Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Bardzo lubię takie widoczki,aż serce się cieszy ,że idzie wiosna ;:138 ale Przemku ciepłolubów jeszcze chyba nie wystawiłeś,
bo z pogodą różnie bywa ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Opiekun na pewno nie śpi tylko lata i zagląda od świtu do swoich podopiecznych. Od kiedy wystawiłam swoje z zimowego snu to co parę godzin wgapiam się w nie bez ustanku.
Niecha karmią się energią i nabierają sił do kwitnienia i wzrostu.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Piękne widoki...teraz tylko patrzeć jak zaczną kwitnąć ;:138
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Się nie chciało nosić :twisted: czekamy na kwiaty !
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

A co ma nosić, jak może przewieźć - i tak się natarga skrzynek, i tak, to po co sobie utrudniać życie, brawo Przemek ;:215 :;230
Lubię takie pomysły, a jeszcze bardziej lubię pełne foliaczki... Super ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Przemku :!: gdzie Ty i Twoje Notki....gdzie??????
Jeszcze śpicie???
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

nieee rozbudzeni już dawno a nawet powoli się do snu szykujemy :wink:
Nom cóż szkoła skończona więc trzeba było się brać za robotę pełną gębą a że jak już coś robie to z rozmachem to i czasu zbytnio nie ma na pasje ... Ale spokojnie wszystkie kaktusy są i mają się dobrze :wink:
Jakieś zdjęcia bd ale kiedy to nie wiem bo do końca października jeszcze bd miał sporo pracy :wink:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Niedługo filmik z całego sezony :wink:
Ale no właśnie mam jedno ale ... a mianowicie chodzi o Adenium :roll:
Już 3 sezon z rzędu te rośłiny nie chcą mi rosnąć w tunelu ... W jakim stanie wstawiam je tam z wiosny w takim samym wracają do domu na jesieni :twisted: A niby mają tam bardzo dobre warunki i powinny rosnąć ? A może za dużo słońca i za ciepło ? Bo jak na złość gdy wracają do domu po 2-3 tygodniach zaczynają rosnąć jak głupie .. Setki tych roślin wysiałem i w początkowym stadium rozwoju i w tunelu i w domu rosły ładnie ale po osiągnięciu roku w tunelu mi po prostu rosnąć nie chcę ... Ktoś mądry jaka może być tego przyczyna ? Dodam jeszcze że składników pokarmowych im na pewno nie brakuje . Najstarsze adenium ma 5 lat a reszta chyba o rok młodsza .
Tak że pytanie do znawców tematu co robić / jak żyć ? :lol: Dodaję 2 zdjęcia ale uprzedzam że nie najlepszej jakości .
ObrazekObrazek
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Przemek witaj, dawno Ciebie nie widziałem na Forum.
Czytam i bardzo się dziwię to o czym piszesz. Moim marzeniem i nie tylko moim, moich Adenium również, jest posiadanie takiego tunelu (niestety, nie do spełnienia i osiągnięcia). Nie zastanawiałeś, nie szukałeś przyczyn takiego zachowania Twoich roślin "gdzie indziej" ? Może przy warunkach klimatycznych, jakie mają podczas pobytu w tunelu, brakuje im czegoś dodatkowego w podłożu, może taki skład podłoża, nie odpowiada roślinom do wzrostu ? Przeglądam Fora o Adenium brazylijskie, hinduskie, tajlandzkie - tam Adenium stoją na otwartej przestrzeni i "na co dzień" mają takie warunki, jakie Ty zapewniasz roślinom przez zaledwie kilka krótkich miesięcy w roku. W krajach o których piszę, Adenium "kąpią" się w gorących promieniach słońca.
- Zapytam, folię nad Adenium masz spryskaną z zewnątrz "mlekiem wapiennym" ?. Pytam, bo bardzo często jeżdżąc po moich okolicach widzę tunele foliowe z tak opryskana folią.
Moim zdaniem (mogę się bardzo mylić), Twoje Adenium powinny latem rosnąć jak na przysłowiowych "drożdżach".
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Przemku, wydaje mi się, że problem tkwi w zbyt dużych różnicach temperatur między dniem, a nocą, albo w zbyt chłodnych nocach. Albo jedno i drugie. Kilka moich roślin trzymałam wprawdzie nie w tunelu, ale w czymś w rodzaju parzeniszcza, a część w domu. W domu rosły ładnie, a na zewnątrz prawie wcale, chociaż miały pełne słońce i były chronione przed deszczem. Adenium chyba potrzebuje stabilnych temperatur. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć, przynajmniej, jeżeli chodzi o mój przypadek.
A poza tym Twoje rośliny - to już fajne grubaski ;:215 .
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

barbra13 pisze:Przemku, wydaje mi się, że problem tkwi w zbyt dużych różnicach temperatur między dniem, a nocą, albo w zbyt chłodnych nocach. Albo jedno i drugie.
- faktycznie, atmosfera w tunelu jest zdecydowanie inna niż na zewnątrz jednak, temperatury nocą w tunelu są zdecydowanie wyższe niż na zewnątrz (nagrzana ziemia w tunelu, wolniej oddaje ciepło, wolniej stygnie). Jeżeli by tak było jak piszesz, to nasz forumowy spec od Adenium "Jerzyk", miałby bardzo mizerne wyniki w uprawie Adenium, a Jego rośliny to nie tylko okazy zdrowia, ale i szybkości wzrostu. Można je sobie pooglądać w wątku o Adenium, a jest co oglądać i jeszcze ciekawostka, uprawia swoje Adenium w podłożu ;:oj czysto mineralnym. Jego rośliny od wiosny do jesieni rosną w przydomowej szklarni i co ciekawe, mieszka w okolicach polskiego "bieguna zimna" w okolicach Białegostoku. Moje Adenium od wiosny do późnej jesieni, stały na obudowanym balkonie (mieszkam w bloku na parterze). Warunki miały ekstremalne, pod względem temperatur. Wahania temperatur między dniem i nocą, zapewne nie były takie same jak w tunelu wolnostojącym, ale proporcjonalnie podobne. Nie mogę powiedzieć, że moje Adenium źle rosły, wręcz odwrotnie, bardzo ładnie rosły i część kwitła.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

To już sama nie wiem, bo przecież i Ewa ( eba) uprawia z powodzeniem rośliny kaudeksowe w tunelu. Być może chodzi o splot kilku niekorzystnych okoliczności.
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Moje kaktusy i nie tylko - przemo1413 część 2

Post »

Ale co z tym podłożem może być nie tak ? Ja to rozumiem tak że gdyby z podłożem było coś nie tak to nie rosły by ani w tunelu ani w domu :wink:
Moim zdaniem to chyba ma sie różnicą temperatur ... w domu mam raczej stałą temperaturę w w tunelu różnice między nocą a dniem są bardzo duże bo tunel przez cały sezon jest otwarty dzień i noc :wink:
No ale sam już ie wiem ..
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”