Storczyki Leszka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Storczyki Leszka

Post »

Witam :D

Storczykami zainteresowałem się 2 lata temu i kupiłem wtedy na próbę 2 małe phalenopsisy -jako najprostsze w utrzymaniu i najbardziej dostępne - aby wypróbować jak mi z nimi pójdzie. Dzisiaj chciałem pokazać jak obecnie wyglądają i kwitną moje pierwsze okazy.

Od tego czasu kolekcja minimalnie się powiększyła, ale niestety nie mam zbyt dużo miejsca w domu aby posadzić wszystkie które bym chciał. Resztę sfotografuję jak tylko zakwitną ;)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tak przy okazji, może ktoś wie gdzie mógłbym dostać duże storczykowe doniczki w okolicach Gliwic lub Katowic? Moje storczyki rosną dość szybko i mają niesamowicie ciężkie kwiatostany - coraz trudniej jest powstrzymać doniczki od przewracania się :(. Chciałbym przy najbliższym przesadzaniu wysadzić je do dużo szerszych doniczek.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Witaj serdecznie :D , wow , ale przepiekne falusie i zdjęcia :D , przyjemnie sie ogląda , czekam na więcej fotek :lol: :D .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Leszku gratuluję, Twoje piękności......dech zapiera. Pierwszy ma piękny kwiatostan, lubię na takie patrzeć, a drugi jest taki jak mój, tylko ma więcej kwiatków. Bardzo ładne są, wiec pokazuj nam resztę.
Czekamy :)
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Witaj wśród nas. Chciałam Ci nadmienić, że ta choroba jest nieuleczalna ;:12
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

orange30 pisze:Witaj wśród nas. Chciałam Ci nadmienić, że ta choroba jest nieuleczalna
Oj! Już o tym wiem bardzo dobrze :lol:. Na szczęście mam jeszcze ogród (który obejrzeć można tutaj) nad którym obecnie mocno pracuję i przynajmniej przez okres wiosenno-letni skutecznie odciąga mnie od storczyków do innch kwiatków ;).
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Leszku - witaj wśród nas :D.
Bardzo mi się podoba sposób ułożenia kwiatów na pierwszym storczyku.
Co do dużych przezroczystych doniczek, to w tym tygodniu mieli w moim obi, więc na Śląsku pewnie też są.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Witaj na forum :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Witaj.Bardzo okazałe masz storczyki,a ten pierwszy z kaskadami kwiatów podoba mi się najbardziej i powtórzę za Madzik,że też lubię takie ułożenie kwiatów.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Leszku, duże doniczki widziałam w sklepie ogrodniczym na Placu Piastów w Gliwicach i w sklepach ogrodniczych na Dworcowej w tym za "Ziarenkiem". Dodatkowo możesz kupić większe doniczki już z podłożem w LM.

Pozdrawiam :P
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj Leszku !
Rośliny przepiekne, a jeżeli chodzi o przesadzanie, to pamiętaj, aby doniczka była tylko niewiele większa od poprzedniej. Storczyki lubią mieć ciasno w doniczce, a zbyt dużo miejsca w niej raczej im nie służy.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

pięknie zakwitły twoje Phalaenopsisy... tyle kwiatów...
marica29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 maja 2009, o 11:33

Post »

Witaj Leszku, naprawdę pięknie Ci kwitną kwiaty, gratulacje! :D
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Bardzo wszystkim dziękuję za miłe komentarze :D
Lana pisze:Witaj Leszku !
Rośliny przepiekne, a jeżeli chodzi o przesadzanie, to pamiętaj, aby doniczka była tylko niewiele większa od poprzedniej. Storczyki lubią mieć ciasno w doniczce, a zbyt dużo miejsca w niej raczej im nie służy.
Akurat tym Phalenopsisom jakoś wybitnie mocno rosną korzenie ... cały czas wypychają podłoże z doniczek i co chwilę wypuszczają się poza doniczkę. Raz musiałem urwać (z bólem serca) taki 20 cm korzeń wędrujący po parapecie i cały "obklejony" kawałkami kory zabranymi z doniczki.. niestety był zbyt gruby i sztywny aby się dało go jakoś zawrócić z powrotem do doniczki a już przeszkadzał i ciągle czepiał się firanki (przez większość czasu moje storczyki stoją na bardzo wąskim parapecie okiennym) Co roku muszę je przesadzać a coraz trudniej o większe i stabilniejsze doniczki :(. Na razie ratuję się ciasnym upychaniem papieru pomiędzy doniczką a ciężką osłonką tak aby storczyk stał w miarę stabilnie.. ale im dalej wyrastają pędy kwiatowe tym trudniej o równowagę.
renata75 pisze:uże doniczki widziałam w sklepie ogrodniczym na Placu Piastów w Gliwicach i w sklepach ogrodniczych na Dworcowej w tym za "Ziarenkiem". Dodatkowo możesz kupić większe doniczki już z podłożem w LM.
Dzięki za informację :) - mam tam niedaleko z pracy to wyskoczę tam i poszperam. Tak tylko jeszcze chciałem sprecyzować: ten na Placu Piastów to tak zupełnie z tyłu, po tej stronie gdzie London Pub i Złoty Kurczak?
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”