Storczyki Leszka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

lesioc pisze:Tego już znacie, ale rozkwitły się nowe pędy i zrobiła się ładna kulka :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chciałem tylko donieść, że ten storczyk - chociaż jeszcze nie obleciały mu stare kwiaty - to właśnie wypuścił nowy pęd kwiatowy i to centralnie w środek tej kuli.


Zgłupiał :?: :?: :?: Gdzie on chce je tam jeszcze wcisnąć :?: :?: :?: . No ale nic to, zostawiam go, niech rośnie jak mu się podoba, zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

lesioc pisze:
lesioc pisze:Tego już znacie, ale rozkwitły się nowe pędy i zrobiła się ładna kulka :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chciałem tylko donieść, że ten storczyk - chociaż jeszcze nie obleciały mu stare kwiaty - to właśnie wypuścił nowy pęd kwiatowy i to centralnie w środek tej kuli.


Zgłupiał :?: :?: :?: Gdzie on chce je tam jeszcze wcisnąć :?: :?: :?: . No ale nic to, zostawiam go, niech rośnie jak mu się podoba, zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Wyjdzie to co napisałeś i co powinno, piękny pęd a na nim jeszcze piękniejsze kwiaty ;:109 ;:79
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ile lat go masz, że ci tak obficie kwitnie? u mnie żaden nie ma powyżej 20 kwiatów. też bym chciała takie piękne kwitnienia.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No, gratulacje :wink: Jestem ciekawa, jakie będzie widok po rozwinięciu się wszystkich pączków :lol:
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Storczykowa pisze:ile lat go masz, że ci tak obficie kwitnie? u mnie żaden nie ma powyżej 20 kwiatów. też bym chciała takie piękne kwitnienia.
Ten jest u mnie - o ile dobrze pamietam - od 2007 roku. W zeszłym roku miał tylko jeden pęd kwiatowy i kilka kwiatków, za to wypuszczał bardzo dużo nowych i długich korzeni. Przesadziłem go po kwitnięciu do większej doniczki z podłożem zrobionym tak jak pisałem wcześniej i w tym roku ładnie się odwdzięcza :lol: .
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

No to zapłata godna zachodu ;:109 ;:12 ;:215
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

lesioc pisze: Ten jest u mnie - o ile dobrze pamietam - od 2007 roku......
no to krótko go masz. myślałam, że tyle kwiatów mogą mieć tylko starsze rośliny. widziałam kiedyś takiego starego, dużego Phal., który miał chyba 1 czy 2 pędy, a na nich 64 kwiaty. moje mam za krótko, żeby kwitły tak obficie. niby zbieram 5 lat, ale moje obecne Phal. były kupione w 2008 i 2009 roku, jest jeszcze parę z 2007 i 1 z 2006, a wcześniej zbierałam głównie inne rodzaje, bo jeszcze nie wiedziałam, że u mnie dobrze rosną tylko Phal. i V. ale za 5 lat może się doczekam tak obfitych kwitnień.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

lesioc pisze:Obrazek
Postanowiłem tego podliczyć - stan aktualny 74 kwiaty w rozkwicie + 2 już opadły + 12 pąków kwiatowych. Zaszalał :!: :P
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

tyle kwiatów... jest taki cudny...
Awatar użytkownika
axela
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 mar 2009, o 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post »

a może to rzeczywiście ta woda mineralna ma taki wpływ ? bo żeby mieć takie dwa egzemplarze to trzeba mieć duze szczęście. :)gratuluję ! piękny szczególnie ten z bordowo-różową warżką...
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

axela pisze:a może to rzeczywiście ta woda mineralna ma taki wpływ ? bo żeby mieć takie dwa egzemplarze to trzeba mieć duze szczęście. :)gratuluję ! piękny szczególnie ten z bordowo-różową warżką...
Ja bym raczej postawił na sprzyjajace warunki pogodowe. W okresie kiedy wykształcały pędy kwiatowe codziennie porządnie lał deszcz a przez resztę dnia świeciło mocne słońce ciągle częściowo zasłonięte chmurami. To spowodowało bardzo wysoką wilgotność powietrza, odpowiednio rozroszone światło przez wiele godzin i niezbyt wysokie temeratury. Myślę, że to raczej te czynniki miały kluczowy wpływ na tak obfitie kwitnięcie... a odpowiednia woda do podlewania (miękka jak np. woda minerlna) to sprawa oczywiście ważna ale raczej drugorzędna.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

to ty je trzymasz na podwórku, że miały wilgotność od deszczu?
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Nie, w domu na parapecie. Ale jak woda zaczynała parować to i na podwórku i w domu rosła wilgotność. W tym roku jakoś wyjątkowo mocno było to odczuwalne - czasami w domu robiło się jak w saunie.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”