Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Ja też pryskam lakierem, ale nigdy nie udało mi się zachować koloru takie jak był.
Wiem, że robi się suszenie z solą w piekarniku itd, ale u mnie zawsze hortensja jaśniała. Mam jedną, która z niebieskiej się zrobiła zielona, a teraz jest żółta... A stoi już długo. No i niestety zaczęła się kruszyć... :(
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Ciekawe Ci uda mi się to powtórzyć i tez tak samo ususzyć hortensje. Poczekamy zobaczymy na razie zima brr
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Najlepiej to robi natura. Ale to w dużej mierze zależy od roku.
W tym roku ogólnie widzę, że hortensja wszędzie kwitnie bardzo słabo, a te kwiaty od razu brązowieją. Pamiętam że parę lat temu z ciotką podziwiałyśmy jak ładnie schnie na krzewach w kolorze. Trzeba by było się w to bardziej zagłębić, bo suszone kwiaty są naprawdę ładne.
Ja w tym roku napalałam się na nieśmiertelniki do ozdób, ale cóż... nie zakwitły :(
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam wszystkich odwiedzających posadziłam na próbę imbir i mango oba rosną jak na mój gust trochu słabo, ale może to dlatego. że brak było słoneczka za oknem. Dziś teraz trochu zaświeciło ;:3 to i roślinki wezmą się do życia. Imbir planuje zabrać na działkę i niech sobie tam rośnie na efekty poczekam do jesieni.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Też posadziłam imbir jakiś rachityczny, nie jestem zadowolona . Twoja szklarenka i ten stojak na kwiaty bardzo mi się podobają . Będę zaglądała .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Jak tam Alu w doniczkach się powodzi?

Gratuluję wyhodowania imbirku i mango. Mnie się to nie udało...
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Alu, dużo masz pięknych kwiatów. Kilka dni temu opowiadałam córce o takim sukulencie, którego mimo, że był piękny musiałam wyrzucić i za nic nie mogłam sobie przypomnieć jak się nazywał. Dzisiaj rano otwieram Twój wątek i na pierwszej stronie , pierwsze zdjęcie i jest ;:oj To ta stapelia kwitnąca na bordowo z włoskami. Miałam go ale tak śmierdział zgniłym mięsem, że kiedyś mucha złożyła na nim jaja ;:306 I to był właśnie ten którego się pozbyłam. Nikt go nie chciał ode mnie wziąć, przez ten zapach. Twój też taki aromatyczny? ;)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Ewa mój śmierdziuszek też taki ma zapach, ale dopiero jak jestem blisko tego kwiatka da się wyczuć mimo wszystko zostawiam go dla ozdoby jest śliczny chciałabym jeszcze takiego, ale z żółtymi kwiatkami na razie nie mogę nigdzie dołapać. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”