Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Zablokowany
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Medio dawno nie kwitną, więc cisza w temacie, ale muszę się pochwalić ostatnim zakupem. Od ubzdurania sobie we łbie do kupienia u mnie krótka droga. Jakiś czas temu wyczaiłem to:
http://kkplzen.eu/media/kunena/attachme ... %20516.JPG
http://www.tephroweb.ch/kuas/images/hj516swiss.jpg

I już mam :]
Obrazek
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

a jak się nazywają ?
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

czarny pisze:Jakiś czas temu wyczaiłem to:
http://kkplzen.eu/media/kunena/attachme ... %20516.JPG
http://www.tephroweb.ch/kuas/images/hj516swiss.jpg
Jak zakwitną to niezwłocznie wstaw zdjęcia :wit
BOŻENA
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Póki co po prostu Rebutia (Mediolobivia) spec. HJ 516. Generalnie wygląda mi to na jakąś hybrydę (naturalną?). W rządku medio wyróżniają się mocno - są zdecydowanie czarniejsze nawet od leucanthemek, czego na w/w. zdjęciach nie widać. Oby tylko kwiatki były rzeczywiście takie, jakie mają być :]

Natomiast pozycje niedostępne nigdzie, tj. WR 304, WR 508 oraz FR 1120, a także parę innych ciekawostek (np. RH 1118 [iridescens?], MN 220) i leucanthemka z fajowymi cierniami dziś powiększyły moją kolekcję. Teraz czekać na wiosnę i kwiaty i potwierdzenie, czy to rzeczywiście to co miało być.
Acz muszę powiedzieć, że to mój trzeci zakup z Niemiec i po raz kolejny otwierając paczkę myślę: co to kurde za ogóry? :)
Obrazek

Pozostaje jeszcze zamówić i wysiać WR 311, WR 313 i WR 333a, które wysiane w 2008 roku okazały się 'fejkami' i w zasadzie będzie wszystko konkretne co da sie dostać z medio. Pozostaną tylko wynalazki :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

czekam na kwiatki :D
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Miałem kurczę nadzieję na kwiatki w długi weekend i się nie udało. Dziś może by już coś było, ale pogoda nie rozpieszcza. Ale że wyskoczyłem na ogród z aparatem to parę fotek pąków.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Przy okazji cykłem całość moich roślin. Miniszklarenka z medio pokazuje, że bez dużych powierzchni, można mieć fajne kolekcje kaktusów.
Obrazek
Poniżej siewki z poprzednich lat. W sumie mógłbym już je rozpikować, ale nie ma miejsca w szklarence i trzeba zbić coś ze 3-4 razy większego już na stałe. Przy okazji przewiewnego, bo w tej małej szklarence jest ok, ale problemem są upały, np. te kwietniowe przypaliły z pięc sztuk mediolobiwek.
Obrazek
No i siewki z tego roku, nasiona od de Barmona. Jest już "prawie" wszystko co chciałbym mieć. Braki w kolekcji widać w podpisie, aczkolwiek część z tego już jest w tej kuwetce.
Obrazek

Oprócz medio, dla rozrywki oczywiście parę chwastów w taniej szklarence, którą muszę przestawić, bo mi żona nie daje paproci, których jeszcze tydzień temu nie było, wykarczować :]. Za paprocią czają się jeszcze rozkrzewione echinopsy rosnące już w rodzinie od kilkudziesięciu lat.
Obrazek

Miniskalniaczek, w którym wypadła jedna opuncyjka, ale już w przygotowaniu na to miejksce zastępcza sadzonka.
Obrazek

Parę epifitów z naciskiem na rhipsy.
Obrazek

Do tego jeszcze za firankę w jednym okienku robi ceropegia, a w doniczce skupinka śmierdzieli (brakuje im jeszcze jakiejś zebriny i piaranthusa) :].
Obrazek
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Kolekcja imponująca, super wygląda. A ile siewek hoho :)
To razem ile masz szklarenek? Widzę tu poliwęglanową, szklaną (akwarium?) i tą zewnętrzną.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
KASIA I SLAWEK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 lip 2010, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska, Trzemeszno

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Super kłujaki z pąkami ale na mnie największe wrażenie robią te siewki z poprzednich lat. Te siewki to na własny użytek ? Jeśli nie to zapisuję się w kolejkę po parę sztuk, tylko poproszę o ich nazwy.
Pozdrawiam Sławek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Dużo tego. :)

A widzę, że po rozpikowaniu będzie więcej. I różne rośliny - pomimo deklaracji... :wink:
Potencjał jest bo warunki do hodowli doskonałe!
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

No Czarny,bardzo ładnie to wygląda,masz gdzie poszaleć z kujakamy ;:138
poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Warto rozpikować stłoczone siewki. Jeśli będą rosły nadal razem to po pierwsze zaczną się niepotrzebnie wyciągać a po drugie spowolnią wzrost.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Generalnie mam 2 stanowiska (plus mrozaki i epifity), jedno z mediolobiwkami, czyli to co najważniejsze i drugie z chwastami (same medio by było po prostu nudno), które straktowane są po macoszemu. W poprzednim roku np. ciepłoluby potraktowałem, jak medio. Wypadło kilka feraków i melak, ale co ciekawe, reszta kuwety przeżyła :] Siewki stoją pod stołem z miniszklarenką medio, rzeczywiście w akwarium na boku - z uwagi na grasujące sroki (narobiły już dziur w poliwęglanie, zniszczyły/uszkodziły parę kaktusów [M. plumosa to ich ulubienica] , wybrały ze skalniaka ukorzeniające się opuncje [!]). Siewki na własny użytek, jak będą nadwyżki, to pewnie materialistycznie, będę chciał zrefundować jakiś grosz zainwestowany w nasiona, bo żona mnie krzyczy :]

Rozpikować trzeba by, ale już nie chcę się bawić w kuwetki, tylko do piąteczek. I tak btw. lepiej rosną, jak są luźno w piąteczkach, niż w kuwetach, więc to, że lepiej rosną konkurując ze sobą mi na jakiś mit wygląda. No tylko trzeba zrobić prawdziwe stanowisko pod medio, bo po rozpikowaniu będzie tego więcej niż dwa razy więcej niż jest obecnie w miniszklarence. Miejsca na ogrodzie faktycznie mam pełno, obecnie myślę nad stanowiskiem i oglądam cienie, bo wydaje mi się, że najlepiej by było, żeby medio stały tam, gdzie słońce prawie od świtu, od 14-15 by łapały cień od gałęzi drzew. Problem tylko, że na stałe to ja muszę mieć ten inspekt ładny i estetyczny i wciąż myślę, jak go zrobić, no i nie wiem czy starczy czasu, bo niedługo startujemy z kapitalnym remontem domu. W każdym bądź razie przewiewny inspekt o powierzchni 2m kwadratowych na najbliższe 5 lat powienien mi starczyć. Może kiedyś w przyszłości stanie coś na kształt większej szklarni.

I tak w ogóle z kaktusami zacząłem się bawić w 2007 roku. Na mediolobiwki padło rok później, teraz jest to co jest. Te w miniszklarence w większości to też własny wysiew, choć nie wzbraniam się przed zakupami. Strach jedynie będzie, jak za parę lat te małe kaktusiki podrosną i się pokrzewią :]
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta kaktusiarni

Post »

Sezon kwiatowy powitała samotnie roślinka z okolic Cana Cruz w Boliwii.

ObrazekObrazek
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”