Moje storczykowo - Jeanne

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Moje storczykowo - Jeanne

Post »

Witam wszystkich serdecznie! Na to forum trafiłam już jakiś czas temu, dużo się z niego dowiedziałam o uprawie storczyków, ponieważ w tej dziedzinie jestem początkująca :wink: dziś postanowiłam podzielić się z Wami paroma fotkami moich maleństw :) w tej chwili mam 4 phalaenopsisy oraz jedną cambrię - colmanarę wildcat. Ale jestem pewna że ta niewielka póki co gromadka będzie się powiększać, wszak storczykomania jest nieuleczalna :P
Pozdrawiam wszystkich, jeszcze muszę się wiele nauczyć ale wierzę że dzięki Waszym radom moje roślinki pozostaną długo w dobrej formie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

dodam jeszcze, że pierwszy w mej skromnej kolekcji był ten cały różowy falek, którego dostałam w prezencie. Kolejne dołączały w mniejszych lub większych odstępach :wink: ostatni zakup to dwa białe falki "uratowane" w leroy marlin (po 12,90 za sztukę :P ). U mnie kwitną już 3 tygodnie, podczas gdy w sklepie po tygodniu reszta była praktycznie sucha :(
Chcę się jeszcze pochwalić moim pierwszym sukcesem - różowy falek po 3,5 miesiącach kwitnienia odpoczął sobie 6 tygodni po czym z uśpionego oczka wypuszcza nowy pęd ;:87 strasznie mnie to cieszy, bo widzę że mu u mnie dobrze :wink:
oto on:
(przepraszam za jakość pierwszego zdjęcia, ale moim aparatem jakoś nie da się ostrzej z tak bliskiej odległości :oops: ) Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witamy Asiu na forum.

Miło,ze zdecydowałaś sie dołączyć do storczykomaniaków :D
Masz piękne okazy .
Mam nadzieję,że niebawem zaczniesz również odwiedzać inne sekcje na naszym forum.
Podejrzałam na zdjęciu,że masz przydomowy ogród więc pewnie i roślin wiele i pomysłów i doświadczeń.
Będzie nam miło jak zechcesz z nami rozmawiać o wszystkim.
Pozdrawiam Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam serdecznie :)
dziękuję za odwiedzenie mojej galerii oraz miłe słowa dotyczące moich storczyków :wink:
Tak, mam przydomowy ogródek, niewielki ale zawsze to przyjemnie :) urządzaliśmy go w te wakacje tak więc nie tylko storczyki są dla mnie nowością ale też krzewy i drzewka ogrodowe :D powolutku się ich uczymy, a że wszystkie młodziutkie to czekamy z niecierpliwością na wiosnę gdy odżyją po zimowej drzemce ;:41 i będziemy mogli podziwiać je w pełnej krasie :wink:
Tak więc do zobaczenia również w innych sekcjach tego jakże pomocnego forum ;:7
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Asieńko, witaj w naszym ORCHIDARIUM!

Cieszę się, że dołączyła do Nas kolejna osoba :D
Początki kolekcji obiecujące i oczywiście piękne.
Ach te storczyki, jak one potrafią uwodzić...

Pozdrawiam z dość mroźnej w tym roku Holandii
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Cambria jest fantastyczna i niniejszym dołączam ją do mojej "małej" listy chciejstw ;:152 .
Phalaenopsisy znajdują się na niej nieustająco, zwłaszcza o takich kolorkach, których jeszcze nie posiadam (czyli np. wszystkie te, które są u Ciebie :D ).
Pozdrawiam cieplutko,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Witaj,

fajnie, że kolejna osoba do nas dołączyła, im nas więcej tym więcej spostrzeżeń i własnych doświadczeń. Wszystkie storczyki masz cudowne, tfu, tfu..
Życzę wielu obfitych kwitnień..
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo wszystkim dziękuję za miłe przyjęcie, już się czuję na tym forum jak u siebie :P :P
I prawdą jest że storczyki powodują silne uzależnienie :D i że nie ma siły bo poprzestać na jednym, dlatego wznawiam swe poszukiwania zaraz po Świętach :D :D

Życzę wszyskim zdrowych, spokojnych Świąt i spełnienia marzeń (nie tylko tych storczykowych :P )
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam ponownie :D
niedawno podczas podlewania zauważyłam u mojej cambrii (już niestety przekwitniętej :( ) to:
Obrazek Obrazek

nie do końca wiem co z tego wyrośnie :oops: jako że jest to moja pierwsza cambria... to "coś" wyrasta u podstawy najstarszej pseudobulwy która kwitła w tym sezonie.
Tak czy inaczej cieszę się że coś się dzieje, znak że storczyk żyje ;:1 i ma się chyba całkiem dobrze :P
Proszę o diagnozę :D :D
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :P

i kolejną Joannę ;:24 ,
cóż :P , imię widać tak przypisane jest do storczyków.

a co do cambri --->pewnie to rośnie nowa pseudobulwa.Czyli materiał na nowe kwitnienia
za 1/2 roku lub dłużej.Kwestia uprawy i szybkości dojścia psb do dorosłości, aby mogła wydać kwiat.
Może to być również pęd kwiatowy ,są takie grupy gdzie kwiaty wyrastają dwa z psb ,ale
to nie jest regułą, raczej wyjątkiem , zależnym od skladu udziałowców :P w roślinie.

Jakie zalecenia ogólne

--->pomyszkować ,poczytać o cambriach
--->jest wegetacja prawie normalna storczyka-->widać :P bo rośnie,ostrożnie z przyrostem aby go nie zalać.
--->życzę p o w o d z e n i a i zadowolenia z pięknych kwiatów



pozdrawiam J ;:101 VANKA
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam :)
dziś jak się przyjrzałam dokładnie to spomiędzy tej niby liściowej ;:24 zielonej "otoczki" jakby wyrasta mały listek :P więc to pewnie psb będzie :P
Dziękuję za wskazówki Jovanko :D :D
P.S. Faktycznie na tym forum pare Joann :P jest :D
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mam jeszcze jedno pytanie...zauważyłam wczoraj że u mojej cambrii zaczyna żółknąć jeden z liści przy największej pseudobulwie (przy tej samej z której wyrasta nowa psb). Na razie zżółkła równo połowa jednego z mniejszych liści ;:24 . Nie wiem czy to normalne :?: podlewam ją mniej więcej co 10 dni, jak podłoże przeschnie. Czy to znak że ta psb obumiera, czy to może coś innego :roll: :?: Może zrobię fotkę to wstawię. Dodam że ten liść zżółkł jakby z dnia na dzień ;:24 chyba że przez sylwestrowe zamieszanie nie zauważyłam tego wcześniej :oops:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :P

Pewnie jego czas- ale gdy storczyk ma zbyt sucho,szybciej nastąpią zmiany,jakby przyspieszą.
Podlewanie jest * kluczowe* dla kondycji rośliny,trzeba wyczuć potrzeby.


pozdrawiam J :P VANKA
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”