Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Zablokowany
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

czarny pisze:Spoko spoko. Inspekt łądny byłby tylko dla medio, nie dla chwastów. Na takich 2 metrach zmieściło by się ok. 800 piąteczek, a zakładając, że przynajmniej do 5 roku życia zmieszczą się 3 roślinki w jednej piątce (roślin nie pędzę nawozami), to nie będzie problemu.
Myślę że to troche pobożne życzenia z 'upychaniem' tych roślin. Ja w tym roku byłem zmuszony poprzesadzać moje 3 letnie Mediolobivie.
Teraz są w doniczkach 8x8 (na zdjęciu już po przesadzeniu) i też ich nie pędzę nawozami.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Potwierdzam - Markowe duże są! Sam widziałem... :D
A jakie ładne...

W każdym razie życzę aby rośliny rosły dobrze i nie mieściły się w doniczkach. Wtedy pogadamy. :lol:
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

No, no bez żartów. Albo mgr_ Twoje medio nie są 3-letnie, albo są nawożone mocno, albo rosły w mocno próchniczym substracie. Fakt, że niektóre roślinki rosną szybciej, niektóre wolniej, ale bez przesady. Na moich zdjęciach powyżej są ok. 3-letnie pallidki, 3 w jednej piąteczce i mniej więcej tak wyglądają ogólnie moje 3-letnie siewki. Mój substrat to 10-15% próchnicy, reszta jest mineralna i nawożę ze 2-3 razy do roku. Może i mogły by być trochę większe, może są niedożywione moje medio ;) Ale skoro kwitną, znaczy że tragedii nie mają. Wszystko dlatego, że lubię duuuuuże, pachnące rzepy! Co ciekawe, jak mi się zdarzyło 3 razy z Niemiec kupić rośliny, to stamtąd zawsze przychodziły totalne ogóry i pierwszy rok u mnie to nie rosły, a się kurczyły :]. Generalnie każdy robi po swojemu, ale w to że na tej fotce w ósemkach są 3-letnie rośliny, które nie miały dużo żarcia, to nie uwierzę - nawet łamany kołem ;) A btw widzę diersianki, colorejki, ritteri, christanae (?) - a masz tam jeszcze coś ciekawego? :]

No i ja właśnie się obawiam tego co będzie za te parę ładnych lat, jak te roślinki co blabla fotki wkleiłeś. Jasne, że wiecznie medio w piąteczkach się nie będą mieścić. Ale... do tego czasu jeszcze dużo czasu. Ten inspekcik myślę zbić tak, żeby łatwo dało się kolejny metr dołączyć, więc nie będę panikował, jak moje obliczenia wezmą w łeb. A za jakiś czas, jak skończymy ładować kasę w remont domu, to i jak pisałem może będzie jakaś ładna szklarenka.

Wczoraj oglądałem swoje rośliny i już jestem pewnien, że wcześniej podejrzana rosalbiflorka i amblypetalka, to są canacruzensis (Czechy :/), więc kolejne rośliny dołączają do mojego want'u.

A jak się komuś kwiatki podobają, to dziś pewno będzie coś i więcej :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Aczkolwiek szału nie ma, tylko iscayachensis się wybiła, a tak to tylko lepiej się pootwierały te wczorajsze.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazek
WR 335b Mediolobivia pygmaea var. iscayachensis
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Niewielkie roślinki ale ślicznie kwitną. I ten kolor kwiatów... ;:oj

A moje wciąż na etapie wypychania pąków... :roll:
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

No i miał być szał kwiatów medio w weekend i się pogoda spieprzyła. Dziś kilka fajnych roślin już zaczęło się rozwijać (m.in. najulubiona M. aureiflora v. eburnea), ale się nie rozwinęło. Mam nadzieję, że jutro lub choć w poniedziałek będzie z rana trochę słońca, bo dłużej kwiatki mogą nie przetrwać. Pozostaje parę fotek, które wczoraj udało się cyknąć.

Obrazek
KK 637 Mediolobivia haagei var. orurensis

Obrazek
KK 873 Mediolobivia sp. - nie wiem co to zacz. Kupiona, jako einsteinii, ale to na pewno nie to. Roślina wygląda na atrovirens, natomiast kwiat jak u euanthemki i raczej nie jest to błąd z KK 973. A kwiatek naprawdę ładny - żółty, czerwony i na końcach płatkó fioletowo-biały.

Obrazek
RH 326 Mediolobivia haagei var. eos (kupione, jako mixta, ale nie wiem o co Ritterowi chodziło z opisem mixta)

Obrazek
KHM 9840 Mediolobivia malochii

Obrazek
RH 327a Mediolobivia haagei var. eos

Obrazek
WR 650 Mediolobivia atrovirens var. zecheri

Obrazek
WR 305 Mediolobivia leucanthema - jedna z ulubionych roślin z fajowymi cierniami, jedyna, która dziś cokowliek się otworzyła.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

super , to co lubię :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Też lubię na tych roślinach oko "zawiesić". :)
Ładne!
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Trochę słońca z rana i chłodno. Ulubiona pogoda mediolobiwek = trzeba podlać :]

Obrazek
KHM 9840 Mediolobivia malochii - jeszcze raz bo dołożyła 2 kwiatki

Obrazek
WR 305 Mediolobivia leucanthema - też jeszcze raz bo w słońcu ładniejsza fotka

Obrazek
FR 1118 Mediolobivia pygmaea var. gracilispina

Obrazek
RH 330 Mediolobivia pygmaea var. rutiliflora

Obrazek
WR 646 Mediolobivia pygmaea var. friedrichiana

ObrazekObrazek
Mediolobivia einsteinii var. aureiflora f. eburnea - jedna z moich ulubienic, niestety chce więcej słońca do kwiatów. To jakaś hybryda, a nie naturalne znalezisko, ale z czym liźnięte to nie mam pojęcia. Pan Andreas Wessner, znany niemiecki krzyżownik echinopsów, niestety nie odpowiedział mi co zacz. Fakt faktem roślina wygląda, jak aureiflorka, kwiat w miarę też, tylko biało-kremowy, natomiast owoc i nasiona już troszkę inny, początkowo myślałem że jak ajlosterki, ale chyba bardziej jednak jak zwykłej rebucji. Tylko jakoś nie wydaje mi się, żeby medio z rebucją dało się skrzyżować, już prędzej właśnie z ajlosterką. Trzeba będzie kiedyś rozciąć kwiat, żeby zobaczyć budowę w środku :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Trochę słońca z rana i chłodno. Ulubiona pogoda mediolobiwek = trzeba podlać :]
Nie za zimno??
Tutaj tylko 12 stopni. Czyli [chłodno + podlać = śmierć]. :twisted:

Jak czytam masz zacięcie naukowe. Do prawidłowej identyfikacji koniecznie potrzebne. Podziwiam to i doceniam. Ktoś taki jest nam tu potrzebny, ba, niezbędny. Obaj z Tomkiem który też się na tych roślinach wyznaje prawidłowo zdiagnozujecie nam nasze rebucjo-podobne. Doskonale. :idea:
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

W nocy przynajmniej 5 stopni było, a ma być ciut cieplej więc luzik. Czasami sprawdzam sobie pogodę tam, gdzie rosną w naturze i dopiero tam czasem mają hardcore, bo nie można zapomnieć, że mediolobiwki rosną na wysokościach 3000-4000m n.p.m. Tym bardziej, że troszkę muszę podlać, bo te ciepłe dni dały się we znaki 3 i 4-letnim siewkom, które sobie pąki wypuściły. Bez podlania zrzucą je raczej. Np. ta iscayachensis np. która miałą 5 kwiatów to spora roślina, mająca ze 4cm wzrostu, a teraz jest równiutko z substratem. To upalne lato + podlanie = śmierć :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Witam, przejrzałem cały Twój wątek i przyznaję że masz trochę tych medio które nie ukrywam też bardzo lubianymi przeze mnie roślinkami :) Mam pytanko czy może zapylasz swoje roślinki?
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów

Post »

Conajwyżej bawię się w pylenie, bo siewy dopiero zaczynają kwitnąć, a kupnych roślin to mam 1-2 sztuki często, bo tyle tylko często było. Niby medio samopylne, ale np. z grupy einsteinii w ogóle się same nie pylą, a samopylne, kiełkowalne nasiona to dają najpopularniejsze rośliny. Rarytasy jakoś gorzej. Ale cośtam pewno będzie, jakby coś interesowało.

Tak naprawdę w pylenie mogę się zacząć bawić, jak zaczną kwitnąć maluchy, które w ostatnich dniach pikowałem do piąteczek.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A rośliny z kwiatami czekają na słoneczny weekend :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”