Storczykowa pasja Andzi !

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Kochani, zobaczcie, jakie cudo sprawiłam sobie z okazji jutrzejszych imienin :D . Mówią, że grunt, to lubić samego siebie. Jak widzę takie rośliny, to nie mam z tym najmniejszego problemu lol :D
Ta daam :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To 5-cio pędowiec.
Kiedy próbowałam "podmówić" się Mężowi w kwestii kwiatów na imieniny, usłyszałam, że "mogę wybrać sobie coś z kubełka" :/ (od niedawna mamy małą kwiaciarnie i mówiąc "kubełek" Mąż miał na myśli pojemnik z kwiatami ciętymi). W tej sytuacji wolałam sama o siebie zadbać :P .
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Piękny Aniu! Jeszcze nigdy nie udało mi sie trafić na 5-cio pedowego phalaenopsisa. Gratulacje!
I wszystkiego naj z okazji imienin :D :D :D
Z moim mężem jest tak samo. Zawsze książka na urodziny i imieniny.... Ale w tym roku stał sie cud :D
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 697
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

mam pytanie odnośnie Miltonii - czy kwitnienie z pierwszej strony wątku to Twoje własne?
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Piękny pięciopędowiec...Gratuluje udanego zakupu i pozytywnie zazdroszcze :D
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Dzika, dziękuję :D .
Polikola, niestety, niezupełnie. Miltoniopsis został zakupiony na wyprzedaży, jako przekwitający egzemplarz. Po pewnym czasie wytworzył u mnie pęd kwiatowy ale jest to niewątpliwie zasługa producenta. Co mogę doradzić : do zainicjowania kwitnienia wskazane są nocne spadki temp. , dość wysoka wilgotność powietrza. Co do podlewania, to częściej niż Phalaenopsis ale z rozwagą. Słyszałam, że to dość wymagające rośliny ale niektórym ładnie się udają. Ja ostatecznie się z moim pożegnałam ale nie dlatego, że źle jej było u mnie, tylko po prostu ja gustuję w innych rodzajach storczyków a na parapecie każdy centymetr cenny. Życzę powodzenia :wit .
Awatar użytkownika
Ana21
50p
50p
Posty: 65
Od: 6 sie 2012, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawianka

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Piękna kolekcja ;:333 , ja również ostatnio choruje na storczyki. Mój mąż również tak reaguje "chyba już Ci starczy", ale ja wiem że troszkę się droczy ze mną również lubi kwiatki, zawsze coś mi przyniesie nawet po cichu z ogrodu teściowej :;230
Będę zaglądać, by się uczyć i podziwiać...
Pozdrawiam Ana21
http://poomoc.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
klikaj codziennie w akcje charytatywne - to tylko chwila
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Dzisiaj chciałabym się pochwalić moim sukcesem. otóż jakiś czas temu, dzięki uprzejmości forumkowej koleżanki udało mi się zdobyć moje wielkie chciejstwo - Dendrobium agregatum. Przyjechała do mnie ładnie rozrośnięta kępka, bez doniczki, z korzonkami owiniętymi w pshagnum. Wyczytałam, że roślina dobrze rozwija się zamontowana na podkładce. Ja jednak tej formy uprawy nie stosuję (zbyt suche powietrze w mieszkaniu, brak czasu na częste spryskiwanie), więc postanowiłam posadzić roślinę w grubym podłoży z LM (kawałki kry są na prawdę spore), zmieszanym z odrobiną sphagnum. Po kilku tygodniach zauważyłam nieśmiało kiełkujące pędziki. Co do kwitnienia to nie robiłam sobie nadziei, byłam przekonana, że pędziki uschną, bądź wstrzymają wzrost. No w każdym razie nie spodziewałam się tego :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Sytuacja na moich parapetach przedstawia się obecnie następująco :
Pąki na pachnącym oncidium, po przeniesieniu na jasny parapet zaczynają się otwierać

Obrazek

Obrazek

Pozostając w temacie zapachów - juz nie mogę się doczekać połączenia nuty pieprzu i limonki jaki daje Beallara, już tuż, tuż :* :

Obrazek

I zdjęcia dwóch ostatnich kwiatków Dendrobium aggregatum :

Obrazek

To było najbardziej spektakularne ale jedno z najkrótszych kwitnień w mojej kolekcji ale i tak jestem bardzo dumna :D :

Obrazek

Moje dzisiejsze nowości z Biedrony. Muszę powiedzieć, że ma stamtąd jedne z najbardziej fajnych jak dla mnie okazów :

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jeden, zdjęcie nie oddaje jego urody, nie dość, że przekłamuje kolor, to jeszcze nie pokazuje delikatnych rozjaśnień na końcach płatkó i delikatnych piegów wokół warżki :

Obrazek

Obrazek

To multiflora, uwielbiam je...
Awatar użytkownika
Ganesh
200p
200p
Posty: 217
Od: 25 kwie 2012, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

:wit

Pierwszy raz zajrzałam do Ciebie i jestem oczarowana....... piękna kolekcja ;:108 ;:108
Pozdrawiam serdecznie:)
Sylwia
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

[bSylwia][/b], dziękuję i zapraszam częściej ;:168 .
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

o proszę i ajania była dziś w biedronce :D
wiesz, znam ból z tą fioletową multiflorą, mam identyczną i też się musiałem bawić balansem bieli w aparacie i lekką obróbką w photoshopie, żeby zbliżyć się do orginału;
PS. jak znajdziesz czas to zerknij w mój wątek, na stronie 4 mam jej fotkę, ale to i tak nie to co "na żywo"
pozdrawiam serecznie
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Nowe dendrobium to cudo, a czy pachnie ono?
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Aniu! Ty i Twoi "wątkowi" goście używacie określenia multiflora dla niektórych storczyków. Jakimi cechami dokładnie charakteryzują się takie rośliny? Niby się domyślam, ale chciałabym mieć pewność. Zatem proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”