Miatkowe storczyki

Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Miatkowe storczyki

Post »

Witam serdecznie, założyłam ten wątek z kilku powodów.
Pierwszy: zależy mi na waszej pomocy i opiniach w uprawie tych pięknych kwiatów, a dokładnie pomocy i opinii w uprawie konkretnie moich storczyków.
Drugi: Chciałam wam pokazać swoje storczyki, ale z tym chyba poczekam bo dziady jedne, żadne nie chcą kwitnąc i nie wiem dlaczego :( (no może poza jednym kupionym na przecenie którego właśnie reanimuje)
Trzeci: ten wątek to dla mnie swoisty pamiętnik i kalendarium w którym będę mogła zawsze wrócić do storczyków i patrzeć jak zmieniają się z czasem.

Niestety zdjęć dziś nie będzie. Jutro zrobię zdjęcie storczyka którego reanimuje (a to tylko dlatego, że jest w pracy) i drugiego którego miałam od kilku lat, który nigdy nie powtórzył kwitnięcia i którego niedawno przesadzałam, bo jak się okazało miał za mokro w nogach i zaraz by zaczął gnić.

Pozdrawiam gorąco ;:3
Magda
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Witaj Magdo ;:7

Odpowiem u Ciebie na Twoje pytanie. Moje storczyki stoją na wschodnich i południowych parapetach[zimą],wiosną jak słonko grzeje mocniej te z południowych upycham na wschodnich lub stawiam w salonie trochę od okna. dociera do nich słońce bo mam okna na każdą strone.Temperatura teraz to w nocy około 17 a w dzień około20 stopni. Obecnie podlewam wodą przegotowaną odstaną, wcześniej zanim doczytałam się na forum podlewałam tylko odstaną [mam wodę dobrą bez kamienia] i używam odżywki Florowit do storczyków.Latem u mnie na wschodnich oknach bardzo grzeje słońce,więc do południa mam przysłonięte rolety. Lubię też przecierać listki wilgotną szmatką.To tyle moich wywodów myślę,że na forum dowiesz się dużo więcej, ludzie tutaj mają bardzo bogatą wiedzę ;:108
POZDRAWIAM CIEPLUTKO
Czekam na zdjęcia Twoich pupili ;:65
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Dziękuje Krysiu za tak szczegółową odpowiedz. ;:168 . Widzę, że i ja muszę się przestawić na przegotowaną wodę. Jak tylko będę mieć jakieś zdjęcia, to jak najszybciej dodam :D


pozdrawiam
Magda
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Miatkowe storczyki

Post »

;:196 ;:19
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

na początek wstawiam zdjęcie reanimowanego storczyka. Kupiony na przecenie, zostały na nim ostatnie dwa kwiatki.
Obrazek

-- 23 sty 2014, o 08:03 --

No i nie mogłam się powstrzymać, kupiony w tym tygodniu. Piękny zielonkawo żółty z pomarańczowym środkiem :lol:
Obrazek

Czy jesteście wstanie rozpoznać odmiany? Niestety zdjęcie robione telefonem komórkowym i to też kiepskiej jakości.
Magda
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Miatkowe storczyki

Post »

:wit

Ja też bym się nie powstrzymała piękny i ten kolor zazdroszczę [pozytywnie] ;:138
A co jest białaskowi bo nie wygląda zle :?:
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Piękne zakupy ale ten żółty bardziej Mnie urzekł ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

białasek albo przemarzł, albo go zasuszyli w sklepie , zrzucił cześć kwiatów i w tym momencie dali go na dużą przecenę. Korzenie zdrowe, liście też, kupiłam i reanimuje. Na dzień dzisiejszy liście ma już bardziej mięsiste. Oby mu się poprawiło i ponownie mi zakwitł.
Magda
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Miatkowe storczyki

Post »

jeśli korzenie ma zdrowe na czym polega reanimacja? Wybacz ale pogubiłam sie :D Storczyki reanimuje się po to aby pobudzić je do wytwarzania korzeni w momencie, gdy nie mają już żadnych zdrowych, a Ty piszesz, ze ma :D To że zrzucił kwiaty to normalna kolei rzeczy, storczyki przekwitają ;) Często zrzucają tez kwiaty na skutek aklimatyzacji i nie ma w tym powodu do obaw :) Jeśli korzonki ma zdrowe to nic specjalnego nie trzeba z nim robić, po prostu pielęgnuj jak każdego innego a z czasem zaskoczy Cię nowym kwitnieniem :)

Żółtek bardzo mi się podoba, jest taki energetyczny :D Oba Twoje storczyki to Phalaenopsis ;) I jeśli na doniczce nie masz nic więcej napisane, to są to nieoznaczone hybrydy :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

Może masz racje, złego słowa używam. Reanimacja to za dużo, niech będzie sanatorium ;:306 Jak go kupiłam liście miał słabe, klapnięte, takie bez życia, ale korzenie miał dobre, i mam nadzieje ze dalej ma, bo dopiero jak go przeniosę do domu to będę mogła sprawdzić i przesadzić w nowe podłoże. ale na dzień dzisiejszy, tak jak pisałam, liście ma bardziej mięsiste, więc chyba mu się poprawia.
Magda
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Miatkowe storczyki

Post »

No to nie jest źle! Ja bym go nie ruszała na Twoim miejscu, jeśli korzonki ma ładne to szkoda przesadzać.. różnie może zareagować na nowe podłoże a zima to też nie najlepsza pora :) Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to zostaw go, nie ma sensu go stresować :D w mieszkaniu postaw gdzieś przy oknie w jasnym miejscu, przy wahaniach temp. jakie będzie miał przy szybie może odbije z oczka i doczekasz się kwiatów szybciej niż się spodziewasz :D Storczyk po zakupie pewnie był przesuszony, ale wystarczy prawidłowa pielęgnacja a liście z czasem odzyskają turgor co z resztą już zaobserwowałaś :D lepiej przesuszyć niż przelać :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Miatkowe storczyki

Post »

dzięki, i to prawda lepiej przesuszyć niż przelać. Niedługo muszę pojechać do mojej siostry i niemalże z nakazem sądowym odebrać jej trzy storczyki ;:134 , jeden duży i dwie miniaturki. Przelane i zaniedbane, jeden pewnie już nie do odratowania. Wtedy już nie będzie sanatorium tylko reanimacja.
Magda
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Miatkowe storczyki

Post »

To będziesz miała zadanie z bidulami, jak uda Ci się je przejąć ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”