Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

PiotrekP pisze:maliola, ja bym sie zdecydował posadzić naokoło żywopłot żeby ludzie nie patrzyli. Jeżeli się określisz czego oczekujesz i jakie warunkki tam panują to będziemy wiedzieli na czym stoimy. Ocyzwiście powiedz też jakie rośliny uwielbiasz lub szczególnie chciała byś mieć. Zaczął bym od układania opaski wokół domu lub wysypał ją żwirem.
PiotrekP - dzięki za komentarz. Żywopłot mówisz, a masz na myśli taki tradycyjny czy coś innego. Ta uliczka od tej strony domu jest ślepa i w zasadzie tylko jedni bardzo mili sąsiedzi tam są. Część wypoczynkową mam z przodu domu, a tą część od południa gdzie świerk wolałabym raczej taką co cieszy oko, również sąsiadów czy przechodzące z rzadka inne osoby, czyli bardziej reprezentacyjną. Jeśli chodzi o warunki to jest to strona południowa, płot gdzie chcę mieć wysokopienne krzewy owocowe i trochę warzywniaka jest po stronie płd-zach, a od świerka płd-wsch, tak, że tam słońca jest pod dostatkiem. Na razie bardzo podobają mi się lawendy, myślałam o różach pod oknami z domu. I takie niewielki pas z kwiatkami poukładanymi sezonowo czyli krokusy, tulipany, żonkile, żurawki, wrzosy itd. Wokół domu planuję właśnie wysypanie całego pasa żwirkiem, tam zresztą częściowo jest taki betonowy chodnik. Jaką opaskę wokół domu masz na myśli? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Jesteście naprawdę super i to doświadczenie ;:333

-- 23 sie 2012, o 22:03 --
Ewa05 pisze:Posadziłam lawendę i dolałam wody.

Obrazek
Brawo Ewa05 takiej szybkiej kobiety to ja jeszcze nie spotkałam!!! Moje plany i projekty to takie raczej długotrwałe. Podziwiam naprawdę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

maliola pisze:
PiotrekP - dzięki za komentarz. Żywopłot mówisz, a masz na myśli taki tradycyjny czy coś innego.
Ja standardowo bym posadził żywotniki szmaragdy ale pięknie wygląda żywopłot z pęcheżnicy lub berberysu. Żywotnik ma to do siebie że daje nam zieloną ścianę zimą i to przewaga. Pewnie zaraz ktoś wyskoczy że to oklepane i wszyscy mają. Określ co Ci się podoba i dobierzemy gatunki.

maliola pisze:
Ta uliczka od tej strony domu jest ślepa i w zasadzie tylko jedni bardzo mili sąsiedzi tam są.
Jak bym siebie słyszał kilka lat temu 8-) u mnie też mieszkałem sam naokoło były pola... kwestia kilku lat i sąsiedzi się pobudowali i stali się wkurzający.
maliola pisze:
Część wypoczynkową mam z przodu domu, a tą część od południa gdzie świerk wolałabym raczej taką co cieszy oko, również sąsiadów czy przechodzące z rzadka inne osoby, czyli bardziej reprezentacyjną. Jeśli chodzi o warunki to jest to strona południowa, płot gdzie chcę mieć wysokopienne krzewy owocowe i trochę warzywniaka jest po stronie płd-zach, a od świerka płd-wsch, tak, że tam słońca jest pod dostatkiem. Na razie bardzo podobają mi się lawendy, myślałam o różach pod oknami z domu. I takie niewielki pas z kwiatkami poukładanymi sezonowo czyli krokusy, tulipany, żonkile, żurawki, wrzosy itd.
Róże pod oknami to bardzo doby pomysł. Ich zapach będzie wpadał do domu i pięknie go przyozdobią. Kolor dobieraj do koloru elewacji. Im ciemniejsza elewacja tym jaśniejsza róża.

maliola pisze: Jaką opaskę wokół domu masz na myśli?
Opaska czyli kostka lub kamień wyłożony aby oddzielić nasadzenia lub trawnik od domu. Można zrobić to ze żwiru jak planujesz.
maliola pisze:
Część wypoczynkową mam z przodu domu, a tą część od południa gdzie świerk wolałabym raczej taką co cieszy oko, również sąsiadów czy przechodzące z rzadka inne osoby, czyli bardziej reprezentacyjną. Jeśli chodzi o warunki to jest to strona południowa, płot gdzie chcę mieć wysokopienne krzewy owocowe i trochę warzywniaka jest po stronie płd-zach, a od świerka płd-wsch, tak, że tam słońca jest pod dostatkiem. Na razie bardzo podobają mi się lawendy, myślałam o różach pod oknami z domu.
Nie mogę tego poskładać w całość. Jeżeli będziesz mieć wolną chwilę to narysuj swoją działkę na kartce i zaznacz co gdzie rośnie i co planujesz. Jeżeli dało by radę wstawić zdjecie całego "tyłu" (to co chcesz urządzić) to było by to pomocne. Ja bym skupił się na ogrodzie "iglastym/leśnym". Masz pięknego świerka i większość iglaków więc poszedł bym w tym kierunku. Wszystko zależy od Ciebie. :) mam nadzieję że przesadzanie roślin wchodzi w grę? przydały by się wymiary działki i odległości od świerka.
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

PiotrekP - działkę mam zwymiarowaną i rozrysowaną ale trochę duży arkusz to jest, postaram się zmniejszyć i wstawić. Żywotniki jako żywopłot mogą być, a przed nimi jakieś fajne, cieszące oko kompozycje. Teren w ślepej uliczce zagospodarowany w 100 % nikt się nie pobuduje, niczego nie przybędzie na szczęście. NA rysunku pokażę co i jak. Na razie wielkie dzięki dla Ciebie za zaangażowanie i pomoc
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Laik pędzi przenieść lawendę i czekam na projekt.
Z roślinek wolałabym bylinki mam ich trochę to przekopię, mam też:
mały bukszpan
tulipany
śniedek
chociaż jedną rabatę chciałabym profesjonalną, bo ja tak właśnie sadzę jak tę lawendę.
Tło mi się podoba mam sadzonki malw i przy siatce będzie OK.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

maliola, czekam na rys. i więcej zdjeć :wink: z racji że sezon już się kończy mam więcej czasu.
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Ewa05 pisze:Laik pędzi przenieść lawendę i czekam na projekt.

Tło mi się podoba mam sadzonki malw i przy siatce będzie OK.
Projekt będzie może jeszcze dziś :)
tylko gdybyś mogła wypisać jakie byliny posiadasz byłoby mi łatwiej :)
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

PiotrekP pisze:maliola, ja bym sie zdecydował posadzić naokoło żywopłot żeby ludzie nie patrzyli. Jeżeli się określisz czego oczekujesz i jakie warunkki tam panują to będziemy wiedzieli na czym stoimy. Ocyzwiście powiedz też jakie rośliny uwielbiasz lub szczególnie chciała byś mieć. Zaczął bym od układania opaski wokół domu lub wysypał ją żwirem.
Też polecam żywopłot zawsze to spokój od strony sąsiadów na jesień też walnę u siebie żywopłot, trochę więcej prywatności :)
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Ewko moje bylinki:
1 serduszka wysoka i kilka niższych
orliki
naparstnice
nachyłek okółkowy
zawilce
goździki niskie
tawułki niskie i wyższe
malwy
floksy
rudbekia wspaniała
tojad
ostróżki
rozchodnik wysoki
pięciornik żółty i biały
łubiny
wszystkie takie kwiaty wiejskie, mało wyszukanych, jakby Ci nie zajęło dużo czasu to spójrz na mój wątek, tam wstawiałam zdjęcia
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Dobrze dziękuje, teraz uciekam do pracy, ale po południu postaram się przejrzeć Twój wątek i zaprojektować rabatę która Ci się spodoba :)
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

PiotrekP pisze:maliola, czekam na rys. i więcej zdjeć :wink: z racji że sezon już się kończy mam więcej czasu.
Super, z góry dziękuję, jak tylko wrócę do domu szczegółowo obfocę teren i dołączę rysunek. Ale się cieszę, ze coś się ruszyło :tan
URSZULAG
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 sie 2012, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Witam , czy mogłabym prosić o pomysły jak zagospodarować teren swojej działki , tylko czy trzeba zdjęcia tu wrzucić , czy gdzie indziej pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Śmiało wrzucaj tutaj Urszulo :)
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Czekam, ja jestem w gorącej wodzie kąpana, jutro bym sadziła.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”