Storczyki Storczykowej cz. 3

Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

Podziwiam Cię za tak troskliwą opiekę na maluszkami.Ja po prostu nie mam odwagi. :oops:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

Ja też ich nie traktuję jakoś specjalnie, jestem zbyt leniwa, żeby mi się chciało cudować. Sadzonki stoją na parapecie jak inne storczyki, są podlewane jak inne storczyki, choć trochę częściej, nie mają żadnych specjalnych warunków typu orchidarium czy choćby pudełko plastikowe, bo zwyczajnie nie ma na to miejsca. Ale na razie mają się dobrze, więc może jakoś przeżyją. Od razu je posadziłam do doniczek 9 cm, żeby ich nie stresowac później (i tak się wypadły z podłoża, więc je od razu przesadziłam).
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

Dusiu co to keiki pasta?
Możesz napisać coś o niej?
Pobudzanie keiki to mnie zaciekawiło :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

Keiki pasta to taka jakby maść, którą się nakłada na oczka na pędach Phalaenopsis. Mają od niej rosnąć keiki, choć często rosną zwykłe odgałęzienia. Mi jeszcze żaden keiki nie urósl, choć niektóre storczyki mają rzeczy, które ciągle nie wiadomo, czy to pędy czy keiki. Bardzo bym chciała, żeby wyrosło trochę keików.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

Dusiu bardzo Ci ich życzę!Poczekamy i zobaczymy,co takiego wspomaga ta pasta.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

Na razie ciągle nic nie wiadomo... "Cośki" rosną, ale powoli, może za kilka dni bedzie wiadomo. Najbardziej by mnie ucieszyły keiki na tetraspisiku, chciałabym chociaż 1, a najlepiej ze 2, bo wtedy może bym jednego sprzedała i by troszkę kaski wpadło na jakiegoś wymarzonego... Cośki mają jeszcze violacea x amboinensis x spica, biały i żółty. Kilka jeszcze miało, ale wyrosły im odgałezienia. Biały raczej puszcza keika, ale jego nie smarowałam keiki pastą. Po prostu ten Phal. zmarnial ostatnio i pewnie chce puścić keika. To był bardzo duży Phal. z dużą ilością korzeni, już rozsadzal doniczkę i miał mnóstwo glonów, więc musiałam go przesadzić, ale on stracił korzenie... Może jeszcze puści. Bardzo bym chciała, ponieważ mam tego storczyka już bardzo dlugo, bo 3 i pół roku i zawsze bardzo obficie i ładnie kwitł na biało. Keiczek by mnie ucieszył, bo nawet jakby roślina padła, zostanie mi keiki (oby tylko wytrzymał ten rok lub dłużej do czasu usamodzielnienia keika...).
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=39684 <-- czwarta część mojego wątku :)
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Storczykowej cz. 3

Post »

KaRo pisze:Dusiu co to keiki pasta?
Możesz napisać coś o niej?
Pobudzanie keiki to mnie zaciekawiło :D
KaRo keiki pasta to maść oparta na naturalnych składnikach o odpowiednim poziomie hormonów roślinnych, która ma zmobilizować storczyka do wypuszczenia keiki. Jednakże, żeby nie wypuszczał odgałęzień na pędach a właśnie keiki potrzebna jest: zdrowa roślina, odpowiednia temperatura, wilgotność i oświetlenie.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”