Storczykowe love

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Storczykowe love

Post »

Ja tak samo i odradzam w przyszłości zakup tego podłoża, lepiej zainwestować w lepsze, w tym podłożu korzenie szybko gniją, podłoże długo przesycha
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Dzięki wielkie za porady, za pół roku je wszystkie przesadzę i wtedy kupię grubszą korę :)
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Migrenqa
500p
500p
Posty: 517
Od: 2 lut 2010, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Storczykowe love

Post »

Za pół roku możesz nie mieć czego przesadzać :( Chyba że wyczujesz podłoże i będziesz bacznie obserwować kwiatka.
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

:( zmartwiłam się teraz, to jutro czeka mnie podróż do ogrodniczego ... :(
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Migrenqa
500p
500p
Posty: 517
Od: 2 lut 2010, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Storczykowe love

Post »

Samo podłoże nie jest złe, tylko nie nadaje się do storczyków o grubych korzeniach jak falenopsis. Ja takie drobniejsze podłoże stosuję do Dendrobiów i nie narzekają.
Pozdrawiam Agnieszka
Migrenqa
500p
500p
Posty: 517
Od: 2 lut 2010, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Storczykowe love

Post »

Bo to jest dobre podłoże te z OG. Używam go do falków i jest cacy. Jeśli masz Leroy Marlin w pobliżu to tam możesz kupić.
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Migrenqa: Dzięki za pomoc :)
rysia13: I Tobie również :)

jutro rano zasuwam do Leroy ;)
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe love

Post »

Tego drobnego nie Wyrzucaj. Ja też go używam na przykład do cambrii i miltonii.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Drogie panie! Rady wzięte do serca, porządki ze storczykami zakończone :D Niech teraz rosną do góry, już dziś zaobserwowałam, że mój różowy jasny wypuszcza (chyba w ramach rekompensaty) nową gałązkę, już widać, że ma pączki :heja niedługo będzie, co podziwiać :tan Jak byłam wczoraj w sklepie to widziałam, nowe doniczki do storczyków, według mnie jedyną ich wadą jest to, że nie mają dziurek od spodu, widziałyście je może? Co o nich sądzicie? W Leroy są różne kolory dostępne, ale bałam się zaryzykować, no bo jak nawet wstawiać go do wody? Może to tylko ozdobne, żeby włożyć doniczkę w doniczkę ... :idea: Biały dostał jakiegoś wiosennego szaleństwa, już niedługo wrzucę zdjęcia, wypuścił 10 gałązek, jeżeli tylko wszystko pójdzie dobrze, to będzie oblep kwiatków ;:65 :tan ;:108
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Przepraszam z góry wszystkich, ale u mnie ciężko praca, praca, praca, po pracy ogródek, zakupy, nie miałam czasu na nic, nawet żeby wejść na forum :( Ale już się poprawiam, niestety mam złe wieści, po 1. Mój biały zachorował, jego kwiaty, a w zasadzie pączki żółkną, nie wszystkie tylko niektóre ... wstawiam foto, może coś poradzicie! :cry:
tak wyglądał: Obrazek
tak wygląda: Obrazek Obrazek
A liście wyglądają tak :(
Obrazek
nie wiem, co mu tak zaszkodziło, bo nie stoi w słońcu, mam nadzieję, że ślimaków żadnych nie ma, sprawdzałam NIE MA! Uff, ale proszę o pomoc, bo aż mi szklanki w oczach stanęły, tyle pączków, a tu takie coś :(
Obrazek BIAŁY PROSI O POMOC !! :cry:

Zaś różowy świętuje:
Obrazek
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczykowe love

Post »

Co do podłoża ja używam substrala..
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Storczykowe love

Post »

Dziękuję Rysiu bardzo, wczoraj kupiłam w ogrodniczym właśnie preparat do grzybów, zobaczymy poobserwuję go trochę, jak tylko będzie się coś działo, będę pisała! A w najbliższym czasie zrobię zdjęcia reszcie, która kwitnie jak szalona :tan :) Pozdrawiam !! :heja :uszy
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Artexo
50p
50p
Posty: 72
Od: 7 kwie 2010, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Storczykowe love

Post »

Piękne storczyki :D Co do pąków to czasami nawet gdy dzień jest długi zdarza się że pączki zasychają zazwyczaj dlatego że roślina za bardzo się wysila bo jak wcześniej pisałaś twój biały wypuścił 10 gałązek. Mój różowy wypuścił około 35 pąków i też około 6 uschło.
A co do podłoża jak masz dobrą ręke to w każdym Ci urośnie chociaż grube jest na pewno lepsze. Ja dla swoich sam przygotowuje podłoże z kory obłupanej z drzewa, które tata przywozi z lau i dodatku styropianu ;:65 Wiem wiem na pewno nie jedna osoba by mnie za to skrytykowała :oops: ale moje rośliny bardzo ladnie w nim rosną i kwitną i nie musze wydawać pieniędzy na podłoże ze sklepu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”