Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

ekopom
No właśnie teraz się zastanawiam czy nie dać takiej większej jak forestit żeby dała radę dopchać na tunel, na szczęście u mnie nie ma możliwości przypalenia roślin, nawet jak już finalnie będą na stołach, na razie zostały rozebrane w tych foliach więc luz :)

forestit
Liczę że ten akumulator mi trochę rozwiąże sytuacje ale kupiłem właśnie 150kw z myślą o tym żeby dokupić następne 150, wole mieć dwa mniejsze niż jeden duży w razie jak będzie awaria a piec mam od Kocha, za namową użytkowników z tego forum się skusiłem ale już nie pamiętam kto dokładnie polecał w każdym razie wizualnie to dobrze zrobiona robota, nie mogę się przyczepić i wygląda na porządny przemysłowy pomimo że jest mały. A tak przy okazji to czym palicie? ja jeszcze mam możliwość kupna miału za 660 gdzie na składach u mnie w okolicy to tylko ekogroszek za 1400 niestety
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

JA też mam 2 kotły od kocha 300kw i 200. Jak zaczniesz palić to pamiętaj aby po skonczonym sezonie grzewczym cały lej był pusty. i najlepiej go jakimś starym Olejem nasmarować i szufladę też. Najbardziej narażoną na uszkodzenie jest przekładnia slimakowa jak palisz zbyt grubym i mokrym miałem. Teraz mnie zastanowiło takie rozwiazanie https://www.olx.pl/d/oferta/piec-nadmuc ... DP7iZ.html Na tunele oddaleone od kotłowni chyba taki kocioł postawię
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Nagrzewnice takie jak ta to spoko opcja ale jednak wybrałbym podajnik szufladowy niż ślimakowy. Mam dwie takie duże nagrzewnice powietrza i ta na ślimaku nie daje rady choćbym nie wiem jakiego węgla załadował. Dałem ją do pompowanego tunelu to jeszcze działa względnie ale nie na zimowe mrozy. W szufladowej jest o tyle dobra rzecz że palenisko masz duże i tym możesz KW nadrabiać bo załączysz częstsze podawanie i się robi moment temperatura. Kolejną rzeczą jest zbiornik, koniecznie trzeba sobie zamówić większy no chyba że się chce nabawić problemów z kręgosłupem :)

Zadowolony jesteś z tych kotłów od Kocha? palisz miałem czy eko?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jestem zadowolony. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Palę miałem 23-25kacl. Z doświadczenia powiem tak że eko źle się palił u mnie. Niby dobrze ale ogień potrafił cofnać się do leja albo kopcić przez lej. Im drobniejszy tym lepiej się spala. Najlepiej palił się na nich miał z piasta.Jak kupowałem pierwszy kocioł u Ojca od Kocha to mówił że oni ich moc i sposób spalania przewidzieli na własnie taki typ miału.
Czy możesz dać link do producenta takiej nagrzewnicy jak masz? z tym podajnikiem tłokowym.
Ja to potrzebuję dopiero na początek kwietnia prędzej nie mam nic w tunelu
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

https://piecbud.net.pl/images/piece_art ... _karta.pdf

Sprawdź jeszcze wiadomość prywatną :)
No to czeka mnie sprawdzanie tego kotła i mam nadzieję że też będę zadowolony a jeszcze dodam że byłem mega zaskoczony jak poznałem Pana Kocha, bardzo w porządku człowiek :)
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jak tam u was są już pierwsze dostawy? Możecie się pochwalić skąd macie doniczki? Ile u waszego dostawcy kosztuje doniczka okrągła fi11 doniczka kwadrat 8 i kosz wiszący 23? u mojego dostawcy doniczki poszły o 60% do góry. :( :( :( :(
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

forestit, ja docelowo zamawiam doniczki litrowe.. na brinkmannie wychodzi doniczka prawie 0,60 zł.. horror.
Zobacz na edoniczki.pl gdyby nie wczytywała Ci się strona zobacz na al legro
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

U mnie ma być w tym tygodniu dostawa ale podobno nieznacznie ma cena wzrosnąć bo zamawiałem wcześniej ale w innych firmach różne cuda się dzieją że cenę jedna hurtownia zna dopiero jak towar przyjdzie na plac :D Co do doniczek to jeśli jesteś na vat to najlepiej jeszcze do niedawna opłacała się holandia.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

No ja mam dostawce z okolic Zawiercia. Ceny podskoczyły wszędzie nie da się ukryć. Jak za ampla 23 mam dać około 2,7 to cena jest straszna. Nie jestem na vacie...Ale to akurat nie jest problem powiedzmy że ma mi to kto kupić. O tej holenderskiej donicznce już słyszałem ale nie umiem jej namierzyć
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Ostatnio wróciłem do doniczek Korad-Kortex. 12 cm..16gr. Białe ample 25. -2zł.
Forestit: a paliłeś w Kochu bardziej kalorycznym węglem. Czy robi Ci się skorupa na palenisku którą trzeba rozbijać?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Kaloryczność nie ma w sumie takiego znaczenia... Paliłem kiedyś kalorycznością 27kcl z Kolumbii . Ważny jest typ 31-32 max. Niestety ale jak lekko się koksuje to lipa, nie umie go przepalić i trzeba wzruszać inaczej wyrzuci do popielnika :(
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Witam. I jak tam nastroje? dzisiaj kupowałem miał po 880zł brutto a eko 1800 :;230 :;230 :;230 nie wiem czy sie smiać czy płakać
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

W tym roku postanowiłem również i ja spróbować własnych sił w produkcji roślin ozdobnych z przeznaczeniem sprzedaży. Na początek trochę bylin, w razie gdyby nie poszło, to zostaną na kolejny sezon :)
Robił ktoś z Was może żagwin? Zastanawiam się nad zamówieniem i sprzedażą wiosną razem z bratkami :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”