Moje kaktusy- Bartii9512

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fera64
500p
500p
Posty: 631
Od: 5 sty 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pszczyna, Śląskie

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Ta mammillaria to jest beckebergiana mam taką samą, tylko Twoja jest jeszcze malutka i nie ma brązowych końcówek na stożku wzrostu. Moja jest trochę większa

http://www.mammillarias.net/gallery/B/M ... giana_0205
Fanka Mammillarii :) Pozdrawiam Kasia.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Mało się ostatnio udzielam na forum ale rzadko bywam w domu, wakacje sie zaczęły więc większość czasu jestem u babci na wsi.
Dzisiaj przyjechałem no i gdy zajrzałem do szklarenki ujrzałem plagę mrówek na Mediolobivii, mrówki "wciągły" mi już 3 owoce. Jak zapobiec tym mrówką? Są wszędzie...
No i oczywiście glony mi sie wdarły w wysiewy ale już potraktowałem je wodą utleniona i to dość solidnie
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

O ile pamiętam, mrówki zapachu jakiejś rośliny nie cierpią. Ale jakiej nie pamiętam. A jak chcesz ich 'zuchwałych kradzieży' uniknąć to przenieś ją na jakiś czas na parapet okienny.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

kup sobie mrówkojada :;230
Jest takie coś w pudełeczku i ma to dziurki i kładzie się to na ścieżce którą wędrują i przechodząc przez pojemnik zatrują siebie i mrowisko. Tyle w teorii a w praktyce to z tydzień przechodzą przez to pudełko a póżniej ich już nie ma
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Są takie płytki, które się stawia w pomieszczeniu i mrówki rzeczywiście znikają. Taka płytka ma tylko mały mankament. Na początku nie pachnie zbyt przyjemnie, ale jeśli pomieszczenie jest regularnie wietrzone to da się wytrzymać. Po jakichś 3-4 dniach zapach słabnie i właściwie nic już nie czuć.
Nie gwarantuję że na 100% pomoże, ale z braku innych opcji możesz spróbować.
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Jest spory wybór różnych środków przeciw mrówkom. Ja ostatnio użyłem jakiegoś pudełeczka wysokości ok. 1,5cm i średnicy 6cm z 4 otworami. Położyłem to w miejscu występowania mrówek i temat się skończył. Poczęstowały się tym, co było w pudełku, nakarmiły królową i przeszły do historii.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

W mojej szklarence nie sposób znaleźć głównego szlaku wędrówek bo łażą dosłownie wszędzie... gdybym zastosował jakąś trutkę o której mówicie to nie zaszkodzi ona kaktusom? Bo przecież mrówki także łażą po doniczkach z kaktusami.
kup sobie mrówkojada :;230
:;230 to byłby interesujący sposób :D
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

U mnie też mrówki tępiłem, trochę mnie nerwiły, teraz mi się nie chce już za nimi ganiać, więc postanowiłem ich nie tępić, przynajmniej wyczyszczą mi feraki z nektaru, zauważyłem, że własnie to jest obiektem zainteresowań mrówek :).
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

A ja muszę je wytępić bo mi owoce zżerają...
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Do tej pory ich nie tępiłem. Na kilku skradzionych nasionkach mi nie zależało, bo i tak je wywalam. Ale w tym roku mrówki przegięły. Zaczęły gnieździć się w doniczkach, co mi wcale się nie spodobało.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Mi skubańce wyniosły owoc R. minuscula x marsoneri :?. Ale nie próbują ruszyć ziemi w doniczkach. Może to skutek podlania roślin Bi58?
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Ja używam proszku na mrówki Bros, a z owadów w tunelu to tylko pająki toleruję, bo one zieleniną się nie żywią.
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

bartii9512 pisze:W mojej szklarence nie sposób znaleźć głównego szlaku wędrówek bo łażą dosłownie wszędzie... gdybym zastosował jakąś trutkę o której mówicie to nie zaszkodzi ona kaktusom? Bo przecież mrówki także łażą po doniczkach z kaktusami.
Ta płytka przeciw owadom o której pisałam ( bo chyba tak się nazywa) ma tępić szkodniki swoim zapachem, czy coś w tym rodzaju- aż tak bardzo się nie interesowałam. W każdym razie mrówki nie muszą mieć z nią bezpośredniego kontaktu. A jeśli można ją stawiać w mieszkaniu, więc kaktusom też raczej nie powinna zaszkodzić. :D

PS. Mrówki lubią przynosić mszyce, więc jeśli masz w szklarni inne roślinki poza kaktusami lepiej dokładnie je obejrzyj.
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”