Storczyki Moni

ODPOWIEDZ
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Joanno Art, pięknie napisane ;:63 Zgadzam się z każdym słowem :)
U mnie wygląda to tak - mój zawód to moja pasja, a storczyki to druga pasja. A więc pasją storczykową odreagowuję pasję zawodową, która mnie za bardzo pochłania. Proste prawda ? ;:306
Moja Teściowa kiedyś powiedziała (opiekując się moimi storczykami podczas wakacji) - ale masz z tym duuużo roboty... !
Trudno wytłumaczyć niewytłumaczalne :D
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Moni

Post »

Pięknie powiedziane a raczej napisane ;:167

Dlaczego mam storczyki hm nigdy ie nad tym nie zastanawiałam dawno dawno temu czyli ponad 20 lat temu miała sporo fiołków ale się ich pozbyłam ...dług i głupia historia. Później była przeprowadzka i nawet nie pamiętam jak i skąd znalazł się u mnie pierwszy storczyk.
Rośliny jako takie zawsze były w moim sercu chyba mam to po Tacie który kochał roślinki zarówno ogrodowe jak i domowe dla jego pamięci mam ogród al dla mnie storczyki w domu . Poza tym jest to odskocznia od stresu w firmie, jak są jakieś problemy to idę pogadać z kwiatkami, odstresowuję się.
A ile to razy złoszczę się na siebie ,że tyle zielska mam kiedy muszę je poprzelewać a plecy bolą niemiłosiernie ....ale to jest słodki ból.
Mój najstarszy storczyk to dendrobium x delicatum i jest ze mną od 2007 roku.
Storczyki chyba tez dlatego ,że kiedyś była słaba ich dostępność a ja zawsze lubiłam to co nieosiągalne.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Dziękuje, za wszystkie słowa i za to że odpisaliście na moje pytanie ;:167 Bo ja naprawdę bardzo chciałam wiedzieć, jak to jest.

Norbercie, wróciłam do początku Twojego wątku i uzupełniłam Twoją odpowiedz. śmieje się, ale też i cieszę... z tego że spodobały Ci się moje słowa.
Pisałam to tak od siebie. To, co czułam, to pisałam.

Pamiętam dobrze, ten moment jak zasiadałam z herbatą żeby to napisać i w myślach do siebie mówiłam- "Co, Ty głupia, stara babo robisz?!" :D

Asiu, masz chyba piękna pasje zawodową, skoro konkuruje z takim pięknościami jak storczyki :wink:
"Ciężko wytłumaczyć niewytłumaczalne" to najprawdziwsza prawda.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Mirko dziękuje Ci za to, co napisałaś ;:168

Nie zauważyłam tego ostatnim razem, bo najwidoczniej pisałyśmy w tym samym momencie i nie wróciłam na poprzednią stronie sprawdzić, czy to już wszyscy...

Fiołki i głupia historia? Właśnie takie są najlepsze :lol: Jak widać, to chyba wszyscy mam te storczyki z prawie takich samych powodów... A na czele stoi rozmowa z nimi.
Z podlewaniem i plecami mamy podobnie. Wczoraj znów poczułam ten słodki ból, bo miałam Dzień Podlewania.

Wszyscy lubimy to, co nieosiągalne i różnorodne. Gdyby storczyki kwitły, jak tulipany zapewne mniej osób by je miało... Chociaż, jakby się dłużej zastanowić, to i tulipany potrafią kwitnąć na różne sposoby i niekoniecznie zawsze tak samo.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Storczyki Moni

Post »

Witaj Moniu wpadłam z rewizytą jestem brak mi określenia czułam się jak na wystawie storczyków tyle na raz nie widziałam a kolory prześliczne można się zakochać w takich kwiatach muszę tu wrócić pozdrawiam i do zobaczenia Zosia ;:138
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu czy masz d. harveyanum ?
Pytanie nieaktualne ;:185
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

Wow wczytałam się w Twój poemat dlaczego posiadasz storczyki i miałam wrażenie, że opisujesz moje uczucia, ale widać mamy takie same przemyślenia a temat tego dlaczego uprawiamy te piękne kwiaty ;:136
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Cieszę się Martuś, że znalazłaś czas przeczytać te moje paplanie ;:196
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

Storczyki to moja oaza, moje ucieczka. Czasem wystarczy chwilą restartu jak podejdę do parapetu albo wejdę do szklarenki lub patrzę jak ten sęp w orchidarium i to mi wystarczy - taki relaks...
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Moni

Post »

Tak.
Nie którzy muszą stosować doping aby uzyskać ten efekt. ;:304 bo na kwitnienia nie mają co liczyć ;:306
Grzegorz
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Marta, Ty to masz taką szklarenkę, że nawet nie trzeba wchodzić... Na samą myśl o pójściu czuję się jak na skrzydłach i chyba tak bym sobie pofrunęła do tej Twojej oazy ;:196

Grzegorzu, coś czuję że u Ciebie za niedługo będzie szał kwitnień wiec nie mam pojęcia o jakim dopingu piszesz :lol:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu, nie Ty jedna byś pofrunęła tam do Marty, w Jej klimaty storczykowe i ogrodowe.. :wit
Póki co, nie martw się Marto - koronawirus Cię chroni przed zbiorowym zlotem czarownic (i czarowników)
storczykowych ;:197
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Moni

Post »

Monika co tam u Ciebie?
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”