Storczyki Asi - moja storczykomania

ODPOWIEDZ
joapaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 maja 2014, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Asi - moja storczykomania

Post »

Witam,

już od dłuższego czasu czytuję to forum i chciałabym przedstawić wam moje roślinki. Najwięcej posiadam storczyków - 11 szt plus 2 keiki (oddzielone od matki). Ostatnio uratowałam piękne drzewko benjamin, stał sobie "bidok" na śmietniku bez doniczki, samotny porzucony. Musiałam go przygarnąć:

Obrazek

Szkoda mi się go zrobiło :(

Teraz przejdę do storczyków. Posiadam kilka ładnych okazów, ale posiadam także storczyki "zmęczone życiem" przez moją głupotę... (mam na myśli poparzenie słoneczne)
1. Obrazek Mój pierwszy storczyk. Relacje między nami były różne, ale teraz się dogadujemy :D
Obrazek zastanawiam się nie jest pora na przesadzenie oczywiście po przekwitnięciu?
2. Obrazek mój biedronkowiec z sierpnia 2012 :) zaraz po zakupie zrzucił wszystkie kwiaty a teraz wypuszcza już 9 pęda :;230 na dwóch będach wypuścił także keiki:
3. Obrazek jeszcze na roślinie matecznej, a poniżej rozdzielone
Obrazek To pierwszy dzidziuś i jak widać na zdjęciu wyrasta mu nowy pędzik (już 5 :shock: ) i korzonki, Obrazek a to drugi dzidziuś.
Dzidziuś oddzielany był od matki podczas kwitnienia ze względu na stan (miękkie pomarszczone liście)
4. Obrazek dendrobium zakupiony niedawno w ikea miał same pąki, które szybko się rozwinęły i przekwitły, ale teraz się mi odwdziecza i wypuszcza nowe Obrazek zastanawiam się jedynie co robić ze starymi?
5. Obrazek kolejne dendrobium z ikea, niestety jego kwiatami nie cieszyłam się wcale, gdyż zaraz po zakupie zrzucił wszystkie pąki ;:174 ale teraz może coś z tego bedzie
Obrazek
6. storczyk gigant od męża na przeprosiny ;) Obrazek tak wyglądał po zakupie ponad rok temu, a teraz wypuścił pęda Obrazek Obrazek poparzony listek :(

Reszta storczyków nie kwitnie, więc nie wklejam zdjęć.
Dziś poinformowałam męża, że zamierzam powiększyćswoją kolekcję :D hahah nie był zadowolony.
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Storczyki Asi - moja storczykomania

Post »

Piękne te Twoje zbiory Asiu. Wiem, że to wredne, ale pocieszyłam się, że nie tylko ja mam talent do unieszczęśliwiania kwiatków swoją głupotą ;:223
Moje bidoki połamały się przy przeprowadzce lub podczas przypadkowego katapultowania ich z parapetu. Jeden spędził 2 dni w zamkniętym samochodzie, w folii, na słońcu, przy 35 st C [nasi świadkowie wyjęli po ślubie wszystkie prezenty z auta poza orchideą ;:124 ]. Była zagotowana, straciła wszystkie kwiaty, zostały jej tylko 2 liście... Teraz ma dwa pędy :) Podejrzewam, że zakwitnie nam na rocznicę :)
Gratuluję maluszków- mi się jeszcze nie udało ich doczekać...
Będę zaglądać po następne fotki, bom ciekawa kolorków :D
A Beniamin cudny- nie zapomnij na niego nakrzyczeć 8-)
Buziaki!
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Asi - moja storczykomania

Post »

Fajny benek. :D Możesz go poprzycinać trochę, jak już przyzwyczai się do miejsca.

Super wygląda ten storczyk z 2 x keiki. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”