Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu Cattleyjka w kolorze jak marzenie :shock: . Szczerze gratuluję ;:138 .
Awatar użytkownika
Laura1806
200p
200p
Posty: 406
Od: 8 sie 2010, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Masdevallie piękne ;:215 Coraz więcej osób na forum zakochanych w tych cudownych kwiatach. Ostatnio w wielu moich ulubionych wątkach je znajduję i coraz szybciej u mnie ta choroba postępuje :wink: Nigdy nie myślałam, że od kwiatów też się można uzależnić. Nie miałam nałogów to teraz już mam :uszy
Cattleya też piękna i też należy do moich ulubionych storczyków.
Gratuluję pasji i wspaniałych efektów :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Hmm...muszę znaleźć zdjęcie z owymi plamami. Ale u mnie były dużo "drobniejsze" i tylko na kilku listkach.

Eh...niestety moja część katlejki nie przeżyła :( Już miała dośc duży nowy przyrost i podczas któregoś moczenia w miseczce. Przewróciła się i po tym moczeniu ugniła :/


Ale mogę podziwiać u Ciebie cudną katlejkę ;:138
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Masdevallie, katlejki i Promenea dziękują ślicznie za komplementy i aż :oops: :oops: :oops: z wrażenia !
Sylki3 pisze:... jak Ty to robisz że one u Ciebie tak chętnie kwitną? jakieś czary czy co? :wink:
zresztą tak patrząc to u Ciebie nie ma storczyka który nie chce zakwitnąć!
Mylisz się Sylwio :) Naliczyłam u siebie około kilkunastu, które nigdy jeszcze u mnie nie kwitły. Ale...wciąż mam nadzieję, że kiedyś
nawet za parę lat - uda mi się przełamać ich upór ;:108

Wywołałam też temat walki z przędziorkiem.
Kasiu74, Nino, Lucynko, i może jeszcze ktoś inny chciałby się podzielić doświadczeniem, jak radzicie sobie z tym podstępnym szkodnikiem ???

Ja postępowałam dotychczas w ten sposób:

-kąpiel części zielonej pod strumieniem z prysznica (letnia woda)
-po przeschnięciu liści przelanie podłoża zawiesiną wodną z rozkruszonej pałeczki Provado
-oprysk liści sprayem Provado

Po 7 - 10 dniach to samo.
Zdarzało się jednak, że po dłuższym czasie wracały. I wtedy powtórka z rozrywki. Nie wiem jednak, czy to dziadostwo nie uodparnia się na dany środek ?
Miałam rodzaj przędziorka który nie pozostawiał pajęczynek. Dlatego łatwo go było przeoczyć. Zawsze dostrzegałam go dopiero w słoneczne, jasne dni.
Wędrujące mikro-kropeczki :evil:

A teraz coś weselszego: tytuł zdjęcia "Bliźniaczki" (Masd. Sunset jaguar - kolejne pączki)

Obrazek

Postępy ukorzenionego liścia katlejki: z lewej w lipcu, z prawej obecnie - ten malutki przyrost przerósł młody listek

Obrazek Obrazek

Ostatnio pisałam też w wątku Kasi 74, że miałam akcję przesadzania. Zmobilizowała mnie do tego Sąsiadka, która ma 5 falenopsisów
i poprosiła o pomoc.
Zobaczcie jednego z Jej storczyków. Prawie zero podłoża. Musiałam rozcinać i zniszczyć doniczkę, aby nie uszkodzić syst.korzeniowego.
A kwitną Jej prawie jednym pędem za drugim. Ten poniżej dopiero skończył i znów ma duży pęd:

Obrazek

Pod spodem ostatnie dni werandowania moich katlejek (brakuje tam jeszcze trzech). Ta z prawej to prawdziwy gigant !

Obrazek
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, bliźniaczki są urocze :)

Ta cattleyka ze słoiczka jest niesamowita, strasznie dzielna roślinka- założę się, że Ci tam niedługo zakwitnie! ;)

A cattleyki na balkonie podlewasz, czy trzymasz całkiem sucho? Widzę tam już jakieś pochewki kwiatowe- będzie kolorowa jesień! ;:138
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
kasialb1
200p
200p
Posty: 434
Od: 5 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

U mnie na przędziorki nie pomógł Provado spray, niby chwilo właśnie tak jak piszesz i teraz się odnowiły. Kupiłam teraz Promanal i spryskałam czekam, czy tym razem będzie efekt, do tego jeszcze codziennie przemywałam liście wodą z płynem do mycia naczyń ;:108 Najgorsze, że przy miniaturce, która ma ciemne liście ich w ogóle ich nie widać tylko zaczęły się marszczyć liście i okazało się, że to przędziorki, jedynie wacik po przetarciu liści był pomarańczowy, żadnych więcej oznak nie było :evil:
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

:wit
Piękna ta Masdevallia Sunset jaguar ;:138 ;:138 czekam na otworzenie pączków ;:65

Ps. Musze o tym napisać :wink: Piękną macie w Gliwicach palmiarnię ;:138 Mój tata chodził do Gliwic, dawno temu do szkoły i po prostu opowiadał mi o niej w samych superlatywach, dlatego w te wakacje wyciągnąłem ich na wycieczkę z sentymentu :wink: Tata odwiedził starą szkołę,, zwiedziliśmy Gliwice ( piękne miasto )oraz najważniejsze palmiarnię ;:108 Oczywiście zakątek ze storczykami mnie przeciągnął najbardziej :;230 ale inna roślinność jest tam NIESAMOWITA ;:108
Uff..ale się rozpisałem, mam nadzieję że nie będziesz miała tego za złe :)
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Masdevalliowe bliźniaczki - super!


I katlejkom widać służy balkon. moje już na parapecie...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Nino, Adamie, Filigranowa, Iwonko, Agnieszko, Kasiu, Kaja-gr, Piotrze, Sylwio, Justynko - dziękuję ;:4 :)
Agita pisze:Ta cattleyka ze słoiczka jest niesamowita, strasznie dzielna roślinka- założę się, że Ci tam niedługo zakwitnie! ;)
A cattleyki na balkonie podlewasz, czy trzymasz całkiem sucho? Widzę tam już jakieś pochewki kwiatowe- będzie kolorowa jesień! ;:138
Agnieszko, to maleństwo nie ma szans jeszcze zakwitnąć. Oby tylko utrzymało się przy życiu, to dalej będę wytrwała.
Był moment, że zaczęły ginąć nikłe korzonki, ale już się za nie zabrała. Uff... (tyle zachodu poszłoby na marne :wink: )

Co do katlejek na balkonie, nawadniam jak inne w domu - gdy przeschną, dostają pić ;:38
A pochewki u tej olbrzymiej epicattleyi pokażą kwiaty może najprędzej na wiosnę. Taki mają rytm :)
kasialb1 pisze:U mnie na przędziorki nie pomógł Provado spray, niby chwilo właśnie tak jak piszesz i teraz się odnowiły. Kupiłam teraz Promanal i spryskałam czekam, czy tym razem będzie efekt, do tego jeszcze codziennie przemywałam liście wodą z płynem do mycia naczyń
Napisz Kasiu za jakiś czas, czy Twoje zabiegi i Promanal dały oczekiwany efekt ? Jak widać, nie my jedne mamy ten problem.
Może jeszcze ktoś skorzysta ;:108

Piotrze, bardzo, bardzo miło czyta się o takich wspomnieniach. Wspaniale, że wyciągnąłeś Rodzinkę na wycieczkę po Gliwicach.
Ciekawe, którą to szkołę odwiedziliście ? Na jakiej ulicy ? Nieczęsto się zdarza, ze o byłej szkole opowiada się w samych superlatywach :wink:
A Palmiarnia - obecnie po remoncie - naprawdę warta odwiedzenia. Jedne z pierwszych storczyków zostały zakupione na Wystawie
w Dreźnie. Pani z Palmiarni jechała po nie z grupą z Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei i byłam świadkiem wyboru roślin :)
Jak mogłeś myśleć Piotrze, że miałabym Ci za złe napisanie tak sympatycznego tekstu ;:333
Sylki3 pisze:Asiu te storczyki które jeszcze u Ciebie nie kwitły po prostu testują Twoją cierpliwość ale wiem jedno- zakwitną na pewno!!!!!
to tylko kwestia czasu ;:224
a teraz komentarze do zdjęć
Katlejki na zewnątrz miło spędzają ostatnie dni lata, ja już swoje przyniosłam do domu bo noce coś zimne były ostatnio
Sylwio, dzięki że tak wierzysz we mnie ;:168 Ja mam do nich na szczęście słabość i czekam cierpliwie...
Katlejki ostatnio kursują - na noc do domu, w dzień na powietrze,szczególnie, gdy ;:3 przygrzewa.

Za chwilę kwitnące już bliźniaczki :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oto rozkwitnięte bliźniaki Masdevallii Sunset Jaguar (pojawiły się już kolejne dwie łodyżki kwiatowe)

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Inna - Masdevallia amabilis alba, to niezły uparciuch. Nie kwitła u mnie jeszcze, choć mam ją ze 2 lata.
Najpierw chorowała tracąc młode przyrosty. Teraz, gdy wyszła na prostą, listki rosną niziutkie w porównaniu ze starymi
i tak jest kilka miesięcy, po czym dopiero po długim czasie zaczynają się stopniowo wydłużać. Są za to grube i mięsiste:

Obrazek Obrazek

Do 5-ciu lat może doczekam się kwiatów :wink:

A teraz mój wątpliwy sukces ;:191
Zanim wyczułam potrzeby tej cambrii, wyprodukowałam "Koncert na 4 harmonijki":

Obrazek

I na koniec chciałam pokazać piękne liście storczyka Psychopsis Butterfly (kupiony w Łańcucie)
'Negatyw i pozytyw':

Obrazek Obrazek

Jak widać, rośnie młody przyrost. Jeśli go nie zabiję (uczę się dopiero tej rośliny),to jest nadzieja... :wit
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Wspaniałe roślinki ;:138 A Masdevallia Sunset Jaguar zachwycająca ;:224 (doszła na listę chciejstw :oops: )
Awatar użytkownika
Kaja-gr
200p
200p
Posty: 395
Od: 24 kwie 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Masdevallia Sunset Jaguar ma niesamowity wzór na kwiatach :) śliczna.
Pozdrawiam, Kaja

Moje storczyki :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu masdevalia Sunset Jaguar śliczna ;:167 , a jeśli chodzi o masdevallię amabilis alba życzę Ci aby roślinka się wreszcie opamiętała i pokazała swoje kwiatki. Uśmiała się z Twojego opisu cambrii, fajnie wygladają te harmonijki choć są spowodowane błędami uprawowymi.
Liście na Psychopsis Butterfly mnie zachwyciły zarówno negatyw jak i pozytyw.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”