Ulubione storczyki Art :) cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Asieńko, powieś ją na ścianie. U mnie sabotek z tego wieszadełka jest zadowolony, a miałam podobny problem ze zgiętym do dołu pędem.
A z Debndrobium Nobile na pewno dasz sobie radę :D ...dzisiaj już tak wyrosło i masz w nim 7 pędów, więc będzie sporo kwiatków :heja
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Kolejny wyczekany pędzik...ale się "wije"...Widocznie jeszcze niezdecydowany, czy w górę czy w dół rosnąć. Widać na fotce, że chyba "dół" już wybrał na kwiatki ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Asiu - Phal. schilleriana, że tak powiem - wygląda kwitnąco :uszy Zdecydowanie lepiej wyglądać będzie z luźno puszczonym pędem, ja u swojej też nie podpinałam :D I już zazdroszczę Ci tego zapachu :wink:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

gucia pisze:Asieńko, powieś ją na ścianie. U mnie sabotek z tego wieszadełka jest zadowolony, a miałam podobny problem ze zgiętym do dołu pędem.
A z Debndrobium Nobile na pewno dasz sobie radę :D ...dzisiaj już tak wyrosło i masz w nim 7 pędów, więc będzie sporo kwiatków :heja
Obrazek
Nobile wygląda przezdrowo. ;:152 ;:215 ;:215 ;:215
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Asiu, miałam jeszcze Cię prosić, żeby pokazała swoje akwarium i to, co w nim mieszka, ale dopadła mnie moja skleroza :lol:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Cześ Joanno, u mnie Orange tak rósł w dół jak Twoja P. schilleriana, pasował na półkę na kompem, ale jak kwiaty zaczął rozwijać to wywracały doniczkę i musiałam dać ciężką osłonkę :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

AnnaL pisze: Moja schilleriana jest mniejsza, może za rok lub dwa doczekam się takiego widoku :?:
Aniu, jeśli za rok lub dwa miałaby zakwitnąć, to można jeszcze czekać. Ja mam maleńkie keiki
Phal. Red Jaguar i Phal. equestris - myślę, że jak dobrze pójdzie to mooooże za jakieś 5 lat pojawi się pęd :roll:
Baryczka pisze:Asiu, pozostaje Ci zawiesić tę doniczkę w oknie lub na ścianie. A może szykuje się niezwykle spektakularne kwitnienie i roślina kieruje pęd w dół, bo "wie", że rosnący w górę złamie się pod ciężarem kwiatów?
Czekamy na kwiaty ;:65
Kamilko, Celinko, Bożenko, Justynko, jak zrealizuję to co podkreśliłam tłustym drukiem (zwłaszcza to o ścianie), to prawdopodobnie
będę uciekać przed własnym M. :pogon
No nie... jakoś sobie dam radę :twisted: !
Co ciekawe - 'Schillerianę' trzymam na co dzień w akwarium (widać za doniczką) dokładnie w tej pozycji jak na zdjęciu,
czyli przodem do światła, a pęd rośnie do tyłu... !
gucia pisze:Asieńko A z Debndrobium Nobile na pewno dasz sobie radę :D ...dzisiaj już tak wyrosło i masz w nim 7 pędów, więc będzie sporo kwiatków :heja
Obrazek
Bożenko ;:196, nawet nie wiesz jak się z niego cieszę :heja :tan
Mala_MI ma rację. Roślinka wygląda wyjątkowo zdrowo ! Mam nadzieję,że przetrzyma te straszne mrozy...

Madziu, Sylki, Dusia, Mario Tereso, dziękuję za odwiedziny i dobre rady co do pędu 'Schilleriany'.
Widzę, ze wasza wyobraźnia działa bardziej niż moja i widzicie już przed oczami całe girlandy kwiatów
na maleńkim pędzie u młodej roślinki :D Ale kochane jesteście, bo wiem, ze mi tego życzycie ;:4
Madziu, mojego mini-akwarium (16 cm/26 cm) nie ma co pokazywać, bo jest w nim miejsce na zaledwie 5 doniczek:
niewielka Miltonia Honolulu z podziału rośliny, 'Schilleriana' i 2 maciupeńkie keiki pH. Red Jaguar i Dendrobium pH.
Było jeszcze keiki pH.equestris od Ciebie i pH. modesta, ale wyjęłam, bo rosną mi lepiej poza akwarium.
Pozostałym tamte warunki dobrze służą.

A teraz zdjęcie anielskiego kwiatuszka (niedawno się u mnie pojawił). Wygląda jak ozdoba choinkowa :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Joasiu masz keiki Phal. equestris i piszesz , że jakieś 5 lat. W jakiej doniczce sobie mieszka to keiki i czy to jest standardowy eqestris :?: Schilleriane jak kupowałam to była informacja , że do przyszłorocznego kwitnienia ale zobaczymy czy tak będzie :?:
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Aniu, mój pH. equestris to ten 'standardowy'. Rośnie w doniczce o średn.5 cm. Prawda, że maciupstwo ???
Te 5 lat oczekiwania na kwitnienie, to moja realna ocena :)
A Twoja Schilleriana pewnie jest doroślejsza, więc poczekasz krócej.

Sylki, my tu sobie wszyscy nawzajem na okrągło czarujemy i jak widać, są efekty - rośnie krąg Storczykomaniaków :D
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Joasiu skoro rośnie sobie w 5 cm doniczce to poczekasz krócej na kwiatuszki ;:196 Ja miałam też takiego maluszka (jeśli pamiętasz to ten, który u mnie ma w tej chwili drugi pędzik - jest w moim wątku na str. 6) , gdy go kupiłam też był malusieńki a po 1,5 roku wypuścił pierwszy pędzik. A możesz zrobić aktualną fotkę ;:180 ;:1 Dziękuję za słowa otuchy o schillerianie ;:196
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

rzeczywiście wygląda jak ozdoba choinkowa zrób jeśli możesz też fotkę od dołu ciekawa jestem widoku :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

Aniu, ja też dziękuję za słowa otuchy ;:196
A oto na Twoje życzenie aktualne zdj. 'equestrisa'.
Zdjęcie zrobiłam na tle innego keiki (to z kolei od Halinki-Orange), aby podkreślić jakie to jeszcze maleństwo.
Jasny punkcik pod lewym listkiem, to wybijający się nowy korzonek :)
Obrazek

A tu pęd mojego pistacjowego falenopsisa rodem z Sosnowca, którego widok sprawia mi wiele radości :heja
Pod nim widoczna ładnie rozwijająca się Phal. lueddemanniana.

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz.2

Post »

trzynastka pisze:rzeczywiście wygląda jak ozdoba choinkowa zrób jeśli możesz też fotkę od dołu ciekawa jestem widoku :)
Celinko, to pierwszy z kwiatuszków Mini Marka.
Zrobię zdjęcie, jak rozwinie się ich więcej, bo ładniej wyglądają w gromadce :)
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”