Parapety DAK

Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Henryku, tęsknię za wami i tu na FO i w realu, ale lenistwo wzięło górę, bo wstawianie zdjęć przez fotosika jest trochę pracochłonne.
Poza tym najistotniejszym powodem mojej niebytności tutaj było straszenie likwidacją Forum - bardzo to przeżyłam, bo to było jak poinformowanie mnie, że ktoś zabiera mi kilka lat z mojego życiorysu. Bardzo mocno to przeżyłam, przecież tu się miało przyjaciół, takich od serca i tu jest cała historia mojego kaktusiarstwa.
A drugi to taki, że przy zdalnym nauczaniu (bo nadal pracuję) czas przy komputerze to czasem niemal 20h/dobę i już oczy i kręgosłup odmawiają posłuszeństwa.
A tu kilka moich zeszłorocznych bukietów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Prześliczne rośliny, ich kwiaty, zdjęcia. Dla mnie rewelacja! ;:138 ;:oj ;:138

Jakże to takich widoków nie pokazywać?
Toż to grzech prawdziwy... ;:218
Rozumiem oczywiście sytuację o której piszesz. Jednak raz na kiedyś proszę odezwij się i coś nam na wątku pokaż ze swojej b. ładnej kolekcji.
Bez Ciebie Forum jest znacznie uboższe. ;:204
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Parapety DAK

Post »

Kwiaty obłędne. Zaparło mi dech !
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 690
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Pytanie, który bukiet najpiękniejszy?
Pozdrawiam Jacek
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Parapety DAK

Post »

Toż takie kwiaty to istny ósmy cud świata. : ;:333 ;:333 ;:333 Ja do tej pory nie udzielałem się w tym wątku, ale przeglądałem go dokładnie, gdyż kolekcja jest godna pozazdroszczenia :) Czy mnie wzrok nie myli i na tych zdjęciach widzę jakieś hybrydy Chamaecereus?

Forum jak widać istnieć nie przestało to może od czasu do czasu uda się jakieś zdjęcia tu wrzucić ;:138 Ja ze swojej strony trzymam za to kciuki :D
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Bardzo dziękuję za ciepła słowa. Miło wrócić do korzeni, tu gdzie zdobywało się pierwsze szlify.

Henryku, na tych fotkach jest sporo twoich dzieciaków. Pięknie rosną, mają dobre silne geny i nie ma z nimi żadnych kłopotów. Niektóre z nich to moje ulubione "oczka w głowie": G. hypiacanthum "odoratum', uebelmanianum, kieslingi, no i oczywiście vatterii P108. Fotki G. stellatum 'asterium" nie mogę znaleźć, ale nie uwierzyłbyś jak byś tego dzieciaka zobaczył wyłazi z doniczki 12cm i wymaga nowego domku - istna gwiazda!!!
Tu wybrałam kilka twoich dzieciaków:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Piotrze, tak jest kilka Chamaecereus, ale oprócz białego arystokraty o nazwie Chamaecereus 'Happy anniversary' reszta to takie przypadkowe bez nazwy, bo mnie interesuje to, by mieć o różnych barwach, a nie nazwach ;) - w ubiegłym sezonie ich całe misy pokryte były kwiatami- to był dobry dla nich sezon.

Jacku, nie wiem, który ci się bukiet najbardziej podoba, ale tu nie ma tych najpiękniejszych G. mostii i G.vatterii, bo zanim uwieczniłam to je grad zniszczył. Jednak i tak najbardziej lubię etap, gdy są w pąkach:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu,
Był czas kiedy wysiewałem kaktusy w setkach porcji i w "grubych" tysiącach nasion w sezonie. A sezonów było dużo...
Nie chwaląc się bynajmniej mogę napisać, że moje rośliny rosną w wielu krajowych (i nie tylko) kolekcjach. Co mogę z pełną odpowiedzialnością napisać to fakt niezaprzeczalny: rośliny rosnące u Ciebie są jednymi z najpiękniejszych pośród nich!
Potrafią zachwycić kształtem korpusów, ociernieniem i kwiatami. ;:oj
Masz po prostu dar... ;:179
Cieszę się że jesteś między nami i pokazujesz nam te piękne rośliny i ich kwiaty. ;:173

Twoje gymnokalicja są zachwycające! ;:138 ;:303 ;:138
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapety DAK

Post »

Zauroczony kwiatami Gymnocalycium z kolekcji Danusi kupiłem skromną ilość nasion i posiałem.
Może kiedyś doczekam się takich bukietów. ;)

Pozdrawiam,
Artur
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Parapety DAK

Post »

Ilość pąków kwiatowych, a co za tym idzie i kwiatów, na Twoich roślinach robi wrażenie ;:215 . Masz do kaktusów dobrą rękę. Stosujesz jakiś specjalny nawóz?
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Nie Piotrze. Od czasu do czasu (w sumie kilka razy w sezonie i niewiele). A do tego - co pod ręką byle z takich kaktusowych (mało azotu, więcej potasu). Wydaje mi się, że kwitnienie zależy od dobrej kondycji rośliny - dużo słońca latem, a moje stoją na zewnątrz i południowe stanowisko. Osłony z poliwęglanu mam od zimy do maja i potem od końca września do zimy. Trzeci rok zimują za oknem, więc też nie w ciemnicy i dobrze znoszą te spartańskie pod względem chłodu warunki. Ale dzięki temu nie są wymęczone piwnicznymi warunkami. Tylko w tym roku musiałam na trzy tygodnie tych mrozów wynieść do środka, bo normalna zima. Ale teraz znów są za oknem i niestety przez to wniesienie poczuły trochę ciepełka i zaczęły się za wcześnie budzić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W takich warunkach zimują - osłony z poliwęglanu ocieplone folią bąbelkową od środka:
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Profeska (i nie chodzi bynajmniej o zawód nauczycielski). ;:173
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Parapety DAK

Post »

Dokładnie :) Widać, jak rośliny odwdzięczają się za takie dobre traktowanie :D Na zdjęciach widać, że wiosna idzie - rośliny się budzą. Oby tylko mrozy nie wróciły.
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Zadbane, ładne, duże i obficie kwitnące rośliny pokazałaś. Rewelacja!!! Jest co podziwiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”