Storczyki Leszka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

lesioc pisze: Oczywiście to moja pomyłka.... miało być dokładnie tak: Vanilla planifolia (czyli wanilia płaskolistna). Ciągle mi to "flora" wskakuje - takie bardziej roślinne jest ;). Dziękuję za poprawienie.
Leszku, nie dziękuj mi za poprawienie, bo to ja chciałam sie dowiedzieć jaka nazwa jest prawidłowa :wink:
lesioc pisze:Jakby coś, to służę sadzonką - znaczy taką samą jak ja dostałem. Daleko od siebie nie mamy ;).
Renatka ma ochotę na Twoją sadzonkę :) , a mnie i tak rodzinka 'suszy głowę', że urządziłam już Palmiarnię w mieszkaniu,
więc przynajmniej zachowam życie - nie przynosząc kolejnej rośliny do domu :P
Dziękuję jednak, że pomyślałeś o koleżance z Forum ;:58 :)

A w czerwcu też się wybieram na wystawę kaktusów w Gliwickiej Palmiarni, więc również będę szukać Vanilli - może po trzech latach jest jeszcze okazalsza :?:
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

renata75 pisze:Sadzonkę malutką chętnie przyjmę jeśli masz na zbyciu.
W takim razie odcinam kawałek i wkładam do piasku. Jak tylko zacznie wypuszczać korzeń to myślę, że się jakoś umówimy w Gliwcach.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Art pisze:A w czerwcu też się wybieram na wystawę kaktusów w Gliwickiej Palmiarni, więc również będę szukać Vanilli - może po trzech latach jest jeszcze okazalsza :?:
Oj chyba też się muszę wybrać do Palmiarni - już tak dawno mnie tam nie widzieli. Postaram się podjechać na rowerze w któryś najbliższy weekend to zerknę jak się Vanilla miewa ;).
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Leszku Piękne storczyki, widać ze masz dobrą rękę do wszystkiego co zielone. Ogród suuuper :D
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Nesuniaaa
500p
500p
Posty: 924
Od: 8 kwie 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja od wczoraj jestem posiadaczką dwóch sadzonek wanilii :) Były w Obi na przecenie po całe 4.99 :) Widać że sadzonki były mocno poturbowane, ale oprócz połamanych listków to nic im nie było. Można było wybrać takie gdzie w doniczce i 3 sadzonki były, ale ja kupiłam z 2 ale troszeczkę ładniejszymi :)

Ciekawa jestem kiedy moja osiągnie takie rozmiary :) Stoi również na akwarium :P
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

MirkaS pisze: Leszku Piękne storczyki, widać ze masz dobrą rękę do wszystkiego co zielone. Ogród suuuper
dziękuję :oops:

Nesuniaaa pisze:iekawa jestem kiedy moja osiągnie takie rozmiary Stoi również na akwarium
Tylko odpowiednia wilgotność powietrza i niezbyt mocna słońce a na pewno będzie mocno rosła - powodzenia!


Znalazłem jeszcze jedną Vanillę rosnącą niedaleko Gliwic - w Zabrzańskim Ogrodzie Botanicznym można obejrzeć taką:

Obrazek Obrazek

Na stronie www ogrodu jest opis razem z informacja kiedy przesadzać Vanille -napisane jest tam, że jak roślinie przestaje wystarczać podłoże to nagle zaczyna wypuszczać dłuższe korzenie w miejscu dotychczasowych powietrznych (niektóre nawet mogą sięgać 1m) - w takim przypadku przesadzamy roślinę i również wkładamy te długie korzenie do doniczki.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

renata75 - sadzonka wanilii wypuściła korzenie, wczoraj przełożyłem ja do kory - myślę, że za 2-3 tygodnie będzie do zabrania ;)

Najnowsze zdjęcia:

Tego już znacie, ale rozkwitły się nowe pędy i zrobiła się ładna kulka :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

A tego okazu tutaj jeszcze nie było, to zeszłoroczny prezent od naszych sąsiadów (to pewnie dlatego, że moje "storczykowe" okno jest w ich kierunku ;) ) - chyba mu u nas dobrze bo wypuścił mnóstwo pędów, a pierwsze już zaczynają kwitnąć

Obrazek

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Powiem tyle że są cudowne :shock:
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
patrysia
500p
500p
Posty: 816
Od: 26 mar 2009, o 15:31
Lokalizacja: Zakopane

Post »

cudowne to mało powiedziane :P zachwycam się tym biało różowym w nieskończoność :P
Patrysia
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Post »

Skoro tak się podoba - to jeszcze jedno, bliższe ujęcie :D

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Piękny ! Ma tyle kwiatów, wygląda niezwykle !
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

cudowne, zwłaszcza ten biały. jest fantastyczny! żeby moje też kiedyś tak pięknie zakwitły... niedługo zakwitną, ale mają mało pąków, może po 6.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Leszku, obydwa storczyki są niesamowice piękne, aż dech zapiera :shock: :shock: Musi im być bardzo dobrze u Ciebie skoro tak pięknie się odwdzięczają :wink: Takie kwitnienia to marzenie wszystkich storczykomaniaków :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”