tamte stare to już tylko na złom i chce drugą, większą.Też oczywiście marki Fiskars.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

Jak dużą siekierę potrzebujesz?

Fiskars plasticzany nie jest zły, ale porządne siekiery to jeszcze np.:
Hultafors, Wetterlings, Husqvarna, Gransfors Brucks..... - ogólnie wyraźnie przeważają skandynawskie produkcje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

Ogólnie potrzebuję takiego mniejszego toporka, oraz porządnej siekiery uniwersalnej. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że jednak będę inwestował pomału w Fiskarsa.
Awatar użytkownika
rychoo
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 mar 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JL

Re: Narzędzia Gardenic w Biedronce

Post »

Te Biedronkowe narzędzia to średnia chińszczyzna. Miałem okazję używać nożyc do gałęzi. Jaka cena taka jakość.
pozdrawiam
Ryszard
zasit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lut 2015, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pielniki elektryczne ???

Post »

Witam

Przeglądam internet aby wyszukać coś w rodzaju pielnika elektrycznego z dosyć małym rozstawem około 15-20 cm, tak aby ułatwić sobie proces pielenia, chciałbym żeby to było urządzenie elektryczne no chyba że są rozwiązania np, ręczne ale nie męczące. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
w0f12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 lut 2020, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Grabienie-Pomocy

Post »

Witam,
Czy Istnieje coś jakby grabie spalinowe dzięki którym nie będę musiał grabić tego paskudztwa ręcznie prosze o pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Grabienie-Pomocy

Post »

Jakiego paskudztwa nie chcesz grabić?
Wyrażaj się jaśniej.
Istnieje taki zabieg rolniczy jak bronowanie ale czy na pewno mógłby mieć zastosowanie u Ciebie?
Nie dotyczy z pewnością grabienia liści.
O co więc może Ci chodzić?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Narzędzia do ogrodu.

Post »

Karo - to proste. :-) Jemu chodzi o takie coś, co będzie robiło/grabiło za niego. Przyznam się, że też o czymś takim myślę od jakiegoś czasu. :-). Niestety jeszcze nie wymyśliłem.
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Narzędzia - zestaw startowy

Post »

Czy jakiś zaawansowany ogrodnik mógłby polecić zestaw narzędzi który powinien mieć każdy ogrodnik? Oczywiście mam łopatę, grabie i tyle a czas zacząć na poważnie pielenie chwastów, ścieżek itd. Mea Culpa, przyznaję ze do tej pory zbytnio pobłażałem chwastom.. O ile to jest możliwe fajnie byłoby też może polecać firmy bo jakość wg. mnie jest ważna (jeśli regulamin pozwala).
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”