Tropiki (triki) cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko gratuluje Kochana ;:138 ;:138 ;:138
A co Ty na Warmii robisz?
Kiedy wracasz do domku? :?:
We wtorek paczuszke wysyłam :wink:
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Brendii, dziękuję za kciuczki, mojemu MM są potrzebne jak nigdy dotąd ;:196 Jego kwiatuszki są pełne uroku, szkoda byłoby stracić roślinkę.

Kama, dziękuję za gartki ;:196
Skąd pytanie" A co Ty na Warmii robisz?" Mieszkam sobie.... w domku ;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Jestem ciekawa co MM produkuje. Wydaje mi się, że ... pęd :?:

Jeśli chodzi o zakwitanie miniaturek to jest ono podyktowane genami. Podobnie jest z Phalaenopsisami nie będącymi miniaturkami. Mam i takie i takie i wśród obu tych grup jedne są skore do kwitnienia a inne nie. Jedne wypuszczają po dwa, trzy pędy co chwilkę inne jeden na rok. Nie można więc uogólniać tym bardziej, że jeśli nie mamy oznaczonych hybryd.

Mogłabyś zrobić inne zdjęcia tego zakręconego pędu? Chciałabym zobaczyć jak on wygląda. Może coś uda się podpowiedzieć...
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Myślisz Małgosiu, że na MM to pęd? W tym przypadku wolałabym basalka, ale pęd też mnie ucieszy. Roślinka przed zalaniem stożka kwitła u mnie tylko raz. Nie nacieszyłam się kwiatkami, tym bardziej, że zrzucał pączki (luty).

Co do porównania "dużych" i "małych" zgadzam się z Tobą. Poza wielkością, różnic nie widzę ;:306

Małgoś, dziękuję Ci serdecznie za zainteresowanie moją "niepełnosprawną mini". Zrobiłam tej miniaturce jeszcze inne fotki, ale to już wszystko, na co mnie stać. Bardziej nie mogę wygiąć listków, w obawie, że w efekcie je połamię. Masz jakiś pomysł? Myślałam, że sama sobie poradzi, ale zaczynam mieć wątpliwości.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Ja bym spróbowała bardzo delikatnie podeprzeć na wykałaczce lub innym cienkim ale wypolerowanym drewienku. Może też być coś plastikowego. Chodzi o to by lekko odciągnąć końcówkę pędu od trzonu i podnieść do góry powyżej początku pędu. Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam i czy dobrze widzę problem. Nie wymagam lepszych zdjęć bo wiem jak trudno je zrobić ale nie widząc roślinki w realu tylko na zdjęciach mogę mylnie oceniać odciąganie i podnoszenie pędu. Na pewno musisz wybrać coś delikatnego i niezbyt grubego.
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Matko, ale mi się zaległości nazbierało :roll: Janeczko ile się u Ciebie dzieje! ;:oj Co do miniaturki w podwiniętym pędem, ja bym jej chyba delikatnie pomogła ;:131 Nie trzeba mocno odginać pędu, ale można go delikatnie przymocować do patyczka czymś elastycznym np. pończochą, tak aby lekko odciągała pędzik od trzonu. Albo coś podłożyć w to miejsce, aby pęd nie miał szansę tam wrastać.

Miniaturki z odbiciami wyglądają obiecująco, zwłaszcza druga! U Sogo to na pewno pędzik ;:138 Obróć roślinę tak, by pęd był najbliżej światła, wtedy będzie rósł w tym kierunku :wink:

Co do MM, nie mam pojęcia co on tam dla Ciebie szykuje, ale mam storczyki, które puszczają nowe pędy z tego samego miejsca, w którym rosły stare. Życzę Ci oczywiście basalka ;:196

Ludisia pięknie się odradza! Nie wiedziałam, ze to takie twarde sztuki ;:oj Mam nadzieję, że moja od Ciebie też dostała te geny :;230 Tak w ogóle to dzisiaj przyjechałam i byłam w szoku Janeczko, moje maleństwo od Ciebie kwitnie! ;:oj Przecierałam oczy jak to zobaczyłam :!: a co do skrętników, to nie wiem jak się sprawa skończy :( mama oba listki wsadziła do szklanki, mimo, że dokładnie powiedziałam co zrobić z jednym a co z drugim.. ale mama mnie słucha jednym uchem.. oba listki bardzo klapły ;:145 ale wciąż mam nadzieję, przeniosłam je w cieplejsze miejsce niż mój pokój i nakryłam. Sadzonka za to super! I bardzo Ci dziękuję, bo los listków stoi pod wielkim znakiem zapytania, ale z sadzonką to już sobie chyba poradzę ;:131 ;:196 ;:196 ;:196
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Wydaje mi się, że Ania znalazła dobry sposób z tą pończochą :D
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Małgosiu, Aniu, dziękuję za podpowiedź ;:196 Jutro nad nią popracuję.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

No i mamy Janeczko podobny problem-Ty masz "niepełnosprawną" mini a ja pomarańczowego storczyka "po przejściach" ze zniekształconymi płatkami kwiatków ;:145
Skoro jednak jest nas dwoje,to damy radę by je uzdrowić no nie? :heja
Pozdrówka :wit
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Tak, Areczku, będziemy się wspierać telepatycznie. Nasze storczyki pewnie też ;:306
Awatar użytkownika
misiaczek437
200p
200p
Posty: 397
Od: 30 mar 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

HEJKA a może ten zawinięty pedzik podstaw pod jakaś lampę może wtedy pójdzie w stronę światła i sam sobie poradzi.
"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." A. Einstein
Pozdrowionka ;) // Mariola
Mój Wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=54448" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Janeczko ale się dzieje u Ciebie ;:oj pędziki, pączki ulala szaleństwo. Jak Ci miniaturki zakwitną cudnie będzie to wyglądać ;:215 Co do zawiniętego pędy hmmmm u Mnie też taki był rósł sobie dopóki pewne rączki nie chciały mu pomóc i po pędzie... ;:145 Także postępuj z nim delikatnie ale chyba jakoś trzeba mu pomóc. Powodzenia ;:196
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Tropiki (triki) cz.2

Post »

Nie pytajcie jak się zakończyła akcja podwiązywania podwiniętego pędu ;:145 :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”