Moja kolekcja - Nilfgaard

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moja kolekcja - Nilfgaard

Post »

No to mam nadzieję, że teraz już tylko będą u Ciebie same sukcesy i będziemy mogli niedługo oglądać zdjęcia Twoich kwitnień ;:63
Nilfgaard
50p
50p
Posty: 51
Od: 26 maja 2015, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja - Nilfgaard

Post »

Trochę przesunęła się druga część opisu kolekcji. Nie przedłużam więc, zaczynajmy.

#9 Phalaenopsis nieoznaczony

Obrazek

Drodzy forumowicze, ten egzemplarz mogliście ujrzeć już w 2015 roku podczas początków tworzenia mojej małej kolekcji. Dobrze rozwijał się w keramzycie, jednak w wyniku przenawożenia spaliłem korzenie. Obecnie roślina rozwija się poprawnie i będzie kwitnąć. Charakteryzuje się żółtymi kwiatami w różowe paski.

#10 Phalaenopsis - hybryda nieoznaczona

Obrazek

Hybryda zakupiona razem z Art Hall Hackenau. Przeniesiona do keramzytu w lipcu, nie straciła praktycznie korzeni. Obecnie wypuszcza nowe liście i korzenie. Ma fioletowe kwiaty.

#11 Phalaenopsis - nieoznaczony

Obrazek

Ten egzemplarz podarowała mi koleżanka w celu jego reanimacji. Po licznych perypetiach zaadaptował się do metody podsiąkowej, obecnie całkiem dobrze radzi sobie w keramzycie. Ma jasnożółte kwiaty z fioletową warżką. Niedawno pierwszy raz kwitł.

Teraz czas na egzemplarze nie z mojej kolekcji, obecne jednak w domu.

#12 i #13 Nieoznaczone hybrydy Phalaenopsis

Obrazek
Obrazek

Dwa egzemplarze prowadzone od ponad 2 lat w keramzycie. W lipcu zajrzałem do korzeni. Usunąłem zgniłe i znalazłem wiele już zaadoptowanych do keramzytu. Od momentu przesadzanie kwitną bez przerwy.

#14 Dendrobium nobile

Obrazek

Druga połowa rozdzielonego na początku lipca Dendrobium. Kwitnie na biało-fioletowo, wydaje pachnące kwiaty.
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moja kolekcja - Nilfgaard

Post »

No Michale masz już sporą kolekcje roślin. Też kiedyś tyle miałam a zaraz będę mieć ich 150, więc pewnie Ty też się szykuj :tan
Nich Ci wszystko ładnie rośnie i obficie kwitnie. Jak masz je w hydro to raczej jest to pewne :uszy
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moja kolekcja - Nilfgaard

Post »

Dużo trudu włożyłeś Michale w tę prezentację. A jeszcze więcej w obserwacje i ponowne przesadzanie.

Ja przyznam, że dopiero raczkuję w hydro. Mam pierwsze obserwacje po przesadzeniu kilku chorowitków na próbę od połowy kwietnia.
Czeka mnie relacja. Ale...relacja nie równa się rewelacja. Jakieś efekty są u pojedynczych sztuk...

Tobie życzę znacznie lepszych efektów ;:333
Nilfgaard
50p
50p
Posty: 51
Od: 26 maja 2015, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kolekcja - Nilfgaard

Post »

Poszukuję jednego wątku z forum, w którym bodajże boswell wypowiadała się nt. hydroponiki z użyciem kranówki
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja kolekcja - Nilfgaard

Post »

Użyj wyszukiwarki na górze strony, wpisując hasło "hydroponika".
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”