Storczykowe love

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Witam Klaudia w wątku :)
Z góry przepraszam, bo dawno nie pisałam, ale nie miałam komputera przez ponad dwa tygodnie, dysk mi padł! A wraz z nim wszystkie zdjęcia, dane :cry: mam nadzieję, że da się to jakoś odzyskać :cry: :cry: :cry: :?:
W ramach rekompensaty wrzucam kilka nowych fotek, zapraszam do oglądania! :uszy
Obrazek Obrazek a tutaj moje nowe maleństwo Marysia! :) Zauroczyła mnie podczas wybierania prezentu dla przyjaciółki na giełdzie kwiatów! Polecam wszystkim gorąco, można tam znaleźć wszystkie gatunki storczyków, z na prawdę nie wielkie pieniądze, przyjaciółce kupiłam storczyka z 3 gałązkami za jedyne 25 PLN, a mój kosztował 18! Niewiarygodne, a są przecudowne, tfu tfu oby się trzymał i rósł do góry! ;:65
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek A tutaj zwariowany różowy, nie wiem już jak go przypinać, rozrósł się ostatnio bardzo, ale pozostaje tylko się cieszyć! Odwdzięczył się bardzo za moją prace nad nim ostatnio! :heja
Obrazek Obrazek Żółto-różowy tez nie próżnuje, nowe listki i to dwa jakie już duże, kwiatków ma mało, ale dziś dojrzałam, że zaczyna wychodzić nowy PĘDZIK! ;:138
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek i na deser, dwa kochanki, zauważyłam, że bardzo dobrze im obok siebie, podczas zmiany miejsca, biały zdychał, jednak obok różowego wypuścił nowego listka! ;:136 Dobre ziomki! ;:63
i to na tyle, mam nadzieję, że jest co oglądać, za jakiś czas znowu się pojawię i wrzucę coś nowego! 9 lipca, są imieniny, a więc będzie kilka nowych dzieciaczków do kolekcji! ;:138
Pozdrawiam dziewczyny! :uszy
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe love

Post »

Ale piękne kolory i ta mnogość pączków, będzie cudnie ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe love

Post »

:wit Ale piękny ten kochanek białaska, taka różowa pantera :wink:
Sukcesy widzę duże ;:138 gratulacje i oby tak dalej :wink:
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Dzięki Justuś i Klaudio za miłe słowo! :) Cieszą się oczka, na widok takich pociech! ;:65
Już jutro jadę na giełdę! Mam nadzieję, że wrócę z niespodzianką :heja Od razu wrzucę fotki! :)
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowe love

Post »

Pięknie i ta ilość pączków - super
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe love

Post »

Na pewno coś ze sobą przyciągniesz :heja
Czekamy na fotki 8-)
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Moniu, Rysiu dzięki za miłe słowo! :) A dla umilenia chwilki wrzucam zdjęcia z dziś! Oczywiście moja wizyta na giełdzie nie mogła zakończyć się wyjściem bez niczego :heja

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
a tutaj moje nowe maleństwo, jeszcze bezimienne, w zasadzie to nie tylko on mi się podobał, ale większość! Szkoda, że one są takie drogie :(

Obrazek Obrazek
;:3 Białasek, ah ten białasek! Te pączki jutro już się rozwiną, a na resztę czekam cierpliwie, jeszcze tyle ich ma ;:65

Obrazek Marysia szaleje, czekam cierpliwie na nową łodygę! ;:65

Obrazek Obrazek Obrazek
Mój najstarszy najbardziej ukochany, stary różowy! ;:167 On jak zawsze, na początek oaza spokoju, a po jakimś czasie, bach tyle pączków! ;:170

Obrazek Obrazek

a ten będzie prezentem, też jest śliczniutki i chętnie bym go zostawiła, no ale niedługo całe szczęście 9 lipca! ;:65

mam nadzieję, że nie zanudzam Was tymi fotkami, miłego oglądania i do zobaczenia wkrótce! :wit :uszy
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Widzę, że u mnie entuzjazm nie może trwać zbyt długo... u Cezara (zółto-różowego) zaobserwowałam, białe robaszki, chude, małe, przeźroczysto białe! Co to? Czy one są szkodnikami? Czy po prostu żyją sobie w korze? Martwi mnie to... Bo tylko u niego to jest... A jeżeli u innych też są głęboko w korze? Dlaczego one tam są...? Kurczę no! :( :cry: POMOCY DZIEWCZYNY! :(
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe love

Post »

Nie pomogę Ci bo ja póki co zajmowałam się tylko wełnowcami :?
Piękne okazy, masa pąków :wink:
mówisz, że drogo na giełdzie ? też się wybieram chociaż nigdy tam nie byłam i nastawiłam się na coś taniego :D
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe love

Post »

Piękne egzemplarze Masz w swojej kolekcji ;:108
A robaczki hmm..chyba u każdego storczykomaniaka są. Gdy jest ich dużo, wtedy trzeba zacząć się martwić. Ja bym wymieniła podłoże storczyka. A samego storczyka wymoczyła w wodzie z dodatkiem środka owadobójczego.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Klaudio na giełdzie jak wszędzie są zróżnicowane ceny, u jednych z 3 gałązkami kupiłaś za 25 PLN u drugich za taką sama cenę z 2 tylko gałązkami, wszystko zależy też od stanu storczyka, jego liści, korzeni, wysokości, no i przede wszystkim kwiatów, czy są drobne czy nie. Ja jestem ze swojego zakupu bardzo zadowolona, ale jak na studentkę przyznam, że 25 PLN na miesiąc, które ubywa z mojego portfela na kwiatka, to nie mało, biorąc pod uwagę te wszystkie wydatki :(

Justynko dzięki wielkie! Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła się pochwalić większą ilością pąków i kwiatów! :) Martwi mnie to, bo ziemie wymieniałam jakieś 2 tygodnie temu, myślę, że ostatnio za długo go moczyłam, bo chyba godzinę tam stał i to może być przyczyną, ale jak tylko zaobserwuję kolejnego robaka to wybieram się do ogrodniczego! A jak te robaszki się nazywają? Żebym mogła powiedzieć chociaż nazwę... bo wiadomo, robaków jest wiele :(
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Storczykowe love

Post »

Robaczki raczej nie pojawiły się od zbyt długiego czasu namaczania. Moje ćmówki nieraz i po kilka godzin stoją w wodzie, a mimo to nic nie ma...

Słyszałam gdzieś o metodzie wody czosnkowej, ale to musiałaby Ci Lucynka (lucynaf) wytłumaczyć, bo ja nigdy jeszcze nie stosowałam...

Nowość piękna :)
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczykowe love

Post »

Co do ceny to się zdecydowanie zgodzę, ponieważ też jestem studentką :roll: Pomyśl co dopiero będzie.... teraz kupujemy tylko hybrydki :wink:
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”