Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

ODPOWIEDZ
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Lidia,mówisz ,że wysłałaś kaktusiki do sanatorium,moje też już są na leżakowaniu ;:19
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Wiadomo, zawsze przyjemniejszy jest początek sezonu, niż zakończenie. Ale to już coraz bliżej początku :lol: . Piękne ostatnie fotki ;:215
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Bardzo ciekawe rośliny! ;:138 Przyznam, że mi kaktusy wcześniej wcale nie kojarzyły się z kwiatami i nie miałam świadomości jak są różnorodne. I fascynujące tym nietypowym pięknem! Przeglądając Twój wątek czuję się jak kartkując książkę. Świetne fotografie, wyglądają bardzo profesjonalnie. :D Te siewki kaktusów są jak coś nieziemskiego. Aż ciężko zdecydować, co najbardziej mi się tu podoba.
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Jestem bardzo spóźniona w tym sezonie, ciężko było się obudzić, ale w końcu wyniosłam rośliny, tydzień temu, prosto pod chmurkę . Mój wysłużony foliak został przeniesiony do ?warzywniaka? i będą rosły w nim pomidory, a kaktusy dostaną szklarenkę. Zima nie była zbyt łaskawa dla moich kaktuchów, więc trzeba będzie odbudować zbiorek. Właściwie to nie zima a choroba grzybowa, mimo usilnych starań większość zainfekowanych nie przetrwała. Nie jestem jednak zniechęcona, tak to bywa. Będę zapełniać puste miejsce nowymi roślinami, co nieco już zamówiłam. Kilka fotek sprzed tygodnia i kilka dzisiejszych.
Rośliny budzą się powoli.

Gymnole

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I inne

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich zaglądających :)
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Piękne roślinki . Moje od miesiąca pod chmurką ,ale stoją w miejscu .Pączki w bloczkach startowych i cisza :D
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Ja w tym roku też straciłem kilka roślin. Nie była to przyjazna zima oj nie... Czekam z niecierpliwością na zdjęcia nowych roślin :)
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Dobrze że nareszcie jesteś bo dłuuugo Cię nie było. :)

Jak widzę powoli rozpoczynasz sezon, widać już pierwsze pąki na Twoich gymno. Tak że blisko, coraz bliżej. :D

Co do szkód... Cóż, zdarza się. Wydaje się że będziesz musiała zmienić zimowisko, rośliny mają za bardzo wilgotno i stąd pojawił się grzyb.
Trzymam kciuki aby reszta roślin się odbudowała - warunki które im teraz stworzyłaś sprzyjają temu. ;:333
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Marne pocieszenie ale też mam straty po tej zimie, większe niż po zimowaniach wcześniejszych. Rosliny które pokazałaś wyglądają na będące w dobrej kondycji ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Jak jest Lidia, to jest wiosna :wit .
To dobrze, że nie zniechęcasz się stratami, będą nowe rośliny i nowe doświadczenia.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Fajnie być tu znowu z Wami :D

Wiosna to piękna pora, prawda Basiu ? :wit
nolina pisze:Moje od miesiąca pod chmurką ,ale stoją w miejscu ...
Potrzebują słońca, wszystko w tym roku opóźnione ;:169 Ale dopiero zaczynamy :)
carabus1 pisze:Ja w tym roku też straciłem kilka roślin. Nie była to przyjazna zima oj nie...
ejacek pisze:Marne pocieszenie ale też mam straty po tej zimie, większe niż po zimowaniach wcześniejszych. Rośliny które pokazałaś wyglądają na będące w dobrej kondycji
Taki niestety los kaktusiarza, czasami mamy pod górkę, ale wiemy jaki jest najlepszy sposób na pocieszenie ;:224 Przetrwały najsilniejsze, mają się całkiem dobrze, ciekawa jestem kiedy rośliny na dobre się rozkręcą i jak będzie z pogodą.
hen_s pisze:Jak widzę powoli rozpoczynasz sezon, widać już pierwsze pąki na Twoich gymno...
hen_s pisze:Co do szkód... Cóż, zdarza się. Wydaje się że będziesz musiała zmienić zimowisko...
Powoli zaczynamy :D i liczymy na to, że lato będzie długie i pozwoli nacieszyć się słońcem. Troszkę pąków jest, zazwyczaj pod koniec maja już coś tam kwitło ;:173 Jest szansa, że nowe zimowisko będzie, na strychu. Więcej schodów do pokonania, ale warunki lepsze.

W zeszłym tygodniu dotarły do mnie pierwsze rośliny, zamówiłam po dwie sztuki każdego gatunku, i fajnie, bo widać różnorodność, ten sam gatunek a nieco inny np. kształt i długość cierni, kształt korpusu. Jestem zachwycona roślinkami, następnym razem może już zdjęcia ze szklarenki będą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gymnocalycium tilianum
Obrazek

Obrazek

Gymnocalycium fleischerianum
Obrazek

Gymnocalycium gibbosum v. ferox
Obrazek

Gymnocalycium sp. Marajes
Obrazek

Gymnocalycium vatteri La Pablacion JPR 105 / 252
Obrazek

Gymnocalycium vatteri
Obrazek

Żeby nie było zbyt schematycznie wymienię teraz kolejne rośliny, które zamówiłam, a których niestety nie dostanę:
Echinocactus grusonii JPH 251 (Gruson z numerkiem :D bardzo chciałam go mieć), Gymnocalycium bueneckerii WG 23, Gymnocalycium ferrarii MT 07-242, Gymnocalycium chacoense STO 990, Gymnocalycium schickendanzii FR 444b, Gymnocalycium triacantum JN 118, Gymnocalycium vatteri STO 90-411 i Parodia ladae RF 079. Ale będzie parę innych :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Śliczności!! ;:oj ;:oj
(...) dotarły do mnie pierwsze rośliny, zamówiłam po dwie sztuki każdego gatunku, i fajnie, bo widać różnorodność, ten sam gatunek a nieco inny np. kształt i długość cierni, kształt korpusu.
Cudowne rośliny - widać, że zamawiałaś rarytasy z rodzaju. Aż miło patrzeć - chętnie więc zobaczę je również po posadzeniu, na stanowisku w kolekcji. ;:173

Ja rónież gymno i parodie zamawiałem zawsze po 2 sztuki, na wypadek jakby jedna wypadła aby coś w kolekcji pozostało. No i gdyby przypadkiem chęć na nasiona przyszła to można zapylić... ;:204
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Ładne egzemplarze, wyrośnięte. Gymnocalycium sp. Marajes ma bardzo ciekawe ciernie. G.vatteri w zestawieniu też świetnie wyglądają, bo podobne a każdy inny :)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktuchy w moim ogrodzie - Aileen cz.2

Post »

Dziękuję za miłe komentarze :D
A ja dziś nie siedzę w kaktusach :wink:
Pozdrawiam z gór ;:304
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”