Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

I ciąg dalszy (to tak jest gdy się długo nie pisze ;:213 )

Phal. cornu - cervi, omyłkowo przysłany, swoim kwitnieniem chce mnie przekonać, że to JEGO chciałam a nie chattaladae..

Obrazek

Phal. equestris odciążony od keiki, wziąła się za odbudowywanie sił:

Obrazek

Dtps TzuChiang Sapphire, kwitnienie teraz u wszystkich, a u mnie pierwszy raz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phal cornu-cervi Chattaladae x violacea Norton Blue - czekałam na kwitnienie chyba 2 lata

Obrazek

Obrazek Obrazek

i kilka zapowiedzi kwitnień. Pierwszy mnie rozśmieszył, bo pokazał taki "pęd" ;:306

Obrazek

Na szczęście potem się poprawił:

Obrazek

Drugi 'kurczak' też się postarał:

Obrazek

I największe zaskoczenie sprawił mi Phal. celebensis, który w ub.roku zasuszył centymetrowy pęd, a teraz:

Obrazek

Jest jeszcze kilka zaczątków pędów, ale to jeszcze potrwa ;:65 ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

No to tak jest, jak się długo nie pisze, a później weź człowieku zgadnij od czego zacząć komplementować, jak tego aż tak dużo ;:306

Zacznijmy w kolejności od rodzinnych storczyków - nawet człowiek nie wie, jakie cuda kryją się na tych łąkach ;:333 w życiu bym nie pomyślała, że to storczyki ;:215

Cieszę się, że Gigant po mamie wykazuje silną wolę walki. Jeszcze trochę a słowo Gigant będzie ponownie adekwatne do rozmiaru. ;:333

Piękna dżungla Sandry a już całkowicie doceniam kunszt artysty drugiego planu :;230 aż dziw, że ów asysta dopuścił do tego, że ten kwietniki nadal stoi ;:306

Szafirek oczywiście piękny. Dla mnie ma kolory idealne ;:167

No i gratuluję celebensis. Już nie mogę się doczekać aż Ci zakwitnie, ale przeraża mnie długość pędu ;:oj przecież u mnie w orchidarium dziurę w dachu będę musiała zrobić ;:202
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asieńko kwitnienia piękne ;:oj . Mi oczywiście podoba się to, co najbardziej znane, a często pomijane. Niesamowity Phal. equestris niezmiennie zachwyca mnie Asiu u Ciebie swoim kwitnieniem.
Sandra to jednak ma rękę, takie giganty wyhodować, no, no :shock: , te storczykowe i nie tylko :lol: . Malowidło na ścianie przecudne i mama kochana, i cierpliwa, bo jeszcze na tej ścianie zostało :lol: .

Twój cornu-cervi to klon mojego, wypisz, wymaluj kwitnienie identyczne, tylko muszę się zmobilizować, żeby zdjęcia wstawić. W jego przypadku mówię, "obcy wylądował" :;230 .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ładne, obfite kwitnienia ;:215 Im się dłużej czeka na kwiaty, tym większa satysfakcja. :)
Zaskoczył mnie celebensis, nie sądziłem że taka mała (młoda) roślina może zakwitnąć.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Śliczności pokazałaś ;:138 Dzieło drugiego planu - boskie ;:306

Podoba mi się Phal. equestris, a gigant na pewno odbuduje się-jest śliczny ;:167
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu Szafirek na pierwszym miejscu jest mega.
Rozbawiły mnie te rogi z zapowiedzi kwitnienia.

Phal.LD's Bear King ładnie przyrasta ciekawe w jakiej wersji kolorystyczne3j zakwitnie.

Equestris o tak na niego zawsze można liczyć :)

Rodzime storczyki piękne szkoda że takich miejsc jest bardzo mało.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Zawsze jak podglądam Twoje kwitnienia,zbieram zęby z podłogi,ależ nacieszyłam oczy ,szczególnie equestrisem -moje marzenie,mam nadzieje że mój apari kiedyś też tak bujnie zakwitnie i wytworzy taką rodzinkę :roll:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kochani, dziękuję za wszystkie odwiedziny i komentarze, bo one zawsze zachęcają do dalszych prezentacji ;:4

Wyjechałam na urlop zostawiając z żalem malusieńkie pączki Phal. celebensis. Nie wiem co zastanę po powrocie ??? :|

Póki co aktualizuję to co zostawiłam kwitnące w domu i zapomniana z poprzedniej prezentacji czerwona katleja NN:

Obrazek

Cattleya mossiae - jeden kwiat po tym, jak w ub.latach było kolejno 2, 4, 6, i 8 w 2018 r. Penie odpoczywa

Obrazek

Dendrobium harveyanum
, to info dla Kasi74 - zakwitło 8 kwiatami po trzech miesiącach od poprzedniego kwitnienia
na tej samej psb:

Obrazek

Phal. speciosa, dla przypomnienia kwitnienie kwietniowe i niemal jednokolorowe aktualne:

Obrazek

Obrazek Obrazek

Phal. Equestris alba i jego mikro-keiki. Korzonki dłuższe od mini listków:


Obrazek

Obrazek

Phal.Yin's Black Eagle - pachnący

Obrazek

I moja hodowla "kurczaków".

Phal. I-Hsin Cutie Honey

Obrazek

Obrazek

Phal. Happy Fang Sir

Obrazek

Obrazek

Wszystkie żółtaski pięęęknie pachną ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne te żółtaski. Wypoczywaj :wit
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu
Zółtasy dla mnie wszystko inne bija na głowę , super obfite kwitnienie i piękne energetyczne kolory.
Phal. Happy Fang Sir kontrastowa warżka dla mnie nr 1.

Czerwona katleja to coś coś co za mną chodzi od dawna, jest piękna.

Mossiae co tu dużo mówić mnie by nawet jeden kwiat by bardzo cieszył gdybym uprzednio swojej nie ubiła.
Zmobilizuje się i za rok nas oczaruje znowu 6 lub 8 kwiatami. Wygląda jak dama.

Moje harveyanum tez ma 2 pędy kwiatowe ale na starych jeszcze nigdy nie kwitło. Lubię te rozczochrańce.

Asiu czy moje skromna prośba na keiki e.alba u Ciebie jest zapisana ;:168 bo jak nie to ponownie proszę.

Moja speciosa kwitła jak Twoja kwietniowa , ale obie wersje mi się podobają,

Udanego urlopu, dużo ;:3 i do zobaczenia ;:304
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Justynko odpoczywam, a storczykom, które zostały w domu przyda się być może urlop ode mnie.
Przydałoby się jakieś miłe niespodzianki zastać po powrocie.. chyba się rozmarzyłam ;:130

Mireczko, te żółte nie tylko bogato kwitną, ale jeszcze pachną - każdy trochę odmiennie, ale
zapach zbliżony do frezji.
Czerwona katlejka z ubiegłorocznej wystawy we Wrocławiu. Tamto kwitnienie miało kilka kwiatów peloric,
a to - wszystkie normalne. Chętnie wydaje młode przyrosty.

Będę 'pasła' dla Ciebie keiki Phal.equestris alba. Pewnie to jednak dłużej potrwa, bo jakoś nietypowo rosną.
Listeczki mają po ok. 0.5 - 2 cm, a korzonki ponad 6. Musimy być cierpliwe ;:170

Do zobaczenia ;:100 :heja :heja
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Piękne te Twoje kwitnienia.
Kolorowo u ciebie jak w kalejdoskopie.
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Ale dałaś mi po oczach rano tymi kwitnieniami, aż w ciągu dnia parę razy zaglądałam, żeby nacieszyć oczy.

Czerwona katleya ma przepiękny kolor, zaś jak pisała Mirka żółte Phalaenopsis kurczaki przebiły wszystko ;:63 Phal. Happy Fang Sir po prostu muszę go mieć. Te kolory ;:167 ta obfitość kwietnia ;:167 dawno żaden Phalaenopsis mnie tak nie ruszył. Wpisuję go na moją listę chciejstw ;:167 nawet znalazłam go w ofercie storczyków na zamówienie w SO ;:215 cena dość duża :shock: czekam też na nazwę drugiego, bo też jest piękny

Piękny również equestris alba, ale zarazem trochę mi smutno na jego widok :( miałam takiego, ale przyjechał do mnie z dziwną zmianą na trzonie. Długo nic złego się z tym nie działo i niestety tej wiosny ostatecznie musiałam się poddać w walce o niego ;:145
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”