Żabi parapecik:) cz. II

Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

DZIĘKUJĘ WAM KOCHANI ZA ODWIEDZINY I ZAPRASZAM JAK NAJCZĘŚCIEJ!!!
Choć mnie na forum ostatnio to jak na lekarstwo..... wybaczycie mi to ,prawda? ;:79

Arletko nie pomyliłam się i podałam prawidłową kolejność Masdevalli :) M. sprucei to kompletna malizna - razem z doniczką mierzy tyle co mój kciuk :D No może tyciu jest większa, ale naprawdę to malutka roślina. Polecam do upychania "szpar" między doniczkami :D

Kasiu to moja ostatnia próba z M. sprucei. Jak wiesz tamta też mi padła i to o wiele prędzej niż Tobie. Zobaczymy jak to będzie z tym okazem. na razie ODPUKAĆ ma się nawet dobrze i puszcza przyrost :)

Dziś pokażę Wam mojego wariata - Phal Mini Mark. Puszcza trzy pędy :) Prawda, że cudownie?? :tan

Obrazek

No i obiecana dawno dawno temu - Ascocentrum miniatum. Ma chyba z 6 keików :D Ciężko się dopatrzyć ile jest roślin , bo ogólnie roślinka jest bardzo gęsta. Lecz jest problem.... po wypakowaniu jej korzenie był suche na wiór!!!! Widać nawet na zdjęciu, że prawie wszystkie są....brązowe. Mocze, zraszam i nic.... Poradźcie mi BŁAGAM co mam zrobić by puściła nowe soczyste korzonki. Zależy mi na tej roślinie!!!

Obrazek


A poza tym szykuje się do kwitnienia lub częściowo kwitnie:
1 Cambria
1 Dendrobium phalaenopsis
12 Phalaenopsisów z czego kilka ma po 2 pędy :)
No i CHYBA Phal. lueddermaniana ruszyła w końcu ze starym pędem.


Na koniec jedna ale WAŻNA wiadomość. Chciałabym tu z całego serca podziękować TOBIE ASIU/JOANE za otrzymane miesiąc temu storczyki. Gdyby nie Twoje wspaniałe zapakowanie - byłoby po nich. Wiesz jak się krzątały po poczcie polskiej i jak długo leżały w ciemności i o "suchym pysku". I niewiadomo jeszcze jak paczka była traktowana - mam na myśli rzucanie,przygniatanie itd. DZIĘKUJĘ TOBIE ASIU ZA WSPANIAŁĄ PRZESYŁKĘ I ZA WSZYSTKO O CZYM TY DOBRZE WIESZ:-) Jesteś SUPER Forumowa Koleżanka!!! :) ;:4
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniko a może spróbuj do wazonu na dno nalać trochę wody, ale tak by korzenie nie mogły być w niej zanurzone, ja w ten sposób potraktowałam swoja vandę, która też miała takie suche korzenie, a teraz ma już masę przedłużeń pięknych zdrowiutkich. Niektóre mają już po parę centymetrów długości.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniu MM się rozszalał ale to cudownie z jego strony :tan a ascocentrum miniatum - mam pewien skuteczny sposób na ratowanie , wysyłam pw. Pozdrawiam
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Te Vandy wygladają całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Wow :D
Pieknie Ci zaszalał Mini Mark ;:138

A może Ascocentrum by spryskać żywą mikoryzą grzybową lub Asahisl? Piękna z niego roślina, więc powinna sobie poradzić z odbudową korzeni ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Ufffff... dłuuugo mnie nie było, lecz postanowiłam wrócić. Mam nadzieję, że zostanę ponownie przyjęta do wspaniałego storczykowego grona..
Na dobry początek pokażę Wam dwa cuda jakie u mnie kwitną: Angraecum scottianum i Angraecum didieri.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Zabka_Monis-Świetnie że wróciłaś do nas...Jeśli dobrze wnioskuje po nicku Monika tak ?Piękne i ciekawe storczyki pokazałaś.Pięknie rozpoczęłaś powrót.Zabieram się do przeglądania wątku :wink:

Pozdrawiam Mariusz3357
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Moniś ;:oj piękny come-back. Mam nadzieję, że choć od czasu do czasu będziesz tu wpadać. :roll:
Cudne kwitnienia, uwielbiam białe kwiatki. Pokazuj co tam się zmieniło u Twoich storczyków. ;:196
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Gratuluję,piękne kwitnienia ;:108
A.scottianum wygląda jak wnętrze egzotycznej muszli.Dobrze się złożyło,że obydwie rośliny zakwitły w tym samym czasie,można porównać obydwa gatunki.
Napisz proszę,jak udało Ci się doprowadzić je do kwitnienia.Szczególnie A.didieri, bardzo mnie to interesuje bo moje stoi jak zaklęte :( .
Martika
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Piękne cudeńka kwitną u ciebie. A jak z ich pielęgnacją? Jakie warunki hodowli im trzeba zapewnić:)?.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Haloooo czy ktoś jeszcze tutaj istnieje z moich dawnych storczykowych znajomych ? ;)
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Witaj.
Z dawnych nie wiem ale nowi na pewno się znajdą,
Grzegorz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Żabi parapecik:) cz. II

Post »

Helou Moniko nie wiem czy ja się zaliczam do Twoich dawnych znajomych, jeśli tak to ja tu wciąż jeszcze jestem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”