Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj lekkie zachmurzenie z przelotnym, chwilowym deszczem (nie padało od początku miesiąca zdaje się). Cały czas przyjemnie bardzo ciepło (sobota i niedziela z +29 st. C, a może i +30 st. C).
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Do wczoraj słoneczna pogoda i bardzo ciepła. Środ a z temperaturą ca. +29 st. C. Noc koło +20, +21 st.C.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Noc , zaskoczenie - cieplutka, teraz całkowite zachmurzenie, temp 23*C.
Tak się zastanawiam, czy ja mam pecha do elektronicznych termometrów. Już wyrzuciłam dwa. Gdy temperatura na zewnątrz podnosi się powyżej 27 - 28 - 29 *C , te termometry pokazują nagle 41 - 42 *C ??????
Kupiłam następny elektroniczny, zwykły, tym razem przewodowy. Ta sama historia. Powyżej pewnej temperatury na zewnątrz termometr wariuje, na dodatek zacinał się. Temperaturę z rana wskazywał do południa, tzn dopóki nie wylądował w koszu. A ja chcę zwykły elektroniczny, bezprzewodowy termometr, bez dodatkowych udoskonaleń, informacji itp, itd. Wczoraj kurier przyniósł "hama". Udało mi się wreszcie znaleźć taki, który ma największe cyfry wyświetlające temperaturę a nie czas, nie potrzebuję zegara ale zwykłego termometru.
Załączone bateryjki nie działały, włożyłam własne. Hurra jest ok. Sam sobie już ustawił sygnalem radiowym datę i czas, wilgotność też pokazywał. Czujnik powiesiłam na ścianie wschodniej. Cieszyłam się z nabytku może godzinkę, kiedy zauważyłam, ze wyświetla 41*C na zewnątrz. Termometr, ten zwykły zaokienny za 15 zł na wschodnim oknie wskazywał 27*C - nowy elektroniczny 41*C ??? ;:oj Wilgotność pokazał " HH"- nie wiem co to znaczy, zniknęła z ekraniku data i zegar;:oj. Antenka się wyświetla, więc czemu nie łapie sygnału radiowego? Potem zniknęło wszystko. Poruszyłam bateryjkami (nowiutkie), oooo pojawiło się, jest , nadal bez daty i zegara, ponownie przestudiowałam instrukcję. Podobno można ręcznie ustawić, niestety przyciski nie zadziałały. Delikatnie odstawiłam i nie ruszam. I znowu stówa wywalona w błoto? A ten za oknem, za 15 zł - niezawodny !
Pozdrawiam! Gienia.
jagusia111

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Ja kupiłam zwykły, że tak go nazwę analogowy i po miesiącu na płocie tak wyblakła skala, że kompletnie nie da się jej odczytać. Poprzedni miałam ponad 10 lat i gdyby nie to, że pies go stłukł służyłby pewnie jeszcze długi czas. Stacje pogodowe za 100 zł to wyrzucane kasy w błoto. Porządna stacja kosztuje kilka razy więcej. HH to pewnie od high czyli wysoki.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

No i w pogodzie mamy jesień. 13C i cały czas pada :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Niesamowita rzecz. Po ostatnich kilku chłodniejszych dniach, od piątku, z temperaturami rzędu +16 st. C nadeszła noc 21 września, bezchmurna noc. Pierwszy przygruntowy przymrozek. Stacja meteo Uniwersytetu Wrocławskiego na Ołbinie podała o 4 nad ranem ledwie +2 st. C na wysokości 2m. Stacja meteo wrocławskiego lotniska w Strachowicach +3 st.C. Identyczna temperatura była w mojej uprawie. Gdzieniegdzie lekki szron na trawie. Przymrozki jesienne pojawiały się zazwyczaj nad Odrą około 15 października. Od kiedy zajmuję się winoroślą, czyli od 2008 r. nie zanotowałem we wrześniu tak niskiej temperatury. Ogrodnictwem zajmuję się od średniej szkoły i pamiętam jedynie przymrozek z 29 września 1994 i zdaje się z 30 września 2002 r. Czytałem opracowanie niemiecko- polskich klimatologów z roku 2014 mówiące o tym, że ocieplenie klimatu na terenach Niziny Łużyckiej i Niziny Śląskiej będą jednak cechować niespodziewane dłuższe okresy przymrozków wiosną i jesienią. Zgadza się zatem. No cóż. Zmiany klimatyczne. A zapowiadają na ten weekend +25 st. C, a na przełom miesięcy i początek października do + 28, + 29 st. C u nas nad Odrą.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie pierwszy przymrozek ściął liście dyni i cukinii z 4 na 5 września, potem trochę ciepła, a dalej zimno, ostatnie dni to 6 stopni w dzień i deszcze praktycznie bez przerwy, a dzisiaj nawet do 10, a na jutro zapowiedziane całe 8 ;:oj Czekam na ocieplenie! W ubiegłym roku o tej porze temperatura w granicach 20 do 25 stopni w dzień i noce ciepłe :(
Pozdrawiam Eugenia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

:wit Dzisiejszy dzień cieplejszy , mniej szary , bez deszczu .
Pogoda bardziej listopadowa niż wrześniowa . Nawet ślimaków nie widać . ;:333
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Ebabka pisze:U mnie pierwszy przymrozek ściął liście dyni i cukinii z 4 na 5 września, potem trochę ciepła, a dalej zimno, ostatnie dni to 6 stopni w dzień i deszcze praktycznie bez przerwy, a dzisiaj nawet do 10, a na jutro zapowiedziane całe 8 ;:oj Czekam na ocieplenie! W ubiegłym roku o tej porze temperatura w granicach 20 do 25 stopni w dzień i noce ciepłe :(
U mnie 21 września musiało być koło 0 przy gruncie, a i to nie wszędzie, bo dynie mają nienaruszone liście. No, ale to i tak epokowe wydarzenie było nad Odrą. U mnie cały czas w dzień koło +16 st. C, ale pochmurno. Wieczorem zaczęło się w końcu przejaśniać, jak zapowiadało Radio Wrocław. Jutro ma być już słonecznie i +21 st.C, a kolejne dni podobne, a nawet w przyszłym tygodniu ma być gorąco.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie teraz 8 stopni , nie jest żle . Ma padać , to już gorzej .
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2007
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Pierwsza jesienna noc minęła z temperaturą +11 st. C, a w dzień było i słonecznie i nieco pochmurnie, ale ciepło, bo +22 st. C. Całe popołudnie i wieczór nad Sudetami widać było soczewkowate chmury zwiastujące ciepły fen, który przyniesie znaczne ocieplenie (no dzisiaj było przyjemnie gorąco). Wiatr będzie nad Odrą porywisty, jak ostrzega Radio Wrocław.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

:wit Mocno wieje i całe 9 stopni . Zachmurzone , w nocy padało .
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

21 września pokazywał termometr 3C ale szyby samochodu stojącego na podjeździe trzeba było skrobać. Nic nie przemarzło. Potem stopniowe ocieplenie. Dzisiaj 16C i słonecznie z niewielkim zachmurzeniem ale wiatr okropny z zachodu :?
Pozdrawiam Lucyna
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”