Miłe ciernie - carabus1

Namix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 4 sty 2022, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: West Yorkshire

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Poproszę o jakieś bliższe info na temat oprysku wodą utlenioną. Jaki roztwór ?
Ja też stosuję cynamon na miejsca po cięciu . Nie wiem czy pomaga ale jeszcze nigdy nie zaszkodził. Osusza ranę i pewnie jakoś dezynfekuje. Musiałem kiedyś przyciąć jedną sztukę bo coś ją brało. Pięknie się odnowiła po przycięciu i posypaniu cynamonem.

Jeśli chodzi o preferencje to dla mnie najważniejszy jest kształt i kolce. Bardzo mi się podobają niebieskie kaktusy czyli kolor też gra rolę. Kwiaty są tylko przez niedługi okres w roku.
Może się narażę ale dla mnie powinna być równowaga.Kaktusy są piękne też i bez kwiatów.Postrzeganie kaktusów przez pryzmat kwiatów jest trochę dyskryminujące dla samych kaktusów.

Ps. Niektóre gatunki braki w urodzie nadrabiają kwiatami
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Jeszcze nie testowałem wody utlenionej, zrobię to za rok przy kolejnych wysiewach. Jedni hodują dla cierni, inni dla kwiatów, a jeszcze inni z uwagi na kształt korpusu. Ważne, że hodują i czerpią z tego radość :D także, dzięki temu każda kolekcja jest różna :)

A ja dziś sprawdzam, co ma szansę zakwitnąć u mnie w tym roku. Sytuacja się szybko zmienia i mimo, że materiał nagrałem całkiem niedawno to kilka kaktusów już zakwitło. Niestety, ale w tym Echinopsis "Red Nose", pędziłem po pracy by zdążyć nagrać jego kwiat - niestety były takie upały, że był już zamknięty. Szkoda, bo kolor ma piękny i do tego czerwony nos...słupek. Oby za rok się udało nagrać. :wink:


youtu.be/XPDa_sW-jHk
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Z wielką przyjemnością zajrzałem do Twojej kolekcji. Jak widzę rośliny mają się dobrze i obiecują dużo kwiatów. ;:173
Czekam aż je pokażesz bo kilka jest naprawdę ciekawych. ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Piękna kolekcja ;:63 .
Jedni hodują dla cierni, inni dla kwiatów, a jeszcze inni z uwagi na kształt korpusu.
- a najlepiej, jak się ma dużo miejsca i dobre warunki dla wielu gatunków, tak, żeby nie było nudno :) .
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

hen_s pisze:Czekam aż je pokażesz bo kilka jest naprawdę ciekawych. ;:333
Niestety nie wszystkie pokaże, bo upały ostatnio takie, że jaką po pracy do mojej kolekcji kwiaty EH są już zwiędnięte. Ale mam nadzieję, że trochę uda się ciekawych hybryd zarejestrować.

A dziś w moim kinie mój najambitniejszy projekt, czyli kolejny odcinek poradnika kaktusowego. Wiem, że na forum są dużo lepsi specjaliści ode mnie, ale też trochę liczę na to, że dopowiedzą mi gdzie w tym filmie popełniłem błędy. :)


youtu.be/dfJyeYFT1AU
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Świetną rzecz "popełniłeś" i zaprezentowałeś. ;:138 ;:138

Na pewno kosztowało Cię to dużo pracy - przygotowania oraz samego nagrywania - więc chylę czoła przed pasją do roślin i do przekazywania wiedzy i pomagania innym. ;:180
Różne rzeczy widziałem ale takiej - w formie i treści - jeszcze nie.
Raz jeszcze brawo!!! ;:138 ;:215 ;:138

Przy tej okazji miałem okazję dobrze sobie obejrzeć część Twoich roślinek i też mi się to podobało. ;:333
Tym bardziej niecierpliwie będę oczekiwał na ich dokładniejszą prezentację. ;:65 ;:173
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Pięknie opowiedziane ....co za ogrom pracy ;:138
Na pewno duża część kaktusiarzy skorzysta z tej wiedzy :D
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję bardzo za miłe słowa, szczególnie że pochodzą od prawdziwych ekspertów ;:168 ;:168 Pracy faktycznie było sporo, bo pierwsze nagrania robiłem już wiosną. :)
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

A ja jeszcze pochwalę zaangażowanie i chęci ;:63 , o pracowitości już było napisane :) .
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję bardzo :oops:
Dziś odcinek krótki, właściwie urlopowy i przez to krótki. Ale za to można obejrzeć pierwsze kwiaty z tego sezonu :) No i pytanie do widzów czy wolą regularne wstawianie filmów czy nieregularne? Teraz mam trochę czasu i bym dał radę przygotowywać filmy częściej niż na jesień i zimę, gdzie tego czasu jest mało i czasem ledwo zdążę się w czasie dwóch tygodniu wyrobić. Zresztą zimą, nie ma co za dużo pokazywać, skoro kaktusy śpią :)


youtu.be/I9n0CXNpU2Y
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Kwiatuszki na filmie - chociaż jest ich jak dla mnie zdecydowanie za mało :wink: - są jak zwykle ładniutkie. ;:333
carabus1 napisał(a):
(...) pytanie do widzów czy wolą regularne wstawianie filmów czy nieregularne?
Jak Ci wygodniej, byle by były... :wink:

Dosłuchałem że wygodniej Ci bezterminowo, że będzie lepiej dla Ciebie i dla nas to dlaczego by nie? Ostatecznie żaden artysta nie lubi być poganiany terminami. :D
Awatar użytkownika
Marcin T
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 4 wrz 2016, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

carabus1 pisze:(...)pytanie do widzów czy wolą regularne wstawianie filmów czy nieregularne?
Nie uwiązuj się terminami. Czasem bywa, że zwyczajnie nie ma czasu, są rzeczy ważniejsze niż film i wtedy klops.
Szanujący widz subskrybuje i czeka cierpliwie. Kaktusiarze to przecież ludzie cierpliwi :)
Pozdrawiam
Marcin
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję za opinie. Tak też zamierzam zrobić i od teraz filmy będą się pojawiać nieregularnie, ale postaram się by nie były zbyt rzadko. Więcej mówię o tym w filmie. A oprócz tego można zobaczyć kilka tegorocznych kwiatów. Mam nadzieję, że się spodobają. :D Zaczynam tegoroczną prezentację spokojnie :wink:


youtu.be/EXiZ_6yOd-0
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”