Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, miłego wyjazdu- odpoczywaj!! :)

Napiszę Ci jeszcze na szybko, że moja część cayttleyki ma się dobrze- pisałam ostatnio u siebie, że ma ładne korzonki i wypuszcza przyrost (może zapomniałaś już, że czytałaś ;))- zrobię zdjęcie i wstawię u siebie "na dniach", to sobie obejrzysz po powrocie ;)

Schillerianka super; bardzo cieszy taki sukces w ratowaniu, zresztą dendrobium jagodowe też baaardzo piękne jest- i za nie trzymam kciuki!

Polystachyia fallax ładniutka; muszę poczytać co to w ogóle za storczyk jest :D, pozostała zieleninka pięknie przyrasta ;:63 Mam nadzieję, że podzielona cattleyka dojdzie do formy, bo inaczej będę mieć wyrzuty...
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu cudny ten Polystachyia fallax. Schilleriana wypuściła nowy listek więc może weżmie się w końcu do roboty, powodzenia w ratowaniu cattlei szkoda by było ją stracić. Życzę miłego urlopu i aby obyło się bez strat storczykowych.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ciekawa jestem Asiu, jak dużo czasu potrzebuję psby Polystachy'i, aby dojrzeć i wypuścić pędzik kwiatowy? Hmm...może w tym roku się przekonam...
Kasiu- polecam Ci tego storczyka. Myślałam, że będzie problemowy, ale ładnie przyrasta w korzonki i psby.

Bardzo bym chciała zobaczyć kwiatuszka m. Veitchiana, tak bardzo ją lubię. Może się uda...

Życzę Ci jeszcze raz udanego urlopu ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No i wróciłam 8-) Pogoda nawet nie była najgorsza. Za to dziś na Śląsku tak ponuro, deszczowo i ciemno, że wielką przyjemnością jest dla mnie
oglądanie słonecznego,czy wręcz ognistego kwiatuszka Masdevallia veitchiana, którego zobaczyłam po powrocie w pełni rozkwitu:

Obrazek Obrazek

Pozostałe masdevallie (które już u mnie kwitły) też nie próżnowały. Łodyżki kwiatowe (z reguły po jednej) mają M. coccinea, M. żółta hybryda, M. sunset jaguar - ta mnie zaskoczyła (na podkładce).
No i M. veitchiana pokazała kolejną łodyżkę :)

Mam też niestety jedną stratę. Moja drobinka Masdevallia racemosa. Nie wiem, czy uda się 'to to' uratować ;:24
Ma jakąś ledwo widoczną grzybnię na listkach i niewidoczne na zdjęciu zmiany
+ ta pozostała cząstka odpadła od systemu korzeniowego :(
Z lewej - jak było, z prawej - co zastałam:
Obrazek Obrazek

I dla Justynki - Justus :) Zdjęcie katlejki od Ciebie. Wreszcie ten uparciuch COŚ pokazał :) Wybija się młodziutki przyrost:

Obrazek

Napisz mi Justynko, jak długo ona u Ciebie leniuchowała ?

Dziękuję Agnieszko (Agito), Justynko i Kasiu 74, za miłe życzenia urlopowe ;:196 ;:196 ;:196
Polystachya nie jest trudna w uprawie. Kwiatuszki ma maleńkie, ale nadrabia wyraźnym zapachem, no i zajmuje mało miejsca :)
Od jutra nadrabiam zaległości w naszym dziale. Kilka ładnych stron świeci mi się na czerwono ;:132
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, ten ognisty kolorek jest marzeniem ;:170 Czemu tak mało storczyków jest w tej barwie :roll:
Myślę, że skoro już wróciłaś to jest jeszcze szansa dla tego maleństwa :uszy Jeśli się nie uda [w co wątpię]to znaczy, że pomoc przyszła za późno :( .
Bardzo się cieszę, że Cattleya wzięła się do pracy, uwielbiam ich kwiaty ;:92
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Nareszcie zawitałaś Asiu ;:138 poleniuchowałaś wystarczająco, to teraz pokazuj co u Twoich pupili widać ;:108 Piękny ognisty kolor kwiatka masd. ;:113 ;:109
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Widziałam Asiu, Twoje wpisy w niektórych wątkach i już miałam pisać, Żebyś swój - własny wątek Odwiedziła i coś Skrobnęła...
A tu wchodzę i co widzę na powitanie... Ślicznego, jaskrawego kwiatuszka masd. Veitchiana.

Brawa dla niego ;:138 Widzisz...czekał kwiatuszek na Twój powrot z wakacji :tan

Żal maleńkiej m.racemosa. Tak jej kibicowałam...Może spagnum i słoik by pomogły, tak jak Opisała reanimację Żabka_Monis...

Jejciu...katlejka puściła Ci przyrost, Zapisz w kalendarzu, bo temu leniuchowi, to się rzadko zdarza. U mnie wypuściła tylko jedną psb w ciągu półtora roku hodowli.... (chyba gdzieś w lutym tego roku ) ;:224
Cieszę się, że Twoja cierpliwość, pozwala na jej rozwój ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Dziękuję Lucynko, Halinko, Iwka, Klaudia i Justynko za odwiedziny ;:196

Maleńka Masdevallia racemosa już wymoczona w Topsinie, położona swobodnie na luźno ułożonym sphagnum i przykryta przeźroczystą pokrywą z dziurkami.
Poczekam od 7 -10 dni i popryskam ją Asahi SL. Zobaczymy, czy uda mi się ją odratować ???

A dziś pokażę trochę fotek aktualnie kwitnących Phalaenopsis. Nie sfotografowałam jeszcze dwóch dość popularnych, ale myślę, że wystarczy to, co poniżej:

Obrazek Obrazek

Pistacjowy w dwóch odsłonach (drugi w ;:3 )

Obrazek Obrazek

No i dwa białe - 'gigant'staruszek (chyba to szóste jego kwitnienie) i z jaśniejszą warżką, pierwsze moje kwitnienie:

Obrazek Obrazek

I na koniec - jestem tak zauroczona Masdevallią veitchiana, że wybaczcie jeszcze dwie fotki :wink:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne ;:31 Tak kolorowo u Ciebie
Pistacjowy w ;:3 mnie oczarował ;:180
Awatar użytkownika
victorys
200p
200p
Posty: 367
Od: 11 lut 2011, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwów / Grajewo

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

:roll: Art, bordowe dendrobium z pierwszej strony jest... mmmmmmmmmm świetne! Muszę go dopisać do swojej listy. Dobrze by było też znać jego pełną nazwę. Nie rozmnaża ci się przypadkiem? :wink: )
Pozdrawiam, Wiktoria
Uśmiechami malowane twarze ludzi - to lubię! Pogoda ducha to moja droga, na pewno się nie zgubię!
Tak się wszystko zaczęło...
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No właśnie Lucynko, sama byłam zdumiona tym kolorem w świetle słońca (gdy wreszcie się pojawiło :) )
Czasem, gdy światło pada pod innym kątem, jeszcze warżka robi się pomarańczowa i ładnie kontrastuje z zielenią.

Wiktorio, u mnie po chorobie, roślina musi dopiero odbudować nowe przyrosty. Póki co, jest jeden stary i jeden młody, więc poczekamy sobie na podział.
Zobacz też w wątku Kasi 74 na 5 str. Czy przypadkiem to nie jest to samo ? Może Kasieńka ma już rozrośnięty okaz ;:88
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Biały ,ten jaśniejszy /za kompozycję/i Masdevallia za wdzięk ;:77

A jak chodzi o "pistację" to dla mnie bez ;:3

Ogólnie,powitanie po urlopie b.udane.Trzymamy kciuki za Racemosę.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, witaj po przerwie!
Szkoda strasznie masdevallii racemosa, choć i tak myślę, że sobie poradzisz z jej ratowaniem (mam nadzieję, że to co zostało w doniczce, jest zdrowe) ;) Umówmy się więc, że szkoda jedynie tylu listków, bo o tyle byłaś bliższa kwitnienia :(
Ratuj ją więc dzielnie - mam nadzieję, że z urlopu wróciłaś z nowymi siłami - a pozostałe piękne i radosne kwitnienia na pewno zadbają o to, żebyś nie traciła werwy :)
Mówiłaś, że nie masz obfitych kwitnień, a tu proszę, co pokazały stare, dobre, poczciwe hybrydki... ;:333
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”