Agita- kolejne sezony storczykowe

kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko jak miło że się odezwałaś. ;:196 A co to za cudo Ci zakwitło zdradź jak się nazywa ten aerangis i kilka słów o uprawie proszę.
Mam ich kilka ale do kwitnienia nie mogę zmusić.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Kasiu, witaj, miło Cię gościć ;-)
Wg fiszki jest to Aerangis distincto X Aerangis Modesta "Tilo".
Uprawa jest... przypadkowa, że tak powiem. Raz na jakiś czas podlewam (jak mi się przypomni), czasem z minimalną ilością jakiejś odzywki (głównie humusowej, żeby nie zasolić, bo często podlewam po nocach po ciemku i wszystko też dawno nie przesadzane). I tyle.
Nie będę kryć; podlewam zbyt rzadko, roślinki mocno przesychają, większość moich roślin przez to cierpi. Tak mi się wydaje. Szału w kwitnieniach nie ma :oops:

Miałam już kiedyś Aerangis stylosa, który zakwitł raz, po czym padł. Ten się na szczęście ładnie trzyma, przyrasta w listki.
Ale to raczej nie dzięki mojej starannej uprawie... Twardziel z niego po prostu :wink:
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Witaj Agnieszko miło, że po dłuższym czasie znów się pojawiłaś ;:138

Bardzo ładne kwitnienie, tym bardziej, że jak pisałaś, że uprawa jest "przypadkowa".
Widać bardzo Cię lubi ;:63
Ja też moje storczyki zapominam podlewać, stąd przenoszę wszystko do hydroponiki, bo skleroza coraz większa ;:219
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Witaj Agnieszko, "nowa" Cię pozdrawia :) Kiedy przeczytałam o tym, że hołdujesz minimalizmowi to po prostu się roześmiałam - masz rację, w stosunku do storczyków trzeba byłoby chyba mieć wieloletnie (żeby nie powiedzieć wielowiekowe) doświadczenie, aby narzucić sobie taką dyscyplinę :)

Miło się patrzy na Twoje zdjęcia, powodzenia!
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko lata świetlne Ciebie nie było, ale wracaj nawet raz na jakiś czas, jest nas garstka starej ,,wiary" ja też miałam dłuuuuga przerwę. Każda z nas cierpi na chroniczny brak czasu ,

Aerangis piękny !
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko ;:196 - ja po czasie dopiero (z przyczyn niezależnych ode mnie...)
Nie muszę Cię przekonywać jak bardzo cieszy mnie każdorazowo Twój powrót, nawet na krótko.

Tak z sentymentu zrobiłam sobie kiedyś małą czarną ;:40 i przewertowałam Twoje obydwa wątki, delektując się po drodze
naprawdę pięknymi kwitnieniami. Zawsze też powalał mnie u Twoich storczyków stan korzeni ;:224
Powtórzę za koleżankami - wracaj do nas co jakiś czas i chwal się :) I nie zapominaj o nas ;:180

Piękny, zwiewny w odbiorze Aerangis, z kwiatami jak tańczące baletnice..
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Witajcie,
chciałam się tylko pochwalić, u mnie dobre wieści- nie tak dawno pytałam Was jak podratować Mini Marka, a teraz jest tak jak na zdjęciu poniżej- ogarnął się chłopak ;-)
Dziś w klimacie remontowym....

Obrazek

Hurra! ;:138

A tu jeszcze niedawne kwitnienie phal. hieroglyphica & mariae, ten późniejszy etap, po zmianie koloru (można porównac z tym co na str 60 na dole (początki kwitnienia). Zmienia sie mocno. Pachnie cytrusowo.

Obrazek

I equestris- cały czas keikuje:

Obrazek

I phal. violacea blue:

Obrazek

I phal. wyhodowany od siewki, opisany jako phal. Marie's Delight, ale to raczej nie to, prawda? Ktoś coś podpowie? :wink: B. grube, sztywne, błyszczące woskowe płatki, czy pachnie nie wiem, bo kwitł w grudniu i nie pachniał, ale może brakowało mu słońca...

Obrazek

Zdjęcia niestety z telefonu, nie mam obecnie innej możliwości...
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Witaj Agnieszko ;:168

Jak widać w dobie koronawirusa nasz dział ZAMARŁ ;:111

Nawet takie piękności jak pokazałaś nie mogą liczyć na choćby króciutki komentarz. Cóż, mam nadz., że to mimo wszystko
przejściowa tendencja.

Wielkie brawa za Mini Marka ;:215 Przypomnij, jak mu pomogłaś ??
Wsadziłaś go do keramzytu, czy coś innego zrobiłaś ?

Phal. hieroglyphica & mariae - niesamowita różnica w wyglądzie, ale powiem Ci że podoba mi się ta burza małych kwiatków
w ciekawej, nowej kolorystyce :)

Phal. equestris u mnie wygląda bardzo podobnie i produkuje wciąż kwiaty i dzieci.
Ile osób już obdzieliłam to nawet nie zliczę ;:88

Phal violacea blue i phal. Marie's Delight to dwa prześiczne rarytaski - cieszą oczy nasze i Twoje na żywo chyba jeszcze bardziej :heja

Wiesz Agnieszko, postanowiłam, że któregoś dnia zrobię sobie ;:40 i... spacer po Twoich wątkach. Pokazywałaś tak piękne okazy,
że uczta oglądania w tych nieciekawych czasach zdecydowanie poprawi mi humor ;:226
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Nie wiem, czy u Ciebie kiedyś byłam Agnieszko, ale ładne masz storczyki ;:196

Super, że udało Ci się uratować Mini Marka :wink: Nigdy jakoś za nim nie przepadałam, dlatego mało o nim wiem, ale po tym co widzę na forum i nie tylko, to to że ma tendencje do zamierania. On chyba jest też bardziej podatny na choroby, ale nie jestem pewna.

Na szczęście u Ciebie ma się już dobrze i dodatkowo kwitnie na dwóch pędach :D Śliczny kolega...

Phal. hieroglyphica & mariae zawsze mi się podobała, i to właśnie w tym późniejszym etapie, po zmianie koloru. Taki delikatny żółty kolor, albo biszkopt :) i to cytrusowy biszkopcik. Mam nawet taki przepis na torcik cytrusowy i z tym mi się kojarzy.

Equestris zupełnie jak u Asi keikuje... mnóstwo maluchów ;:138 To być może jej "natura matki". Bardzo ładnej matki

Phal wyhodowany od siewki może być Marie's delight ale absolutnej pewności nie mam. Musiałabym obejrzeć moją książke w której było chyba właśnie takie zdjęcie i opis dokładny. Ty to z siewki wyhodowałaś? Może dlatego nie pachnie ;:132
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Asiulko, późno się odzywam- zajrzałam ze 2-3 razy "na świeżo" po wrzuceniu zdjęcia i nie widząc zainteresowania, zajęłam się swoimi sprawami- ech, szkoda, brakuje mi czasem tego forumowego intensywnego życia z dawnych lat...
Z Mini Markiem ostatecznie nie zrobiłam nic specjalnego; przesadziłam w świeżą korę i starałam się bardziej regularnie namaczać - i to właśnie namaczać i odlewać wodę, a nie wlewać 2-4cm i zostawiać go w wodzie (najczęściej z braku czasu robię niestety właśnie tak). MM kwitnie do dziś, wciąż przedłuża te październikowe pędy. A kondycja? Cóż, niby ok, ale na najmłodszym liściu- tym pięknym, dorodnym, widocznym na zdjęciu powyżej, znowu wyszły jakieś plamy- łudzę się, że to od słońca (w lutym miewam czasem poparzenia, bo słońce pada mi prosto do mieszkania). Nic z tym na razie nie robię, zobaczymy.

Moniu, witaj, cieszę się, że wpadłaś :-) Tak, masz rację, MM są niestety rachityczne i chorowite. Ja uwielbiam ich piegowatą "buźkę", ale pewnie kolejnego bym już nie kupiła- odpuszczam już rośliny, które u mnie dobrze nie rosną.
Domniemany Marie's Delight czekam aż znowu zakwitnie, mam nadzieję, że zrobi to przed kolejną zimą (generalnie dosyć leniwy jest :( )- wtedy dopiero będę miała pewność czy (nie) pachnie.
Phal. equestris uwielbiam przez te jego keiczki- kupa radości, bardzo ożywcze to jest, polecam jeśli ktoś lubi a nie ma :-)

Wczoraj w ogóle wykonałam heroiczną robotę i jestem z siebie dumna, no musze się pochwalić! ;:oj - przesadziłam moje botaniki i to do większych doniczek, dawno tego nie robiłam, myślę, że dopiero teraz ruszą z kopyta... :-) W kolejce czeka jeszcze kilka "zdechlaczków", ciekawe czy się zmobilizuję; marzec-> czas idealny...
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agita pisze:Asiulko, późno się odzywam- zajrzałam ze 2-3 razy "na świeżo" po wrzuceniu zdjęcia i nie widząc zainteresowania, zajęłam się swoimi sprawami- ech, szkoda, brakuje mi czasem tego forumowego intensywnego życia z dawnych lat...
Ja już Agnieszko przywykłam, że w obecnej sytuacji to kończy się na prezentacji.. Ale samą mnie też przytłacza obecna codzienność
Jestem b. zmęczona obowiązkami i walczę, żeby "chciało mi się chcieć".
Ech, dawne forumowe czasy ...

Dzięki za wszelkie info o Mini Marku. Mój rósł w hydro, ale zauważyłam, że młode liście karłowacieją.
Dlatego przesadziłam teraz do kory i zobaczymy...
Podobnie jak Ty poświęciłam ostatnio prawie cały dzień na przesadzanie. I podobnie zostało mi parę problematycznych
na kiedy indziej.
Pora faktycznie idealna. Oczywiście pobojowisko było straszne ;:60

Napisz mi kiedyś przy okazji, jakie botaniki jeszcze Ci zostały :wink:
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Dzieńdoberek!! ;:oj


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

I niestorczykowo:

Obrazek


Obrazek

U mnie nic nowego; to, co było i przetrwało, czasem kwitnie, roślin raczej coraz mniej niż więcej, albo inaczej- jeśli się coś nowego pojawia, to już nie storczyki, tylko "zwykłe" doniczkowce, ale bardzo się pilnuję, żeby się już nie pojawiało, bo mi miejsca w mieszkaniu wciąż brakuje dla rodziny :lol:

Uściski dla wszystkich!
Agita
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Na notoryczny brak czasu i ja narzekam ale cóż :roll: :D
Piękne masz kwitnienia... miło popatrzeć na kwiaty kiedy sezon ogródkowy jest martwy (prawie :wink: )
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”