Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Zablokowany
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Arletko i wszyscy inni muszkieterzy, nie musicie przepraszać, wręcz przeciwnie poprawiliście mi bardzo humor.
Te o których pisałam pierwsze znajdziesz w moim poprzednim wątku.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

To i ja (jeden z muszkieterów) zgłaszam się do wątku i zaraz wydrukuję sobie listę tych Masdevalli :) Bardzo przyda mi się ta lista - dziękuję Asiu :) ;:196 Odwaliłaś kawał dobrej roboty :) Serduszko ;:167 na karcie jak najbardziej zasłużone ;:108 Ja bym tam nawet drugie Ci dorysowała :D

Cieszę się, że mieliśmy okazję poprawić Ci humor :D Wiedziałam , że krzywdy byś nam nie zrobiła za ten malutki chaos :D

ps. Czy mi się wydaje czy na forum nie przesunięto zegarka ? :P :P
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Joasiu wspaniałe kwitnienie i SUPER zdjęcia Masdevallii torta. Ujęcia kwiatu i pokazane szczegóły baaardzo ciekawe ;:215

A u Cymbidium to już raczej PĘD a nie "pędzik" :D Gratuluję ;:63
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu i ja przyszłam Cię przywitać w drugiej części wątku :wit
Wszystkie kwitnienia niesamowite, zresztą u Ciebie wszystkie storczyki są niesamowite, dla wielu z nas trudne do zdobycia a może i w uprawie :)
Cieszy mnie to, że u Ciebie w wątku zawsze można pooglądac jakieś ciekawostki a jeszcze kompozycje i wspaniałe osłonki, to istna rewelacja :)

Najnowsze Pahiopedilum eleganckie, mie pięknego dużego kwiatuszka.
Masdevallia torta niesamowita przez te swoje kreseczki, a w rozkwicie to czysta poezja ;:167
Dołączam się do podziękowań za listę Masdevalli nadających sie do uprawy parapetowej ;:196

Cymbidium równie cudny pęd posiada, czekam na kwitnienie ;:65

Pozdrawiam serdecznie :)
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

No to jeszcze ja,sprawca całego tego bałaganu,melduję się do raportu.
Oj,bałem się reprymendy! ;:109

Asiu,dziękuję ślicznie za listę,już wydrukowana i można zaczynać lekturę.

Muszkieterki,a może porównamy potem listy?tak za ,powiedzmy,miesiąc ;:109.Może dam hasło,ale już np u mnie,żeby nie nadużywać gościnności Joasi.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu m. torta ślicznie pokazałaś a pęd u cymbidium rośnie jak szalony :shock: Czy będzie tam więcej pąków, czy na tych czterech się kończy?
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Moniko, mam nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego dla siebie na tej liście.
Co do zegarka to mi się wydaje, że teraz pokazuje właściwą godzinę. Poprzednie pół roku pokazywał złą, bo nie był przestawiony na letni czas.
Art pisze:Ujęcia kwiatu i pokazane szczegóły baaardzo ciekawe
Bardzo się cieszę, że Ci się spodobało. Jeszcze musi rozdzielić się na końcu.
Haim pisze:Cieszy mnie to, że u Ciebie w wątku zawsze można pooglądac jakieś ciekawostki a jeszcze kompozycje i wspaniałe osłonki, to istna rewelacja
Ale mnie się buzia :oops: :oops: :oops:
Co do listy to mam nadzieję, że i ty znajdziesz coś dla siebie. Tym bardziej, że ta jedna u Ciebie też ładnie rośnie.
Henrykbb pisze:Oj,bałem się reprymendy!
Henryku, to ja się teraz Wam do czegoś przyznam. Zrobiłam listę, weszłam na forum aby Wam ją napisać a tam walka Muszkieterów. Zamiast wstawić listę czekałam dalszego rozwoju a przy tym tak się uśmiałam, że aż łzy poleciały i musiałam później wstawić.
Aby Wam tak szło też z uprawą. Myślę, że i ty coś znajdziesz z listy. ;:108
kasiunieczka_32 pisze:Czy będzie tam więcej pąków, czy na tych czterech się kończy
Wygląda na to, że te cztery.
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

A ja Wam jeszcze coś dodam do listy Masdevalli, tak walczę ze sobą, czy jej nie zamówić, ale postanowiłam sobie, ze jedyne pieniążi jakie wydam na storczyki(przy okazji podłoże i shagnum), to na wystawie :roll:

Ciepłolubna,Masdevallia rigens :wit

Asiu, ja mam od Ciebie M. machistrala i M. Shella mix.
Ta pierwsza na razie świetnie sobie radzi ale widzę i u tej drugiej zaczątek nowego przyrostu :tan
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Henryku przystaję na tę propozycję :D A zatem : szable w dłoń :;230 Za miesiąc musimy mieć już w miarę przystępną listę Masdevalli na parapecie , żeby wstydu nie było :lol: Ja na razie mam jedną z tych co Asia podała : Masd. constricta x kimballiana ;:108 A co dalej....to na razie moja słodka tajemnica o której wiedzą dwie osóbki ;:196 ;:138

Asiu na liście już znalazłam kilka odpowiednich dla mnie ;:108 Muszę jednak co nie co poczytać o nich.. no i znaleźć źródło, z którego kupię je :wink: :wink:
Co do zegarka to u mnie na forum widnieje teraz godzina 13 , a tak naprawdę to jest 12.. :roll:
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

No to ja będę najsłabszym muszkieterem :( do wiosny to raczej żadnej nowości u mnie nie będzie ;:185 ale Wam będę kibicować z całego serca i podziwiać Wasze ślicznotki ;:108 :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Joane- cudna masdevallia i ten jej kwiatuszek. Bardzo mi się podoba. Ciekawa też jestem, czy w czasie kwitnienia, po kilku dniach, będzie mieć wyraźniejsze kropki i kreseczki. Czy raczej kwiatuszek będzie coraz bledszy...

Powtórzę za Art...to jest pęd na cymbidium. Już pączki widać :D Ależ się nie mogę doczekać ujrzenia pierwszego, otwartego kwiatuszka ;:65

A co do listy chciejstw masdevalliowej... mam ją i tylko jedna masd. Joane tam jest: m. Tovarensis ;) Oczywiście, oprócz m. Torta i m. Veitchiana.
Może na moim wątku wstawię moją listę chciejstw, żeby nie zaśmiecać tego wątku. ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Witaj Asiu :wit Ale już duży pęd na Cymbidium!!Niedługo będziemy się nim zachwycać :D Póki co wpadam w zachwyt na widok kwitnienia Masdevalli torta.Oryginalna kolorystyka,piękna.
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu miło, że wstawiłaś kolejną Masdevallię. Jest ich jeszcze całe mnóstwo i stale jeszcze dopisuję do mojej osobistej listy.
Powodzenia i udanych zakupów na wystawie.

Moniko, chyba najwyższy czas się uzbroić do starcia. ;:109 To już niedługo.
Zabka_Monis pisze:znaleźć źródło, z którego kupię je
Znaleźć źródło to nie problem. Gorzej jest zanleźć kasę i miejsce na nie :;230

Arletko nie smuć się na pewno zdobędziesz jakąś niedługo. ;:224
justus27 pisze:Ciekawa też jestem, czy w czasie kwitnienia, po kilku dniach, będzie mieć wyraźniejsze kropki i kreseczki. Czy raczej kwiatuszek będzie coraz bledszy...
Sama jestem ciekawa. Ona ma kolejny pąk więc będę mogła od samego początku zrobić fotorelację.
M. tovarensis jest ciekawa ale do zakwitnięcia potrzebuje wachań temp. ok. 10stopni między dniem a nocą. Od niedawna ją posiadam i jestem ciekawa jak dalej pójdzie mi uprawa.

Grażynko, ja liczę na kwiaty tak na początek grudnia. Dziękuję w imieniu Masdevalli.

Odkryłam chyba pędzik na Dendrobium Phal. tego co rósł na kokosie.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”