Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu jak patrze na takie fotki to mam grzeszne myśli ;:112
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Ja też u tego hodowcy mogłabym sumiennie odrabiać każdą vandę, nawet te do reanimacji :wink: :wink: :wink:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

No to się Asiu rozszalałaś z tymi fotkami :shock: Od hodowcy piękne i zazdroszczę takich miejsc ;:108
Ale mnie oczywiście najbardziej powaliło zdjęcie z masdevallią - przecudna i modelka i fotka ;:63
Asiu mam nadzieję, że jednak się odważysz wysiać masdevallie i będziemy mogli zobaczyć jak to się robi i jakie będziesz miała efekty - bardzo ciekawa sprawa ;:108

Oj, podkręciłaś ostatnio tempo ;:224
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

No i Dziewczyny...mam prawie zawał :D Co Zrobicie? :P :;230

Joane...ślicznie rośnie cymbidium. Ty Wiesz, że bardzo czekam na Twoje kwitnienie. Zwłaszcza, że moje, żólte też jakies "cosie" produkuje ;:224

Piękny pędzik na Zygopetalum i śliczna, półminiaturka...ale...masdevallia najpiękniejsza ;:138

A fotki od Hodowcy...dech zapierają <i chyba dlatego, na zawał zejdę dziś :;230 >
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Julitko, myśl co chcesz, ale sprawuj się grzecznie. :;230 :;230 :;230
dorotakol pisze: mogłabym sumiennie odrabiać każdą vandę, nawet te do reanimacji
W tym problem, że on ma mało Vand, a chętnych do odrabiania też pewnie pełno. :;230
kasiunieczka_32 pisze:Asiu mam nadzieję, że jednak się odważysz wysiać masdevallie i będziemy mogli zobaczyć jak to się robi i jakie będziesz miała efekty - bardzo ciekawa sprawa ;:108
Coraz częściej o tym myślę, i czytam ale zobaczymy. Muszę sobie jeszcze dać radę z maluchami z flaszki. :wink:

Myślę, że mi już całkiem na głowę padło, tylko storczyki widzę. ;:94
kasiunieczka_32 pisze:Oj, podkręciłaś ostatnio tempo
Ktoś narzekał, że za mało fotek wstawiam :;230 :;230
justus27 pisze:Ty Wiesz, że bardzo czekam na Twoje kwitnienie. Zwłaszcza, że moje, żólte też jakies "cosie" produkuje
Wiem i właśnie między innymi dla Ciebie tą fotkę zrobiłam.
A na ratunek przeciw zawałowy weź szybciutko coś. ;:108 ;:108

No i ostatnie fotki od hodowcy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu, piękne Twoje kwitnienia i torebki nasienne ;:138
Namawiam serdecznie do wysiania Masdevalli, będzie to ciekawy eksperyment, ale Ciebie jak i dla nas, odwiedzających Twój wątek ;:108
Czekam niecierpliwie na rozkwit Cymbidium i Zygopetalum.
Masdevallia Golden Tieger ma niesamowity kwiat, rzekłabym, że wręcz drapieżny ;:108

Fotki zrobione u hodowcy :shock: , faktycznie, od razu musiałam wziąć moje tabletki na serducho ;)
Dlaczego u nas nie ma takich hodowców ;:223
Przypuszczam, że niejedna osoba z naszego forum chętnie wybrała się do takiego na zakupy :)
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Niesamowita katleja...ale bujne kwitnienie :D

Zawalu nie mam, ale ciśnienie, przy takich fotorelacjach, na pewo poszło w górę ;:224
Na drugiej fotce, w białej doniczce, ten mniejszy fiolecik- to miniaturka jest?
Bardzo mi się spodobała :D ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu ta katleya jest cudowna i ile kwiatków ma ;:224 ;:224 Pięknie wyeksponowane storczyki a osłonki są w sferze moich marzeń :D
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
pani_storczyk
500p
500p
Posty: 778
Od: 15 mar 2010, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu wszystko pięknie wyeksponowane. Śliczna Cattleyka. Ale dookoła Ciebie pokusy i z tego co widzę to nie za dobrze sobie radzisz by im nie ulec :;230 :;230
Gdyby tak każdego dnia na drogę naszego bliźniego rzucali jeden kwiatek
, to drogi ziemi byłyby pełne radości.:)

Pozdrawiam Ania
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

justus27 pisze:Na drugiej fotce, w białej doniczce, ten mniejszy fiolecik- to miniaturka jest?
Justynko to normalny Phalaenopsis tylko z bardzo drobnymi kwiatuszkami i często się rozgałęziają.
Haim pisze:Namawiam serdecznie do wysiania Masdevalli, będzie to ciekawy eksperyment, ale Ciebie jak i dla nas, odwiedzających Twój wątek
Na razie jak się zorientowałam to zbyt duża inwestycja w sprzęt do tego potrzebny ale zobaczymy. Tych torebek jest więcej. Chyba na 4 Masdevalliach.
Haim pisze:Fotki zrobione u hodowcy :shock: , faktycznie, od razu musiałam wziąć moje tabletki na serducho
Asiu najciekawsze jest to, że obecnie kwitły najzwyklejsze hybrydy, ale zawsze fascynuje mnie ich wyeksponowanie. Dlatego lubię jeździć po różnych ogrodniczych i podglądać jak dekorują.
Venus9 pisze:Pięknie wyeksponowane storczyki a osłonki są w sferze moich marzeń
Też mi się podobają te białe ale nie ich cena.
Storczykowa pisze:A były jakieś botaniczne lub inne Phal. z gwiazdkowatymi kwiatami? (taki kształt jak np. amboinensis czy lea marie salazar).
Dusia były, bo to od tego hodowcy masz swoją hybrydę amboinensis.
Te fotki to tylko ze sklepu. A botaniki mają w szklarniach a tam nie robiłam fotek, ale się naoglądałam i nawąchałam. ;:224 ;:224
pani_storczyk pisze:Ale dookoła Ciebie pokusy i z tego co widzę to nie za dobrze sobie radzisz by im nie ulec
Aniu, wręcz przeciwnie ja umiem się bardzo dobrze oprzeć pokusie. B w innym razie to za każdym razem przywiozłabym z 10 a nie jednego. :;230 :;230
Ja raczej dużo się przyglądam jak oni pielęgnują storczyki i wypytuję się, o wszystko możliwe.

A teraz pochwalę się, że Restrepia brachypus którą dostałam w prezencie od Kasi, (kasiunieczka_32) przyjęła się i wypuściła nowy przyrost. Jak podrośnie to wstawię fotkę. :tan
Jeszcze raz dziękuję. ;:196
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu u Ciebie ostatnio wątek aż wrze! Tyle się dzieje, że zawrotu głowy można dostać . Zrobiło się tak kolorowo , kwitnąco i soczyście, że aż mi się te kolory udzielają spójrz: ;:31
No i jak przeczytałam te słowa:
Joane pisze: wręcz przeciwnie ja umiem się bardzo dobrze oprzeć pokusie. B w innym razie to za każdym razem przywiozłabym z 10 a nie jednego. :;230
to naprawdę pomyślałam , że jestem dzielna :) Ja bym się rzucała na co drugiego storczyka .
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Moniu, ja chyba też :;230
Jak byłam na wystawie w Łodzi i pierwszy raz widziałam te cudeńka na żywo, to jakbym była z dziczy wypuszczona, nie mogłam się zdecydować, co kupić, a finanse ograniczone.
Dobrze, że całej wypłaty nie wzięłam ;:224 :roll:
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Moniko, Asiu ten etap ja mam już za sobą. Jak pierwszy raz zajechałam do jednego hodowcy to też nie umiałam się pochamować. Wtedy to dużo kwitło i co jeden to piękniejszy. Wyszłam z całą paletą przekwitniętych i przecenionych. Tak było na początku za każdym razem. To samo na wystawie.

Ale im częściej tam jeździłam tym bardziej stałam się wybredna i opanowana. Wiele z mojej listy zostało skreślone bo na żywo mi się wcale nie podobały i na odwrót. ;:108

Kolejna sprawa to miejsce i czas potrzebny na ich pielęgnację. Inaczej się patrzy przy kilkudziesięciu a inaczej przy setkach. :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”