Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj, jak zapowiadano, tak było- od godz. 15 ciepłe słoneczne popołudnie. Dzisiaj od rana słonecznie i będzie ciepło.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Statystycznie temperatura idealna, dzisiaj doszła w nocy do 5 °C, a w dzień będzie powyżej 30, to średnia wyniesie 18 °C.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj bardzo przyjemnie - 24 stopnie i nieco chmur na niebie. Przyjemny wczesny wieczór na spacer mnie wyciągnął. Noc chłodna. Dzisiaj od rana zachmurzenie nieco większe, ale deszczu z tego nie będzie. Temperatura 23 stopnie o godzinie 9 rano, bezwietrznie.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie tak samo wczoraj bardzo przyjemnie wieczorem. Dzisiaj 23C i głównie ponuro ale niestety bez deszczu.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Poniedziałek słoneczny i nieco ponad +25 st. C. W nocy +12 st.C. Co dzień ma być cieplej, a w drugiej połowie tygodnia znowu powyżej +33 st.C.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W centrum poranek bez słońca, na termometrze + 15 *C,cicho,spokojnie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U nas cały dzień był lekko pochmurny.
Słońce wyglądało chwilami zza chmur, ale nie grzało zbyt mocno. "Komfort termiczny", bym powiedziała. :wink:
Wiatru też nie było.
Całkiem przyjemny dzień, ale noc znów zapowiada się chłodna, choć nie tak, jak poprzednie.
Moja pogodynka mówi, że będzie 11 stopni.
Ciepłych nocy w tym roku było zaledwie kilka.
Biedne ogórki... :(
Pozdrawiam,Vivien333
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8514
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie też zimne noce . Nadchodzi ocieplenie i dobrze i żle . Nie lubie upałów , ale
arbuzy lubią .
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Też nie lubię takich wielkich upałów, ale ociepleniem nie pogardzę. :roll:
Z arbuzów zrezygnowałam, bo już w zeszłym roku padły mi z zimna, a ten rok też się zapowiadał nie lepiej. Mam melony i kiwano, ale jakoś słabo to widzę... Wczoraj odkryłam jedno kiwano. Dobre i to, może w końcu się dowiem, jak smakuje i czy warto uprawiać.
Takie zimno (mam nadzieję) wiecznie trwać nie będzie. To trzeci rok z rzędu, w którym panuje La"Nina. Dlatego kiedyś ta anomalia musi się skończyć. Choć ostatnio czytałam, że to zjawisko może się utrzymać nawet do 2030 (a już na pewno do wiosny 2023). Oby nie, bo chyba trzeba będzie zrezygnować z uprawy ciepłolubnych roślin. :( U mnie nawet pomidory cierpią od tej pogody, a mieszkam w jednym z cieplejszych rejonów.
Noc była chłodna, jak przewidywano. Zmarzłam wracając z nocnej zmiany na rowerze. Zwłaszcza w lesie było bardzo zimno.
Teraz jest ciepło, ale niezbyt słonecznie. Chmury raz po raz zasnuwają niebo, a wiatr jest ledwo odczuwalny.
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

vivien 333, z jakiego powiatu jesteś opolskiego? Warto wpisać dokładniejszą lokalizację. :) Pozdrawiam
P.S.
U mnie melony, dynie i arbuzy mają się dobrze, ale wysadziłem je do gruntu dopiero w lipcu i będzie to wielki eksperyment. Ucierpiały jedynie od suszy i upały, gdy dwa dni ich nie podlałem i pierwsze kwiaty uschły. Melony mają owoce wielkości pięści.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Jestem z obrzeży Kędzierzyna- Koźla.
Jak masz gdzie trzymać rozsady ciepłolubów, to można ryzykować.
Ja mam tylko (mocno zapchane) parapety i już mnie szlag trafiał, jak przerośnięte pomidory i cukinie zasłaniały mi okna do czerwca.
Melonów też nie planowałam, kupiłam je przypadkiem na targu. Tak do mnie rączki wyciągały, że nie mogłam się powstrzymać. :wink: Rosną w skrzyni na półce, bo wyżej jest cieplej, ale nie widzę żadnego owoca, tylko kwitną. Pewnie będzie jak w zeszłym roku z kiwano- może sobie zobaczę zawiązki, ale chyba nie spróbuję i nie dowiem się, jak smakują.
Nadal jest niezbyt ciepło i ciągle się chmurzy. Za to rano było trochę cieplej, niż wczoraj.
Wybrałam się bladym świtem na targ, a pan znów zapomniał o sałatach. :evil: Obiecał na sobotę. Cóż, trzeba będzie jeszcze raz się wyprawić.
Straszą upałami, ale tym razem mają ominąć moje rejony. Zresztą... o tej porze roku nawet, jak jest upał, to trwa krócej, niż w lipcu, bo dni są już krótsze, a Słońce niżej i trochę krócej ma możliwość przypiekać z góry.
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

26C, ;:3 i pięknie czyste powietrze po wczorajszych burzach; ogród też fajnie podlany. Ale noce zimne 9-11C tylko.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U nas wczoraj było ciepło i w miarę pogodnie, ale po południu zerwał się silny wiatr i chwilę polało. Podlać, nie podlało, ale wszystko zmoczyło i oderwało mnie od pilnych prac.
Po deszczu gwałtownie się ochłodziło i tak zostało do rana. Znów zmarzłam, jadąc do pracy.
Teraz jest ciepło i słonecznie. Trochę chmur na niebie jest, ale nie wyglądają groźnie.
Pozdrawiam,Vivien333
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”