Kaktusy PR22

Awatar użytkownika
PR22
50p
50p
Posty: 87
Od: 6 paź 2018, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Toszka

Re: Kaktusy PR22

Post »

Dziękuję za porady.

Na wiosnę planuję masowe przesadzanie i wezmę je pod uwagę.


ejacek pisze:Szczerze to zrezygnowałbym z tego tynku, chyba że co roku przesadzane :?: jeśli nie to pH może zbytnio podskoczyć bo podlewane chyba wodą wodociągową która ma odczyn raczej zasadowy.
Ciekawy jestem czy Ty dodajesz czegoś zasadowego do roślin?

Wodę mam ze studni. Odczyn całkowicie obojętny. Nie badałem natomiast twardości.


hen_s pisze:Przypadkiem taki tynk po podlaniu nie zamula włośników? Bo on przecież nie w granulkach a pylisty.
Też bym nie doradzał tego składnika.
Trochę w granulach, trochę pylisty.
Pozdrawiam,
Przemek
Kaktusy PR22
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy PR22

Post »

Nie dodaje nic zasadowego. Tylko piasek i czarna ziemia, czasami posypka żwirowa na wierzchu, czasami trochę gliny. Mam wrażenie że piasek który dodaje ma jakieś pokruszone kamyki wapienne ale są zbyt drobne.
Awatar użytkownika
PR22
50p
50p
Posty: 87
Od: 6 paź 2018, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Toszka

Re: Kaktusy PR22

Post »

Dzisiaj dzień pod znakiem turbinikarpusa.


Turbinicarpus lilinkeviduus

Obrazek

Obrazek


Oraz... Turbinicarpus macrochele! Tak, ten mały skubaniec, zaprawiany starym tynkiem, zakwitł mi już w tym sezonie czwarty raz. Wychodzi mi na to, że to taka moja roślina roku 2019.

Obrazek

Obrazek


Z całym szacunkiem do porad bardziej doświadczonych kolegów, ale ten maluch daje mi do myślenia. Mocno się jeszcze zastanowię zanim zabiorę się do przesadzania wszystkich roślin, które planowałem na wiosnę. Skoro coś żyje i najwyraźniej ma się dobrze, to po co przeszkadzać?
Pozdrawiam,
Przemek
Kaktusy PR22
Rynio2
500p
500p
Posty: 701
Od: 11 cze 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek

Re: Kaktusy PR22

Post »

Widzę że chłoniesz wiedzę tak jak ja na początku mojej przygody z kaktusami. Za każdym razem gdy wracałem z comiesięcznego spotkania z kaktusiarzami, to chciałem wszystko zmieniać, na lepsze, bo wszystko robię źle. Parę razy na tym moje kaktusy ucierpiały. Teraz już nie wprowadzam takich raptownych zmian a kaktusy dają radę.
A u Ciebie są pierwsze kwitnienia brawo, dalej będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktusy PR22

Post »

Wielkie brawa dla Turbinicarpus macrochele, rośliny roku 2019 ;:138 zasłużył sobie :D Ogólnie fajne turbinki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”