Kora

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
muyo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 lis 2006, o 14:23

Kora

Post »

Czy ktoś wie jakie choroby mogą by przenoszone wraz z korą ozdobną? Moje rośliny nie chorowały wcześniej, miesiąc po podsypaniu ich korą, jałowce zachorowały nie wiadomo na co (forumowicze sugerują przędziorka), różom żółkną listki, na niektórych roślinach pojawiły się jakby malutkie, białe mikro pajęczynki. Słowem wszystko się zepsuło przez tę korę......Czy ktoś miał podobne doświadczenia z korą?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nie wiem czy to wiana kory, ale bez kory też rośliny chorują, i atakują je szkodniki.
Ten rok, ze względu na łagodną zimę oraz ciepłą i wilgotną wiosnę i początek lata, jest idealny dla chorób grzybowych, a szkodniki mnożą się jak szalone.
Wg mnie, to nie wina kory.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Przychylam się do słów ,które napisała Lila.W korze bardzo często przy wilgotnej pogodzie tworzą się grzyby.Nie ma to jednak az takiego wpływu i w tak krótkim czasie na rosliny.Akurat taki przypadek.
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Kora

Post »

W ofercie jest kora gruba i drobna,która jest lepsza pod rośliny?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Zawsze- przekompostowana.
Świeżą korę trzeba podsypac azofoską, by mikroorganizmy do rozkładu nie odbierały azotu z gleby, roslinom.
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

już podpowiadam:)
więc weź (jeśli masz możliwość) i tą i tą korę po równo:)
i jeśli jest to kora nieprzekompostowana to musisz ją podsypać azofoską.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Lepsza jest drobna - ale tylko z praktycznego punktu widzenia, bo lepiej się rozprowadza podczas rozsypywania i tworzy szczelniejszą okrywę. Dla roślin jest to bez znaczenia.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Sz.M. kupił w centrum ogrodniczym korę do obsypania mirabelek i nowej azalii pontyjskiej, a także do dosypania na rabatkach. Razem osiem wielkich worów. Miała to być dobra kora mielona...

Obrazek Obrazek

Żeby wszystko było jasne, to coś na worku, to kawałek "kory zmielonej" pewnego wytwórcy z Pasłęka. Zawartość worka to smołowane szmaty, kawały świeżej kory, badyle i kawałki desek, jednym słowem oszukaństwo! Nazwa tego artysty dobrze widoczna na worku (na zdjęciu w pełnym rozmiarze) - ostrzegam - NIE kupujcie od niego!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

O raju, a możesz to reklamować Nalewko?

To takie samo oszustwo jak z sadzonkami od kołtuniastej z allegro ( zamiast roślin - mech i korzonki w ziemi, szumnie nazwane - SADZONKAMI, a nie kłączami lub korzonkami)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mogę reklamować, bo w końcu kupiłam w porządnym centrum ogrodniczym. Ale 1. musiałabym wtargać wszystkie te ciężary do samochodu, a to dla mnie za duży wysiłek, 2. musiałabym dowieźć je do punktu sprzedaży, a to kilkanaście kilometrów w jedną stronę, więc dodatkowe koszty, 3. otworzyłam już dwa wory, bo skąd bym wiedziała, jakie to badziewie... 4. zabawiłam się w Kopciuszka i wysypałam co drobniejsze frakcje tam, gdzie czekały na to przygotowane miejsca, a większe i "świeższe" wrzuciłam na kompostownik.

Wniosek - przestrzegam Was przed kupnem, ale sama tylko opowiem o jakości tego czegoś nazwanego Korą Mieloną tam, gdzie to kupowałam. I będę się bardzo pilnować następnym razem, kiedy będę kupowała niemal hurtowe ilości czegokolwiek.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dlatego jak zawszę kupuję korę, która jest pakowana na miejscu lub stoi kilka już zapakowanych worków obok pryzmy. Do wyboru mielona i gruba. Od pewnego czasu biorę mieloną bo jest łatwiejsza w użyciu :):):)

Takie miejsca są zazwyczaj przy 'trasach'.
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Lepsza kora drobna czy gruba?

Post »

lawenda pisze:W ofercie jest kora gruba i drobna,która jest lepsza pod rośliny?
Jedna i druga dobra. Gruba lepsza do krzewóe ale przy bylinach lepiej prezentuje się mielona. Nie jest taka ordynarna i lepiej się komponuje.

Pozdrawiam
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Czy kora z dzew owocowych nadaje się pod iglaki.

Post »

Czy rozdrobnione gałązki z drzew owocowych jabłoni,gruszy śliwy nadaje się do ściółkowania iglaczków.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”