Jakie drzewa wybrać,posadzić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Katalpa nie ma sobie równych , u mnie przeszło metrowe roczne przyrosty, piękna zieleń , kwiaty , owocostany, zapach.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Orzech włoski rośnie powoli i daje mały cień
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

I raczej nic poza trawą pod nim . Cień akurat daje mocny, ożywczy bym powiedziała w upały jest niezastąpiony, ale nie jako drzewo ozdobne.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Post »

To napiszcie jeszcze w jakim miesiącu najlepiej sadzić wymieniane tu drzewa? Czy teraz będzie dobry moment?
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wymarzony ja dziś wsadziłam jabłonkę rajską.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

magangs pisze:To napiszcie jeszcze w jakim miesiącu najlepiej sadzić wymieniane tu drzewa? Czy teraz będzie dobry moment?
Jeśli są w doniczkach to możesz śmiało wsadzać. :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Drzewka w doniczkach można wsadzać do ziemi jednak o każdej porze jednak najlepsza pora to póżna jesień i wczesna wiosna.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Duże szybkorosnące drzewo ozdobne - jakie propozycje?

Post »

magangs pisze: Szukam pomysłu na drzewo, które szybko rośnie, osiąga spore rozmiary, a przy tym jest wytrzymałe i na lata zdominuje część ogrodu i zapewni pod sobą cień. W promieniu 7-8m nic poza trawą nie planuję sadzić. Chodzi wam coś po głowie?
Buki potrafią przyrosnąć ponad metr rocznie. Brzoza brodawkowata też, ale ona mało cienia daje.
Katalpa u mnie stanęła na 4 m i nie chce się zagęścić zbytnio, ale rośnie w fatalnych warunkach no i nie za bardzo nadaje się na solitera, wypuszcza liście chyba jako ostanie z drzew, coś około czerwca i jako pierwsza je gubi, trochę za krótko zdobi.
cebullka
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 mar 2008, o 07:00
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

A ja polecam klony - jest duży wybór odmian - o kolorowych lub powycinanych liściach, duże, małe i chyba nie ma z nimi problemu zimą...ja mam klasyczny klon zwyczajny Royal Red i przepiękny koronkowy klon cukrowy (?) Born's Gracious ... no i jeszcze kilka innych ...czekam aż urosną :)
Ania
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Re: Duże szybkorosnące drzewo ozdobne - jakie propozycje?

Post »

kattka pisze:
Buki potrafią przyrosnąć ponad metr rocznie.
To jednak przesada. Buki za młodu rosną wolno, zwłaszcza na suchszych glebach. Metrowe przyrosty mogą mieć drzewka kilkunastoletnie.

Może jakieś iglaczki? np. daglezja rośnie szybko i daje dosyć dużo cienia.
Roman
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Re: Duże szybkorosnące drzewo ozdobne - jakie propozycje?

Post »

ros pisze:
kattka pisze:
Buki potrafią przyrosnąć ponad metr rocznie.
To jednak przesada. Buki za młodu rosną wolno, zwłaszcza na suchszych glebach. Metrowe przyrosty mogą mieć drzewka kilkunastoletnie.
To się, kurczę, moje buki wygłupiły rosnąc tak szybko po dwóch latach od posadzenia. Do kilkunastu lat im jeszcze trochę brakuje. Sadziłam 0,5 m drzewka. BTW chyba każde drzewo potrzebuje trochę czasu, żeby się 'bujnąć', mało co zacznie od razu po posadzeniu wściekle rosnąć.
Buków nie powinno się sadzić na suchych glebach jeśli nie można o nie należycie zadbać.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Mam nowych sąsiadów, niedawno kupili dom.
Mają coś takiego w tym domu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Jest tam przestrzeni ok 160cmx160cm. Nie ma tam dachu, widać tylko niebo, jednak te przeszklenia są na ok 220cm wysokie.
Właściciele chcieli by coś zimozielonego i ładnego. Myśleli o choince, ale nie są pewno. To są Hindusi, ale ze względu na dzieci prezenty na Gwiazdkę robią :)
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

O rany, co za pomysł :shock: Fantastyczny!!! Świetny!!!

Czy dobrze widzę, że tam można wejść? Kiedyś widziałam w tv oliwkę rosnącą w czymś w rodzaju akwarium, ale tam można było zasunąć szybę na górze, żeby śnieg na nią nie padał. A tu? Brzoza? Ach, zimozielone.... Ostrokrzew? A może jodła i mahonia, zmieściły by się obie? Albo świerk i kosodrzewina? Choina kanadyjska? Nie, tam może być za mało światła. To może cis? Dwa cisy, kolumnowy i jakiś mały, może złoty, strzyżony? A może coś egzotycznego?

kapitalny pomysł, ciekawe co miało tam być w zamyśle projektantów czy zleceniodawców?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”