Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Niedziela była słoneczna, a po południu przechadzały się po niebie chmury nadchodzącego z płd.-zach. frontu. Temperatura wyniosła +3 st. C. Noc mija z temperaturą w okolicach 0.
gienia1230 pisze:(...)Już zauważasz dłuższy dzień? To tylko 19 minut. Ja dopiero w lutym widzę różnicę .
:) Tak. Właśnie po Trzech Królach czuć już tę różnicę w długości dnia. Te 20 minut to dużo dla mnie. :) Jak pisałem, można już pracować do godz. 17, gdy zmrok wygania z ogrodu.
Od stycznia 2015 r. obserwuję u mnie nad opływającym mnie potokiem zimujące z czaplami siwymi czaple białe. Do roku 2018 były to pojedyncze osobniki. Od 2019 zimują już całe grupy.
Szczurbobik pisze:(...) Mogę się cieszyć, bo przed śniegiem i mrozami zdążyłam pobielić resztę pni :wink:
No, a ja właśnie przymierzam się do bielenia dzisiaj lub jutro po południu, zależnie jak tam sytuacja z zapowiadanymi opadami deszczu ze śniegiem.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Poniedziałek słoneczny z temperaturą +2 st. C. Noc pogodna i przy -2/-3 st.C.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wtorek był słoneczny i z temperaturą między 0 a +1 st. C. Noc z wtorku na środę była pod względem temperaturowym wyjątkowa, ponieważ wystąpiła znaczna, niespotykana różnica temperatur. Mamy takie temperatury jak we Wro (zawsze sprawdzam wyniki swoich pomiarów ze stacją lotniska na Strachowicach we Wro lub stacji meteo Uniwersytetu Przyrodniczego na wrocławskim Ołbinie, a różnice to +/- 1, najwyżej 2 st.C.) Wczoraj nad ranem jednak u mnie było -3, a we Wro aż -9 (o godz. 7 u mnie -5 , a we Wrocławiu zanotowano -10. Hm...
Środa pochmurna z przejaśnieniami i +1 st. C. Noc pochmurna mija przy +2 st. C.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Jeju, ale wieje!! Dawniej, gdy tak wiało mówili, że ktoś się powiesił ! Zachmurzenie całkowite, na plusie 1,8*C. Dzień już dłuższy o 30 minut, przynajmniej to oko cieszy. :wink:
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie też wiało, ale nie aż tak, jak w przysłowiu. ;)
Czwartek z +5, noc z czwartku na piątek +3. Piątek pochmurny z zimnym wiatrem i +5 st. C. W pierwszej części nocy padał deszcz, a teraz jest bezchmurnie i nieco ponad 0.
W notatniku ogrodnika odnotowuję kolejną sensację. 14 stycznia- pojawiły się tulipany. Po hiacyntach i żonkilach, które pokazały się 20 grudnia jak rok temu, po irysach miniaturowych z 2 stycznia i dużych irysach parę dni później, czas zatem na tulipany. Wychodzą z ziemi w odpowiedniej kolejności, ale zbyt wcześnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wiało i była odwilż, cały śnieg stopniał. W porywach było 7 C na plusie. Dziś znowu spadło do -2 i tak trzyma.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie sobota słoneczna i ciepła, ca. +4 st. C. Noc pogodna z ca. -4 st. C. Przekopuję ogród, a pierwsze wysiewy pietruszki do gruntu już w lutym. Kwiaty kwiatami, ale wczoraj dowód przedwiośnia widziałem na własne oczy. Jak to obserwuję od 15 lat, w połowie stycznia wracają gęsi, gdy zima ma być już lekka. Wczoraj właśnie leciały wysoko z południa duże klucze. Nie są to te, które zimują u nas nad Odrą i Nysą Kłodzką, bo te przelatują nisko i kręcą się całą zimę z noclegowisk na żerowiska. Zatem, choć zapewne epizodów zimowych nie zabraknie, ale ptaki wiedzą swoje.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Niedziela słoneczna z temperaturą +4 st.C. Noc z deszczem i ca. +3/+4 st.C.
szarotka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dzisiaj u mnie jest prawdziwa burza! Grzmi, wieje, jest + 3 stopnie i pada wszystko, co możliwe: deszcz, śnieg i grad. Paskudnie.
__________________________________________________________
"Jeżeli masz ogród i bibliotekę, to masz wszystko czego potrzebujesz".
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie poniedziałek był identyczny tylko bez burzy, z tym, że popołudniu wyszło już słońce. Koło południa ulewa z wichurą była potężna. Noc z poniedziałku na wtorek spokojna i z temperaturą -2 st.C. Wtorek słoneczny choć wilgoć dawała odczucie większego chłodu przy temperaturze +2 st. C. Teraz , nad ranem, temperatura wynosi ok. 0, może nieco więcej.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Środa była słoneczna i przyjemna z temperaturą +5 st.C. Noc ze środy na czwartek z +4. Czwartek był szalonym dniem. Przed południem przeszła zapowiadana śnieżyca z wichurą, później było raz słonecznie, raz pochmurnie, a temperatura wyniosła +2 st.C. Dzisiaj noc pochmurna z lekkim opadem śniegu i temperaturą -2 st. C.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1836
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie w nocy -5 w dzień -1 i śnieżyca z porywistym wiatrem.
Śnieżne wydmy sięgają niemal metra wysokości.

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie podobnie, opad śniegu + porywisty wiatr tworzył niewielkie zaspy. Temp. około zera.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”