Storczyki Storczykowej

Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja już kiedyś takiego miałam (miał kwiaty wielkości moich dłoni) , ale zgnił. teraz mam tego. kupiłam go 2 tygodnie temu w kwiaciarni.

Niedługo zamieszczę fotki 2 Phalaenopsisów: białego, z żółtą warżką, który puścił pąki i rozkwitł u mnie, a także żółto-zielonego pieguska, który u mnie puścił 2 łodyżki kwiatowe i kwiaty, które są ładniejsze niż te, które miał w chwili kupienia. Poprzednie się trzymały 5 miesięcy, mam nadzieje ,że te też będą. To bardzo duży Phalaenopsis.
Awatar użytkownika
gonsienniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 lut 2008, o 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dziękuje, że mnie odwiedziłaś :). Masz bogatą kolekcję! Po malutku i ja myślę o poszerzeniu swojej kolekcji. Jednak zasapkajanie różnych szczególnych potrzeb storczyków, troszkę mnie na razie odstrasza. Tym szczególniej podziwiam Ciebie za wytrawłość w pielęgnowaniu Vand, kwitną pieknie!!!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

większość (z wyjątkiem żółtej, bo żółta zakwitła u mnie) miała robione fotki tuż po kupieniu. No i jeszcze taka fioletowa w kropki kwitła u mnie, ale nie dalam jej fotki.

dzisiaj zrobiłam fotki Phalaenopsisom:
Obrazek Obrazek Obrazek

na 1 fotce biały Phalaenopsis z żółtąwarżką. jeszcze nie rozwinął wszystkich kwiatów.
na drugiej żólty piegusek. ma jeszcze 1 łodyżkę kwiatową,na której ma 2 pąki (dziwnie małe te łodyżki urosły, ale kwiaty są spore)
a na 3 widać moje obecnie kwitnące Phalaenopsisy (ale nie wszystkie, bo 1 stoi na innym oknie)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Uuu :shock: ale myślę powinnyśmy sie cieszyć z każdego nowego kwitnienia :) Jeden z moich Phalaenopsisów puszcza pęd kwiatowy ale jest jeszcze malutki-to będzie niespodzianka bo nie wiem jakiego jest koloru :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ale i tak na pewno będzie ładny, bo każdy Phalaenopsis jest cudowny. Ja białego kupiłam bez kwiatów, więc dopiero niedawnosię skapłam, jaki będzie mieć kolor i jestem z niego zadowolona (dobrze, że nie usechł gdy mu poparzyło liście, jest taki śliczny) .a ja sie ciesze nawet z 1 kwiatka. każdy kwiat, który pojawił się u mnie, daje mi wielką satysfakcję, że udało misię storczyka doprowadzić do kwitnienia.
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

No właśnie to jest cudowne, jak kwiatek docenia nasza opiekę i odwdzięcza sie kwitnieniem :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

dla mnie dużą satysfakcją jest każdy kwiat, listek czy korzonek, który wyrósł na storczyku dzięki mojej opiece. najbardziej oczywiście cieszą mnie łodyżki kwiatowe na Vandach, ponieważ one kwitną rzadko :( . czekam na łodyżki. codziennie zerkam między liście. z Phalaenoipsisów to tylko 6/14 kwitnie... nie umiem sie doczekać wystawy storczyków.
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ja niestety na wszystkie wystawy mam za daleko, ale na szczęście wstawiacie fotki z wystaw i to musi mi wystarczyć :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja mam w kompie fotki z 4 ostatnich wystaw w Sosnowcu. ja jeżdze właśnie tam na wystawy. 1 raz bylam 12.11.2005 , ale storczykami sie już interesowalam rok wcześniej. o wystawie się dowiedziałam przez przypadek, ale dzięki niej moja kolekcja zaczęła siępowiększać, bo zaczęłam uczęszczać na spotkania storczykowego kółka, no i byłam na późniejszych wystawach... kiedyś moge wrzucić fotki z wystaw, ale nie wiem, czy mogę założyć nowy temat na nie....
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :D

Fotki archiwalne z wystaw - już nie.

Aktualne ,podobnie jak ostatnio z Warszawy czy Łodzi w formie własnego małego reportażu / z komentarzem/ ---> tak.
Czyli najbliższy z Sosnowca w kwietniu 2008 roku

Osobnych galerii nie przewiduje się .

pozdrawiam J ;:76 VANKA
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Ten Twój żółty storczyk jest przeuroczy, uwielbiam żółte storczyki (to moja ostatnia storczykowa miłość). Już jednego posiadam w swojej kolekcji. Pozdrawiam, Dorota :P
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witam,
storczyki masz cudne :D :D :D
moje gratulacje :!:
Poadrawiam
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja gdy kupiłam 1 storczyka (a było to w październiku 2004) też kompletnie nie miałam pojęcia o uprawie storczyków, ale mimo że byłam jeszcze w smarkatym wieku już się dość dobrze znałam na innych kwiatach i postanowiłam spróbować ze storczykami. To był bladoróżowy Phalaenopsis. Ale storczykomania bardzo wciąga, kilka miesięcy później kupiłam następne storczyki i moja kolekcja zaczęła się rozrastać. Najdłużej z moich storczyków jest u mnie biały, podwójny Phalaenopsis (gdy go kupowałam 3 lata temu był normalny, białe kwiaty na 2 łodyżkach, 1 roślina). niestety coś złego dzieje się z ich liśćmi (bo to już nie 1 Phalaenopsis, tylko 2 zrośnięte ze sobą). Ale nigdy nie miałam takiego problemu, więc nie wiem, co mu jest.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”