Skromny początek Eweli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
demonia
100p
100p
Posty: 159
Od: 30 wrz 2010, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Skromny początek Eweli

Post »

Witam wszystkich, którzy zachorowali na "storczykomanię" :) Od jakiegoś czasu obserwuję Wasze forum i zdjęcia Waszych piękności i chyba zostałam zarażona :D Nie mam aż tak wielkiej kolekcji jak większość z Was, dlatego z pewną taką nieśmiałością piszę, ale postanowiłam, że chociaż się przywitam i napiszę, że dzięki forum zapadłam na "storczykomanię" :D mimo, ze zaczęło się od jednego, kupionego na wyprzedaży w OBI.Weszłam na to forum, żeby poczytać o uprawie i jak obejrzałam te wszystkie śliczności to nie mogłam sobie odmówić zakupu kolejnych dwóch przy następnej okazji.W tej chwili mam ich 6 (a pierwszego kupiłam jakieś dwa tygodnie temu :D) w tym 5 falków i 1 cambrię...mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda mi się ich nie wykończyć i będzie im u mnie dobrze.Pozdrawiam Wszystkich gorąco :)
Ewelina
To mój pierwszy,od którego wszystko się zaczęło :D
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ewela
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Witam ziomalkę :wit
Piękny storczyk. Ma fajną kropkowaną warżkę.
empe88
200p
200p
Posty: 272
Od: 18 mar 2010, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZG

Re: Skromny początek Eweli

Post »

:wit Nie powiem, że kolekcja powiększy się w zastraszającym tempie, bo z nią juz się to dzieje :D Strach pomyśleć, co będzie jak będziesz zaglądać tu częściej ;-))
Magda
Awatar użytkownika
demonia
100p
100p
Posty: 159
Od: 30 wrz 2010, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Witam Was i oczywiście doskonale wiem o tym, ze nie skończy się na tych 6-ciu :) dlatego zamówiłam szerszy parapet do pokoju :D
Pozdrawiam, Ewela
efcia111
200p
200p
Posty: 282
Od: 3 cze 2010, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok Wrocławia

Re: Skromny początek Eweli

Post »

ooo i to jest prawidłowe posunięcie :D
Pozdrawiam, Ewa :)

Moje storczyki :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Bardzo ładny ten pierwszy Phalaenopsis, na pewno się na sześciu nie skończy :). Teraz jest tak duży wybór, że kolekcje powiększają się bardzo szybko.
Awatar użytkownika
demonia
100p
100p
Posty: 159
Od: 30 wrz 2010, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Skromny początek Eweli

Post »

:D bardzo dziękuję za powitanie... wiem, ze nie skończy się na sześciu, bo parapet jak przyślą, będzie dość pojemny :) muszę tylko odczekać trochę, żeby zobaczyć jak im u mnie jest, chociaż ciężko jest się powstrzymać od zakupu kolejnego na przecenie.
na razie mam problem z moim trzecim w kolejności zakupem - łaciaty falek, bo po wyjęciu z doniczki okazało się, że ma wszystkie zgniłe korzenie i musiałam je obciąć.Teraz się zastanawiam jak mu pomóc w wytworzeniu nowych korzeni.Czytałam, ze można go wsadzić w mieszankę piasku i kamieni i cały czas nawilżać.Mimo, ze nie ma korzeni to ma dwa pędy, na których widać zaczątki pączków, ale boję się, ze mogą się nie rozwinąć, a, że jestem początkującą miłośniczką to mam obawy, iż mogę go nie odratować, ale na pewno będę się stosować do Waszych rad.Pozdrawiam
Pozdrawiam, Ewela
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Żeby jakoś go odciążyć, powinnaś obciąć pędy, możesz spróbować wsadzić do wazonu, może się rozwiną. Szkoda kwiatów, ale najwazniejsze jest dobro rośliny, jeśli przezyje, jeszcze kiedyś zakwitnie. Odratowywanie jest ciężkie, bo nie każdy storczyk chce puścić nowe korzonki. Można spróbować posadzić go w keramzyt lub zostawić w normalnym podlożu, ale przykryć folią z dziurkami, może byc taka, w jakiej są Phal. w marketach.
Awatar użytkownika
demonia
100p
100p
Posty: 159
Od: 30 wrz 2010, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Skromny początek Eweli

Post »

W tej chwili wsadziłam go w normalne podłoże i przykryłam taką właśnie folią tylko nie wiedziałam, że muszą być w niej dziurki ( po bokach dostaje się powietrze, bo przełożyłam ją między pędami). Jak wrócę do domu, to porobię. Na wierzch położyłam keramzyt i staram się go nawadniać. Co do pędów...szkoda mi je obcinać, ale jeśli to ma być rzeczywiście obciążenie to raczej zastosuję się do rady i je obetnę. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Pozdrawiam, Ewela
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Dziurki moga być takie małe, np. możesz ponakłuwac folię patyczkiem, żeby storczyk miał trochę powietrza. jeśli nie ma korzeni, to na dnie podstawki spokojnie może stać woda, bo jak nie ma korzeni, to nie ma co zgnić, a woda "wyciąga" nowe korzonki.
Awatar użytkownika
demonia
100p
100p
Posty: 159
Od: 30 wrz 2010, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Nie ma to jak fachowe porady "zaprawionej w bojach" osoby :) Jak wrócę z pracy to na pewno wszystko zrobię jak trzeba. Z tą wodą na podstawce to już sama trochę wykombinowałam, że i tak nie ma co gnić :) a na razie podziwiam Pani okazy, bo to również dzięki nim się skusiłam na zakup mojego pierwszego storczyka, mimo że od paru lat "chorowałam" na te kwiaty, ale wtedy każdy mówił, ze one są bardzo trudne w pielęgnacji.
Pozdrawiam, Ewela
efcia111
200p
200p
Posty: 282
Od: 3 cze 2010, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok Wrocławia

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Mi do tej pory wszyscy to mówią i dziwią się, że mi rosną jak szalone :lol:
Pozdrawiam, Ewa :)

Moje storczyki :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Skromny początek Eweli

Post »

Większość storczyków wcale nie jest trudna :). Uprawa Phalaenopsis niewiele się różni od uprawy normalnych roślin. Są to bardzo przyjemne kwiaty. Jak już raz się zacznie, to ciężko przestać, tak bardzo storczyki wciągają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”