Baryczkowe kaktusiki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patrysia
500p
500p
Posty: 816
Od: 26 mar 2009, o 15:31
Lokalizacja: Zakopane

Post »

:P :P :P śliczne te twoje kaktusiki :P :P :P
Patrysia
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Dorotko, Patrysiu - dziękuję :)

Wrzuciłam do doniczki zbiorczej kilka kaktusików, nie do końca wiem, czy będzie im dobrze razem. Większość już tu pokazywałam, ale mam też coś jeszcze :)
Obrazek

Te dwa dostałam jako 1cm maleństwa , nie wiem jak się nazywają, są u mnie ok. 3 lat i już trochę podrosły:
Obrazek

Opuncja tworzy nowe człony, może znów zakwitnie w tym roku?
Obrazek

I moje grubosze (2 szt.), wywędrowały na dwór i już u nich widać poprawę, wzmacniają się listka i wokół nich pojawiły się czerwone brzeżki.
Obrazek

Inni balkonowi mieszkańcy, moje ukochane rojniki. To tylko dwa z kilkunastu gatunków jakie posiadam. Większą cześć mam na ogrodzie, rosną tu i tam, czekając aż zdecyduję, gdzie stworzyć dla nich skalniak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

Kamilko,kapitalne te Twoje rojniki.Widziałem w przydomowym ogródku rojniki zajmujące kilka metrów kw.Wyglądają jak wzorzysty dywan.Zastanawiam się jednak,czy te balkonowe nie wymagają jakiegoś zabezpieczenia na zimę.Aż wierzyć się nie chce,że takie wspaniałe,jędrne okazy jak Twoje stoją całą zimę na balkonie.Jak Ty je zimujesz?
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Władku, te akurat rosną w donicach na balkonie i są na nim cały rok. Balkon jest od strony wschodniej, zadaszony. Tej zimy całe donice były zakryte śniegiem, więc strat nie miałam wcale, ale poprzednia zima trochę je przetrzebiła.
Liczę, że mi w tym roku zakwitnie co nieco, ale jeszcze znaku o tym nie widać. Te w ogrodzie już teraz wypuszczają łodygi, więc za 2-3 tygodnie już powinny zakwitnąć.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Dziś dołączył do mojej kolekcji "rozczochraniec" (tak go nazwała moja chrzestnica). Czyżby "Głowa starca"-Cefalocereus? Mam już podobnego, dłuższego trochę (ok. 40cm), którego w najbliższym czasie chcę pokroić na krótsze odcinki.
Nowy jednak ma inne "włosy" i kolce, a starszy jest bardziej "łagodny".

Szybko wrzucam fotkę i lecę go uczesać :)
Obrazek

Frithia, która zakwitła pod moją nieobecność, na szczęście ma jeszcze jeden pączek (trzeci :))
Tutaj jej pąki:
Obrazek Obrazek

Gymnokalicjum, tak cieszyłam się na te kwiaty, niestety nie rozwinęły się zupełnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coś co skiełkowało w doniczce z gasterią, na razie nie mam pojęcia co to może być. Nic nie wysiewałam...
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Baryczko ślicznie się prezentuje" frytka" z pączkami. Wiem jak czujesz się zawiedziona z powodu gymno. Mój kwiatuch na gymnolu też do końca nie pokazał swojego uroku. Wcale mnie to nie dziwi , ciągle zachmurzenie i brakuje im słonka :?
Awatar użytkownika
Edzia89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 maja 2009, o 13:31
Lokalizacja: małopolskie

Post »

piękny gimnolek :) Szkoda, że się nie rozwinął, no ale to przez tą naszą pogodę, ciągle pod chmurą i brak słońca... ale po rozwinięciu pewnie kwiaty byłyby białe :)) mój tez całkowicie się nie rozwijał.....
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Piękna kolekcja. Aż pozazdrościć. ;]

Mam takie pytanko. A mianowicie, nie wiesz czasem gdzie we Wrocławiu można kupić jakieś kaktusy?

Do Wrocka mam pół godziny drogi, ale szukanie sklepów zajęłoby mi wieki. ;]
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Dziękuję za wizytę u mnie i pochwały, przekażę moim roślinkom :)

Delete- napisałam Ci PW.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Szkoda, że nie rozwinęły się do końca, szczególnie białe kwiaty mnie zachwycają, choć Frithia tez bardzo mi się spodobała. Bardzo jestem ciekawa, co to za maluszek Ci się pojawił :)
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Baryczko boskie ! tak mnie zachwyciliście ze zaczynam zbierać kolekcje dla siebie...
ta włochata czupryna jak się nazywa ?:> czy on pod tą czupryną ma kolce ?:> zauroczył mnie :)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Zgredo, Dianek- dziękuję za wizytę.

Diano- polecam kaktusy ze względu na to, że nie zajmują wiele miejsca. No, i nic im się nie stanie, gdy się czasem o nich zapomni ;)
ten z czuprynką to pewnie Cefalocereus, nie jestem pewna, bo sama dopiero się uczę nazw moich kaktusów. Mój pd czuprynką ma kolce, ale cieniutkie i dość miękkie.

Na szybko zrobiłam fotki moim domowym sukulentom. Oto one:

Crassula ovata, jest u mnie od dawna, nie umiem dokładnie policzyć, ale może mieć ze 14 lat. Od początki prowadzę ją na "drzewko". Mam też drugą, w podobnym wieku, ale fotki mi nie wyszły (będę miała co pokazać następnym razem).
Moje grubosze, zwykle spędzają lato na zewnątrz, teraz wyniosę je, gdy skończymy remont, nie chciałabym, by się zniszczyły.
Obrazek

Przy niej, na kamieniach stoi inna Crassula, która rośnie w małym dzbanuszku i chyba jej to służy.
Obrazek
Obrazek

Gasteria brodawkowata- dobrze u mnie rośnie, więc mam dwie. Jedna z nich kwitła w zeszłym roku, niestety nie mam fotek.
Obrazek

Obrazek

I roślinki z wymiany, od forumki Ewy/Eba.
Ewo, dziękuje bardzo roślinki mają się dobrze i widać, że rosną :)
Orbea variegata, Gasteria i ...Ewo, możesz pomóc?

Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

jakie piękne drzewko szczęścia :shock: :shock:

możesz podpowiedzieć jak takie wyprowadzić ??

u mnie rośnie coś takiego - sadzony bodajże wiosną ub roku - w tej chwili jest taki przekoszony po upadku :(
i marzy mi się takie drzewko jak twoje

to mój połamaniec :?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”