Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu dosyć długo rozmawiałyśmy po Twoim przyjeździe z Drena i nie mogę sobie wybaczyć, że jakoś do końca nie skupiłam się na Twoich zakupach :oops: , które są fantastyczne. Robienie listy na wyjazd do takiego miejsca trochę mija się z celem, chyba że ma się wcześniej zamówione już egzemplarze u konkretnego sprzedawcy. Różnica jest tak, że lista powstaje wcześniej :lol: . Ciekawa jestem, czy Sandra cieszyła się z zakupów, a Paweł koniecznie musi pochwalić się tym obiecującym kwitnieniem.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Lucynko, Sandra była bardzo zadowolona, tym bardziej, że dałam Jej możliwość wyboru ubarwienia spośród tych,
które kupiłam podwójnie dla nas i podarowałam jednego mojego.
Namawiam Ją na wystawę we Wrocławiu, bo nie była jeszcze na żadnej, a tam mamy dogodny dojazd pociągiem.
Mam nadzieję, że i Tobie się uda z nami spotkać :)

Co do katlei Pawła, namawiał mnie, żebym pozostawiła ją u mnie do momentu rozkwitu.
Podobno kwiat jest piękny - cytuję "zielonkawe, grube i wielkie kwiaty, długo kwitnie i pięknie pachnie"
Cud, miód, malina ;:215 Ale chyba byłabym 'wiśnia' gdybym ją zostawiła na ten moment u siebie :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mały dopisek
Nie wiem, czy Andrzej - andpia nas tu jeszcze podczytuje choć trochę ?
Jestem baaaardzo rozczarowana Andrzeju, że zamknąłeś swój wątek ogrodowy ;:144 ;:201
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Odnośnie Andrzeja to ja mu dziś napisze maila, że za nim tęsknimy :( pozwolę sobie zacytować Twoje słowa Asiu. Zagląda tutaj co jakiś czas i trzeba go jakoś zmobilizować do powrotu ;:145
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu
Wreszcie się doczłapałam .
Nie odniosłam się do wcześniejszych zdjęć , w natłoku spraw odkładałam na później a później była już wystawa i tak się rozeszło, a nie może tak być ,że nie pozachwycam się nad choćby lycaste aromatica którym sie zachwycam ala mnie ono jest takie trochę nieziemskie, nagość połączona z pięknem kwiatów tak je odbieram.

Phal stuartiana jeżeli pamiętasz to na wystawie sobie kupiłam bo zawsze było ono moim marzeniem podobnie jak var nobilis która Tobie się nie podoba :) Twoja jest ładna rozrośnięta i ma sporo kwiatów moja to maluszek.

Teraz wystawa .... Piękne zakupy zrobiłaś dla siebie i reszty. Bardzo podoba mi się biała Cattleya oraz Phal. Yaphon Batman x Lioulin ale w tej wersji bardziej czerwonej , wróciłyśmy nawet z Kasia na poszukiwania ale były tylko za 35 E więc zrezygnowałam.
Phal. Sogo Spot (Super Stupid x Gigantea) tez miałam w ręku i chciałam kupić ale miałam wrażenie że na liściach pod światło miały malutkie plamki podobne do tych na szafirku od Ciebie i odłożyłam.
Sedirea piękna , już niedługo będziesz mogła się cieszyć pięknem jej kwiatów i zapachu moja od Ciebie ładnie przyrasta ;:180


Sarcochilus jest super ja prawdopodobnie go przeoczyłam bo w przeciwnym wypadku pewnie tez bym kupiła.

Dziękuję Ci za chwile spędzone na wystawie ;:168
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Kochani, mała relacja z Wystawy w Sosnowcu w dziale Orchidarium.

Tym razem - mając godzinę czas - jechałam tam z misją dostarczenia Pawłowi katlejki z Drezna, odebrania zakupionego
przez Sandrę storczyka ze stoiska Orchi4U i oczywiście obejrzenia Ekspozycji, którą zawsze oglądam z sentymentem
w niepowtarzalnym klimacie sosnowieckiego Egzotarium.
Nie wiem jak będzie tam w przyszłym roku, bo Egzotarium czeka generalny remont i przebudowa.

Katlejka dla Pawła nie zdążyła u mnie otworzyć kwiatów (choć na to liczyłam ;:183 )
Oddałam ją w takim stanie:

Obrazek

A storczyk dla Sandry to Phal. summer love jia ho:

Obrazek

Ponieważ moje zasoby pieniężne na wyczerpaniu po wystawie drezdeńskiej, to pozwoliłam sobie na dwa storczyki
(niekwitnące, żeby było taniej):
1. Phal.Yin's Black Eagle (z zaczątkiem pędu)

Obrazek

2. Phal. LD's Bear King RK4 (pęd po przekwitnięciu, roślina ładna, ale mała i b.marne korzenie - ciekawe
czy nie zacznę od reanimacji ??)

Obrazek

Obrazek

A teraz o naszej Dobrej Wróżce - Mireczce ;:168

Otóż, moja początkująca Sandra dostała od Mirki paczkę z różnymi roślinami. Na pewno przejdzie dzięki temu
przyspieszony kurs (z różnymi rodzajami roślin i podłoża) ;:208
Mireczka nie byłaby sobą, gdyby nie wsadziła do paczki również niespodzianki dla mnie:

Obrazek

Obrazek

Niespodzianka cudowna :!: I jaka wiara we mnie, której padły już w różnym czasie 3 Mini Marki !
Obie mamy tym razem spróbować w keramzytowych kulkach w hydro.
Napisz Mireczko, jak mam się za to zabrać ? Jak Ty przestawiasz swojego MM z kory do kulek ?

I trochę aktualności. Wyjaśniła się zagadka z moją Phal. tetraspis f. imperatrix 'Red' Zaakceptowałam ją :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na kolejnych pędach kwitnie Dendrobium harveyanum (poprzedni już przekwitł)

Obrazek

Zakwitła wystawowa Phal. sedirea Japonica (pęd był podpięty, ale bardziej podoba mi się puszczony luźno, jak u Marty)

Obrazek

Phal. Green Star x Yin s Green Jewel Golden Acclaim - starszy kwiat przekwitł zmieniając ubarwienie na żółto
a nowy świeżutko zielony i pachnie jeszcze ładniej niż 'sedirea japonica'

Obrazek

Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu przepiękne kwitnienia pokazałaś :shock: ;:167 . Bardzo interesujący storczyk Twojej Sandry, nowe nabytki także. Niestety nie mam dobrego zdania o roślinach, które oferują nam w sphagnum. Wiem, że czasem nie ma wyboru, jeżeli nam na czyś bardzo zależy. W takich doniczkach mech jest zbity jak cegła, niezbyt często zdarza się, aby roślina wyszła bez szwanku z takiego podłoża. Widać to bardzo wybitnie Asiu w przypadku twojego nabytku. Jedyna rada, przesadzać zaraz po zakupie, jak postoi dłużej, to pozostaje tylko reanimacja :evil: .

Prezenty od kochanej Mireczki wspaniałe, życzę Sandrze samych wspaniałych kwitnień, bo wsparcia już nie muszę, ma je w Twojej postaci Asiu. Mam podobne doświadczenia z Mini Markiem i uważam, że to bardzo kapryśna roślina.
Sedirea japonica, czy raczej teraz już Phalaenopsis japonica ma cudne kwiaty, sam zapach wspaniały i to oczywiście potwierdzam :D (zdjęcia mojej w aparacie, może zdążę ją pokazać, zanim przekwitnie :oops: ), moje Dendrobium harveyanum w tym roku nie zakwitło, ale cieszę się, że chociaż żyje, bo zostało wyciągnięte właśnie z takiej cegły. Kwiaty niezmiennie kojarzą mi się z kurczaczkami, czyli temat na czasie :lol: . Co do tetraspisa, ciesz się Asiu, że nie zrobił Ci takiego psikusa jak mój C1. Zakwitł sobie wyłącznie na biało :? . Co by nie napisać, wspaniałe kwitnienia Asiu, ciesz nasze oczy dalej, bo z pewnością wiele masz jeszcze w zanadrzu 8-) .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu nie wiem co pierwsze chwalić. Nowości obie bardzo mi się podobają.
Może to głupie pytanie ale zadam je. Z Twoich wpisów wnioskuję że Sandra to Twoja rodzina, ale czemu ona nam nie pokazuje swoich kwitnień, sporo ma ładnych roślin z tego co zdążyłam się zorientować.
Sedirea japonica też mi się bardzo podoba, nie wiem dlaczego nie zakupiłam jej w Dreźnie, chyba wszystko przez te moje przeziębienie i miałam zaćmienie umysłu.
Co do prezentu od Mireczki to muszę napisać że wcale mnie nie dziwi że dostałaś Asiu tego MM . Toż to cała Mireczka, czasem to się zastanawiam jak ona to robi że wciąż coś dzieli. Te kwiaty jej się chyba mnożą w nocy :;230
Tetraspis bardzo ładny, lubie jego kwiaty choć to chyba speciosa a nie f. imperatrix Red. Trzeba poczekać na typowo letnie kwitnienie gdyż wtedy kwiat może być inaczej wybarwiony.
Ostatnio mało słońca było.
No i ostatnia perełka czyli phal. green star x Yin s green Jewel Golden Acclain, to też zdaje się nowość z Drezna i też jej nie kupiłam ;:219 bo albo w tym ciemnym świetle jej nie zauważyłam albo już jej nie było.
Nic to, przecież trzeba mieć jakieś chciejstwa. ;:224
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Hej Asiu!

Cieszę się, że Wystawa się podobała i zakupy udane.

Twój podarunek zakwitł w niedzielę po południu, a to zdjęcie z dzisiaj:

Obrazek

Jeszcze raz Ci dziękuję, jest piękna, wielka i zdrowa i będzie rosła w przeciwnych kierunkach (wiadro po śledziach jest jakby co przygotowane) i jestem bardzo z niej zadowolony, mimo iż nie jest to ta, którą kiedyś miałem. Tamta to była Blc. Greenwich 'Elmhurst' , a ta jest Rlc. Greenwich 'Elmhurt'. Zauważyłem różnicę, jak ją wprowadzałem do rejestru. Uśmiałem się, że w Chinach już nawet storczyki podrabiają ;:306 , pewnie już ciuchy czy telefony się nie opłaca..
Różnica była i w pokroju rośliny, bo tamta wytwarzała po dwa liście na psb i pęd szedł bez pochewki, i kwiaty miała większe, bardziej żółtawe niż zielone, a na warżce mniej fioletowej szminki. Za to ta ma cudny i soczysty limonkowy kolor!
Marzenie dalej aktualne, więc przy następnych wystawach i zakupach miej mnie wciąż na uwadze. Dziękuję! ;:196 ;:168 ;:167
Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Nooo widzę Asiu że Ty bardzo wystawowa się ostatnio zrobiłaś ;:63 widać wiosna ;:138 rozumiem że Wrocław też na Ciebie czeka ;:138

Wszystkie kwitnienia piękne. Jak zawsze podziwiam Dendrobium harveyanum - moje jeszcze malutkie, więc sobie poczekam na kwiaty. Ale u Ciebie świątecznie. Twoje "kurczaczki" pewnie będą cieszyć oko w święta a nie jak moje "jajeczka" ;:333

Phalaenopsis Green Star x Yin s Green Jewel Golden Acclaim pachnie piękniej niż japonica ;:oj musisz mi jej zapach wysłać na PW ;:306 kolorek niczego sobie ;:138

No i widzę, że Phal. tetraspis f. imperatrix 'Red' takie słabo "Red"... Szoda ;:218
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Lucynko, doceniam Twoje odwiedziny, wiedząc jak bardzo jesteś zapracowana i obciążona obowiązkami ;:196

Wyciągnęłam biednego "bear king'a" z tego klocka sphagnum i okazało się, że to klocek w jeszcze twardszym klocku.
Tak więc jedyny ratunek - jak powiedziałaś to jak najszybciej przesadzić. Dużo wycięłam, a to co zostało jest marne, ale nie
beznadziejne. Ze 3 aktywne stożki wzrostu. Póki co czeka bez podłoża na jutrzejszy dzień, czyli na czas właścicielki.

Twoje D.harveyanum na pewno kiedyś zakwitnie. Ono jak już zacznie, to potem kwitnie regularnie w swoim sezonie.


Kasiu, tak tak, Sandra to moja rodzina. Już Mireczka mnie pytała, dlaczego Ona nie pisze na Forum :)
Już rozmawiałam z Nią o tym. Sandra wsiąkła na całego i wciąż podsyła mi na tel. do oglądania różne ciekawe storczyki.
Na razie ma małe, żywiołowe dziecko i tu jest problem braku czasu. Może w przyszłości do nas zawita :wink:

Kasiu, co do mojego tetraspisa, to ja to samo pomyślałam. To nie jest żaden "f. imperatrix Red". Speciosa jak nic.
Nawet nie ma co czekać na słoneczko. Wielki z niego delikates, bo zanim te 2 pąki rozwinęły się, to ze 3 zdążył stracić...
A zakupy w Dreźnie to amok do kwadratu, nawet przeziębienia nie trzeba, żeby być zamroczonym ;:306


Pawle, dzięki wielkie za fotkę - doczekałam się w końcu, żeby zobaczyć kwiaty.
Piękne są i w kształcie i kolorystyce. Bardzo lubię te delikatne pofalowania na płatkach.
Rozśmieszyłeś mnie określeniem 'podarunek' - za który sobie zapłaciłeś :D
Te różnice w nazewnictwie, skojarzyły mi się z innymi np. z nazwą Adidas i Adidos ;:306
Mam nadzieję, że u Twojej katlejki nie będzie to różnica w jakości. Nic nie napisałeś o zapachu, więc ta pewnie nie pachnie.
A może masz jakieś zdjęcie tamtego kwitnienia ?

Jak Twoje samopoczucie po Wystawie ? Prelekcje były ciekawe ?
W sumie to domyślam się, że jesteś wykończony jako współorganizator.
Nie wiem co trudniejsze - tworzenie ekspozycji, czy jej sprzątanie ???


Marto, oczywiście, ze Wrocław na mnie czeka ;:215 Obiecałam Sandrze, że Jej pokażę (sama pewnie będę
biegać za małym brzdącem, żeby Ona mogła coś obejrzeć). No i Lucynka obiecała przyjechać :heja
Niestety ja będę musiała wrócić do pracy, więc czasu jak na lekarstwo...

Coś czuję, że Wy obie z Lucynka w przyszłym roku pokażecie swoje dendro-harveyanowe kurczaki ;:65
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu!

Dokopałem się i nawet zdziwiłem, bo widać na starość pamięć zawodzi, bo mój "łorginoł" dwoma kwiatami nawet kwitł w kwietniu 2011r. Skala i kolorystyka oczywiście nie zachowana, ale trochę widać, że ma bardziej zaokrąglone płatki.

Obrazek

Nowa "Dolcze end Banana" pachnie! I to nawet podobnie, bo też cytrynami/limonkami, ale raczej jest to zapach aromatu do ciasta, nie prawdziwego owocu :) - podróba jak nic! ;:306

A po wystawie, jak zwykle, trzeba przede wszystkim odespać ile się da jak najszybciej. Niestety, prelekcje miał tylko Kamil od owadożerów, głównie dla dzieci i zaciągniętych przez nich rodziców, bo chętnych nie było na resztę. To specyfika Sosnowca:
" Jaka wystawa? TO (czyt. kiermasz) NIE JEST WYSTAWA??? Tam (czyt. ekspozycja) też coś jest? Naprawdę?? " Oczywiście stali bywalcy tacy nie są :). Za późno też program był ogłoszony i może mało widoczny - poprawimy się na przyszłość.
Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Witaj Asiu!
Tak tylko wpadam się przywitać przy okazji wizyty na forum- widzę, że wciąż jesteś forumową liderką- na samej górze listy :wink:

Twoje kwiatki już tylko podziwiam w ciszy; tak bardzo wypadłam z tematu, że strach się odezwać.
Ale czasem zaglądam, sentyment został...

Pozdrowienia! :-)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”